Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Tajemná zpěvačka dala po dlouhých letech rozhovor nejčtenějšímu webu. Pak ale na svůj FB napsala: Bylo mi špatně už jen z pohledu…

09.07.2017
Tajemná zpěvačka dala po dlouhých letech rozhovor nejčtenějšímu webu. Pak ale na svůj FB napsala: Bylo mi špatně už jen z pohledu…

Foto: Facebook

Popisek: Zpěvačka a spisovatelka Iva Frühlingová

Zpěvačka a spisovatelka Iva Frühlingová působí v malém českém rybníčku celebrit velmi sympaticky. Jde si svou vlastní cestou, i kdyby to znamenalo menší prospěch. Tak třeba odmítla pózovat těhotná s kočárkem, jen aby ho potom coby správná celebrita dostala zdarma. O tom všem vyprávěla nedávno v rozhovoru pro Novinky.

Jak tahle holka, která působí nesmírně opravdově a bez přetvářky, mohla dělat modeling? To vás napadne, pokud si přečtete Iviny názory, ve kterých jde s kůží na trh. V době, kdy se nosí rozjásané příspěvky na sociálních sítích, které mají každého svádět k žárlení a k pocitu, že je můj život výrazně horší, je Ivina upřímnost velmi cenná, neboť opravdu výjimečná. Rozený introvert Iva se naštěstí nijak měnit nechce a ukazuje nám, že i její cesta k popularitě je možná. 

Richard Krajčo? Mladická nerozvážnost

O Ivě se začalo mluvit prvně v souvislosti s hitovkou Ou tu veux, vzápětí si vzala národní idol Richarda Krajčo. Vdávala se v černých šatech, ale už po dvou měsících se rozváděla. Dnes vše hodnotí jako klasickou mladickou nerozvážnost. Před pár lety se v tichosti provdala, vzala si pilota Honzu, o kterém se toho ví pramálo a stala se matkou nyní tříletého Adama. Během těhotenství jí byl cizí humbuk, který mnohé celebrity kolem sebe vytvářejí. Odmítla se s těhotenstvím nahlas svěřovat a využít jej ve svůj prospěch a materiální obohacení. 

Svoje těhotenství a dítě neprodám

Také jste si všimli, kolik těhotných moderátorek, modelek a jiných hvězdiček pózuje s kočárkem, neboť je fotoreportéři právě „nachytali“, jak si byli pořídit výbavičku pro miminko? Jde pochopitelně o předdomluvenou a hlavně zaplacenou akci, prachsprostou reklamu, která se tváří ale jinak: „Pokud už se v médiích člověk jednou objevil, dostává nabídky. Může být všude, mít všechno pro dítě zadarmo. Jde si z toho udělat byznys, což jsem nechtěla, takže jsem si vypla pracovní mobil a čím dál víc jsem ztrácela touhu se vrátit,“ prohlásila Iva doslova pro Novinky.

Iva_Fruhlingova

Iva na svém Facebooku - opravdově, bez přetvářky a bez příkras a retuší

Nejím a nestíhám

Nedávno se Iva vyjádřila také k tomu, co pro ni znamená mateřství a i zde je velmi realistická. Netvrdí, že být mámou je procházka růžovým sadem, že jde pouze o zábavu při hraní s roztomilým špuntem, ale že o pořádný záběr! Ostatně právě proto je prý nyní Iva tak neuvěřitelně vyzáblá: „Nežeru a nestíhám - jako ty a proto jsme obě tak hezký a hubený,“ napsala nedávno své kamarádce na dotaz, jak to, že tak rapidně zhubla.

Být rodič je stres

Iva se nijak netají s názorem, že rodičovství a mateřství  znamená hlavně obrovský stres: „Nejde o dítě samotné, ale o péči, kterou mu poskytujete. Ty dvě věci bych ráda důrazně oddělila. Myslím si, že starost o potomka znamená pro většinu matek stres. Zvlášť na začátku, když jste v nové situaci, na kterou nejste připravena. Zkušenější kamarádky nám mohou říkat cokoliv. Myslím si, že nejsem jediná matka s tímto názorem, a jsem ráda, že o tom mohu veřejně mluvit,“ řekla Novinkám.

Kňoural určitě není

Tím jde proti obecnému trendu. Jen se podívejte na většinu internetových drbáren pro maminky, pokud se zde vyjádříte, že se dítěte třeba rádi na chvíli zbavíte, supermatky vás ukamenují. Jak vyšlo najevo, mají svoje zastoupení i v Blesku, kde za tato slova nazvali Ivu kňouralem. To je ryzí nepochopení. Přitom Iva jen říká, že péče o dítě je těžká, což prostě je, přiznejme si to a stopněme všeobecnou snahu o perfektnost. Iva rezolutně tvrdí, že jedno dítě je pro ni tak akorát, víc rozhodně neplánuje. A to je opravdu osvěžující číst jako protiváhu nadšeným výrokům třeba jisté hokejové manželky, která tvrdí, že by rodila neustále.

Do bulváru jen se sebezapřením

Iva vystupuje s kapelou, napsala také další knihu Terapie noci a je jasné, že ačkoliv má k šoubyznysu odpor, propagaci potřebuje. Nedávno se tedy vypravila do redakce bulváru, což pro ní nebylo právě snadné: „Za největší lidský hřích považuji, když jde člověk sám proti svému přesvědčení. Což jsem dneska udělala. Takže absolutně nečekám, že se mi to vrátí v dobrém. Den před tím jsem přemýšlela, že tu schůzku zruším, ale nezrušila. A pak mi bylo špatně už jen třeba z pohledu, který mi při příchodu a odchodu věnovala paní recepční, nebo z falešného úsměvu šéfa tohoto internetového plátku. Cestou zpátky jsem v autě přemýšlela, co je to vlastně za lidi, kteří dělají takovou práci. Přemýšlejí i oni občas nad opravdovými hodnotami života? Kde mají tlačítko empatie - a mají ho vůbec? Vrací se jim to, co dělají? Nebo snad ne? Jak se jim spí?“ uvedla Iva na svém Facebooku.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

 

Vložil: Michaela Špačková