Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Co se dělo poté, co za sebou Gipsy bouchl dveřmi? Radku Bango, velice si cením Vašeho protinacistického postoje, stojí v otevřeném dopise na Britských listech… O jednom trapasu ale lidé neví

01.12.2016
Co se dělo poté, co za sebou Gipsy bouchl dveřmi? Radku Bango, velice si cením Vašeho protinacistického postoje, stojí v otevřeném dopise na Britských listech… O jednom trapasu ale lidé neví

Foto: Facebook

Popisek: Radek Banga aka Gipsy.cz

Boris Cvek napsal otevřený dopis Gipsymu. Ten na protest proti náckům z Ortelu, kteří vyhráli druhé místo, opustil spolu s několika dalšími sál Karlínského divadla, kde se letošní Český slavík Mattoni odehrával. „Velice si cením Vašeho protinacistického postoje, který dáváte najevo v souvislosti s úspěchem skupiny Ortel v pokračování normalizační soutěže Zlatý… vlastně Český slavík. Mrzí mne, že se na Vaší stranu okamžitě a hlasitě nepřidali zástupci židovských obcí, homosexuálů, levice a prostě všech těch, kdo spolu s Romy byli vražděni v nacistických koncentračních táborech,“ píše Cvek na Britských listech.

„Nenávistné reakce, vyhrožování smrtí, urážky, tedy to, co pane Bango dnes zažíváte, zažívali i bratři Čapkové a mnoho lidí, kteří se přihlásili k humanismu. Byli to nejlepší lidé tohoto národa. Byli to vzdělanci i dělníci, byli to umělci, inženýři, rolníci, křesťané i ateisté, byli to Romové, Češi, Němci, Židé, Poláci, Maďaři, byli to lidé, kteří odmítli tápající nejistotu, mlčení a mlžení, ale přes nenávist lůzy a mlčení většiny se postavili na stranu rovnosti a důstojnosti všech lidských bytostí,“ píše také pan Cvek.

A kde je tedy háček?

Překvapivě jsme ho objevili na bulvárním webu eXtra.cz, který angažoval jako společenskou redaktorku nikoho jiného než Ornellu Štikovou Koktovou. Nutno říci, že přísloví „kozel zahradníkem“ tak úpně nevystihuje písemný projev této mladé dámy. Přes veškerý nechtěný humor, jenž její článek vyvolá, vypustila nechtě a asi nevědomky bombu.

Čtěte: „Další ročník Českého slavíka je za námi. Pro mě to bylo vůbec poprvé, co jsem na Českého slavíka šla, a musím přiznat, že už jako malá holka u televize jsem tajně snila o tom, jak tam jednou půjdu a třeba se i dostanu na tu party po tom a uvidím na vlastní oči ty naše pěvecké hvězdy. Sen se tedy stal skutečností a po vydařeném předávání, které Ondra Sokol pojal podle mě fakt s vtipem a šlo mu to, nastala ta slavná afterparty.“

Kdo všechno byl v hotelu Ambassador?

„Po vyprávění mého muže, který v jistou dobu skoro i Slavíka koupil, jeho historky ze Státní opery, jak to mělo šťávu, a pak afterparty v hotelu Ambassador na Václavském náměstí byla vždy královská a slavnostní, jsem se těšila o to víc. Tak tedy byl konec přenosu a dav z hlediště mířil ke stolům s rautem. Ale ejhleee, on ten raut byl u šatny??? Byla jsem v naprostém šoku, protože to bylo, jako když mému malému já ve mně dáte facku. Veškerá slavnostní atmosféra byla ta tam a najednou jste viděli, jak Zlatá slavice Lucie Bílá dělá rozhovory a focení u fronty na WC!!!!!!! A nebo to, jak si Zora Hejdová odkládá řízky na talířku hned vedle šatnářky s čísly od kabátu. Byl to zkrátka tragický pohled,“ stýská si na zklamané iluze Koktová.

Ihned po příchodu na afterparty si Ornella, která mimochodem také sdělila, že nemá ráda Lucii Vondráčkovou, protože má nic moc hlas a bydlí v Kanadě, udělala selfíčko. Jak jinak.

A pak to přijde: „Menší drama se také stalo ještě těsně před koncem, kdy jsem cestou na toalety potkala Ivu Pazderkovou. Zeptala jsem se jí, proč je tak rozrušená a co se jí stalo? ´Nechápu, jak někteří lidi se dostanou na udílení Slavíka a umístí se… nechci to konkrétně rozebírat… radši. Opravdu to už něco vypovídá o náladě mezi lidmi… je to tak smutné…´ V tomto ohledu jsem s ní souhlasila a alespoň jsem se snažila ji spravit náladu tím, že jsem jí pochválila celý outfit. A musím říct, že tahle holka byla milá a příjemná celý večer, a to na všechny… Za chvilku se pak k ní přifařil ještě Patrik Banga z Gipsy.cz, který rovněž opustil kvůli Ortelu sál.“

Po tak významném bouchnutí dveřmi (a tím opravdu nechceme jeho gesto jakkoliv zpochybnit, je dobré, že někdo dal najevo, co si o Ortelu / Ortelech myslí) by člověk čekal, že se protestující odeberou domů, anebo někam do hospody. Ale jít na afterparty s řízky zdarma, kde již kamery nejsou? Není to tak trochu… vychcané, „holuboletkovské“ (chlebíčky zdarma, tak tam, mámo, razíme)?

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Anička Vančová