Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Ministerstvo pomáhá lidem s fyzickým handicapem, starším osobám se sníženou schopností pohybu, ale i maminkám s kočárky… Ministryně Šlechtová vyhlašuje příjem žádostí o dotace na odstraňování bariér

05.12.2016
Ministerstvo pomáhá lidem s fyzickým handicapem, starším osobám se sníženou schopností pohybu, ale i maminkám s kočárky…  Ministryně Šlechtová vyhlašuje příjem žádostí o dotace na odstraňování bariér

Autor: MMR

Popisek: Ministryně Karla Šlechtová

Dnešním dnem Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlásilo výzvu k předkládání žádostí v programu Podpora pro odstraňování bariér v budovách pro rok 2017. Jako již tradičně se program skládá ze dvou podprogramů. První s alokací 15 milionů korun je určen pro odstraňování bariér v budovách s pečovatelskou službou a budovách městských a obecních úřadů, druhý pak podpoří celkovou částkou 5 milionů korun zajištění dostupnosti veřejných sociálních a technických kompenzačních zařízení osobám se sníženou schopností pohybu, tzv. systém Euroklíč.

Bezbariérový vstup do budovy, úprava WC a sociálního zařízení, výtahy i zdvižná zařízení. Osoby s fyzickým handicapem, seniory, ale ani maminky s kočárky by tak již neměly trápit schody, úzké dveře ani absence výtahu a jejich návštěvy obecních úřadů se tak stanou o něco příjemnější.  Stejně tak budovy s pečovatelskou službou, které mnohdy vznikaly v nevyhovujících prostorách, dostanou šanci upravit svoje vnitřní řešení dispozic tak, aby se po nich obyvatelům lépe pohybovalo bez technických omezení.

Státní dotace podpoří projekty až do výše 50% 

Tato státní dotace podpoří projekty až do výše 50% skutečně vynaložených nákladů a může být spolufinancována i dotací krajskou. Dolní limit dotace je 100 tis. Kč.

„Česká republika se plně ztotožňuje se společnou evropskou politikou pro odstraňování bariér. V dřívějších dobách byly potřeby některých občanů zcela pomíjeny. Podpora Ministerstva pro místní rozvoj cílí na budovy s pečovatelskou službou a na městské a obecní úřady. Ty obvykle sídlí ve starých budovách, které byly postaveny v dobách, kdy legislativa zcela opomíjela potřeby osob s fyzickým handicapem, starší osoby se sníženou schopností pohybu, ale třeba i maminky s kočárky. Díky národním dotacím pomáháme tyto nedostatky odstranit. Věřím, že občané změny pocítí a ocení,“ uvádí ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Pro podání žádosti musí mít obec připraven a vládním Řídicím výborem Národního rozvojového programu mobility pro všechny schválen projekt bezbariérových tras na svém území. Po schválení projektu může obec přes on-line formulář Ministerstva pro místní rozvoj vyplnit žádost, kterou si následně vytiskne a v listinné podobě zašle na adresu ministerstva.

Podprogram Euroklíč 

Dále je, jako již tradičně, vyhlašován podprogram Euroklíč. Státní podpora může být v tomto případě poskytnuta až do výše 100%. Cílem podprogramu je zajistit osobám se sníženou schopností pohybu rychlou dostupnost veřejných sociálních a technických kompenzačních zařízení tím, že budou tato zařízení osazena jednotným eurozámkem a současně bude systémově zajištěna distribuce euroklíčů.  Podprogram je určen na nákup a instalaci eurozámků do vybraných budov ve vlastnictví státu a obcí a zařízení, nákup příslušné sady euroklíčů a zajištění správy a údržby euroklíčů a eurozámků po dobu udržitelnosti akce.

Komerční sdělení

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace