Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

O Zemanův ples se strhla bitva, přestože jeden lupen přišel na osm táců, a tak stovka tancechtivých ostrouhala. Ani Pražský hrad není nafukovací, konstatoval prezident

22.01.2017
O Zemanův ples se strhla bitva, přestože jeden lupen přišel na osm táců, a tak stovka tancechtivých ostrouhala. Ani Pražský hrad není nafukovací, konstatoval prezident

Foto: Hans Štembera

Popisek: Při zahajovacím valčíku se svou první dámou Ivanou odložil prezident Miloš Zeman hůlku, bez níž se kvůli zdravotním potížím jinak neobejde, a klasický vídeňský valčík zvládl opravdu se ctí

Co je osm tisíc proti tomu blýsknout se mezi nejvybranější českou smetánkou na prezidentském plese. Již třetí charitativní ples Miloše Zemana se ale rozhodně vyplatil – tentokrát vynesl pro nadační fondy prezidentského páru tři miliony korun.

Zúčastnit se velkolepého plesu ve španělském sále Pražského hradu se již pomalou stává tradicí, a tak nejeden politik či podnikatel na něm rozhodně nešetří. Pátečního večera se zúčastnily více než čtyři stovky hostů, přičemž spousta dalších zájemců nakonec přišla zkrátka. „Chtěl bych se omluvit těm, na které se nedostalo, protože jsme museli více než sto lidí odmítnout, z toho prostého důvodu, že se přihlásili pozdě a že Hrad není nafukovací. Nicméně chybu si jistě vezmou k srdci a příští rok se přihlásí včas,“ prohlásil Miloš Zeman ve svém zahajovacím projevu. Jako pravý státník nicméně dobře ví, že akce tohoto druhu není cílem pro sebeprezentaci, a tak byl stručný. Pak předal mikrofon moderátorovi večera Liboru Boučkovi a odvážně vykročil se svou chotí Ivanou na taneční parket. A klasický vídeňský valčík Johanna Strausse Na krásném modrém Dunaji zvládl navzdory svým zdravotním potížím opravdu se ctí.

Ministr financí Andrej Babiš s partnerkou Monikou

Ministr financí Andrej Babiš s partnerkou Monikou

Žraloci a politici u jednoho stolu

Z politické scény mělo výrazné zastoupení hnutí ANO. Nemohl chybět ministr financí Andrej Babiš s partnerkou Monikou, dorazila ministryně Karla Šlechtová, ministr Martin Stropnický s manželkou Veronikou Žilkovu či náměstkyně pražské primátorky Eva Kislingerová. Sociální demokraty reprezentovali ministři Milan Chovanec a Miloslav Ludvík, jihočeský hejtman Jiří Zimola a zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček. Mimo jiné ale dorazili i starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký (TOP 09), předseda SPO a senátor Jan Veleba, šéf Českého svazu bojovníků za svobodu Jaroslav Vodička či policejní prezident Tomáš Tuhý. Po boku prezidentského páru seděli u stolu mluvčí Jiří Ovčáček, tajemník Jaroslav Hlinovský i dva hlavní protokolisté, Miroslav Sklenář a Vladimír Kruliš. A hned vedlejší stůl zabrali kancléř Vratislav Mynář a poradce Martin Nejedlý. Na událost roku vyrazili i představitelé českého vrcholného byznysu, například šéf Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák a hned několik miliardářů. Třeba spolumajitel J&T Dušan Palcr, ústecký uhlobaron Jan Dienstl, předseda fotbalové asociace Miroslav Pelta, majitel Vítkovice holding Jan Světlík a šéf České zbrojovky Lubomír Kovařík.

Lístek do tomboly byl v ceně vstupenky

Lístek do tomboly byl v ceně vstupenky

Rozdělí se fifty-fifty

Výtěžek letošního plesu si manželé Zemanovi rozdělí pěkně napůl, všechny peníze ale poputují na účty jejich nadačních fondů. Prezidentova část je určena na pomoc Fondu ohrožených dětí, který provozuje Klokánky pro děti v tísni. První dáma pomáhá ze svého fondu seniorům a dětským domovům. „Ale ať je účel těchto fondů jakýkoli, jsem rád, že mohu konstatovat, že právě díky pochopení našich spolupracovníků a díky tomu, že všichni v těchto fondech pracují zadarmo, takže se neopakuje situace těch kterých neziskových organizací, které část svých příjmů spotřebují na vlastní režii,“ neodpustil si prezident šťouchanec do těch, kteří mu pořádně leží v žaludku.

Ministr obrany Martin Stropnický s manželkou Veronikou Žilkovou

Ministr obrany Martin Stropnický s manželkou Veronikou Žilkovou

Přispěli i umělci a dodavatelé

Na třímilionovém výtěžku se podíleli i dodavatelé občerstvení a dalších služeb tím, že jejich dodávka byla většinou zadarmo. Stejně přispěli i dárci cen do tomboly, která opět stála za to. K těm hlavním patřila společná večeře s prezidentským párem, lístky na koncert Karla Gotta, pronájem vozu či statný divočák z lánské obory. Opravdu hvězdný byl i kulturní program. Tancechtivým hostům hrála vynikající Hudba hradní stráže a Policie ČR a kromě nejtoužebněji vyhlíženého Karla Gotta hostům zazpívala řada populárních osobností, například Helena Vondráčková či Václav Neckář.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace