Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Když takhle blbnul Rychtář s pohřbem Ivety, nikdo se moc nedivil... Ale svatba Ondřeje Brzobohatého, pardón, Gregora? Trapas. Napřed provařili, kde to bude, pak se naoko skrývali před bulvárem pod deštníky a nakonec nevěsta vystrčila holý zadek

05.07.2016
Když takhle blbnul Rychtář s pohřbem Ivety, nikdo se moc nedivil... Ale svatba Ondřeje Brzobohatého, pardón, Gregora? Trapas. Napřed provařili, kde to bude, pak se naoko skrývali před bulvárem pod deštníky a nakonec nevěsta vystrčila holý zadek

Foto: TV Nova, repro

Popisek: To byly, panečku, manévry...

Předstírají, že se bulváru chtějí vyhnout, pravý opak je ale pravdou. S mírou trapnosti komediálních manévrů, které uspořádali kolem své svatby Táňa Kuchařová a její ‘New Gregor‘, rozhodně stanuli na špici žebříčku českých rádoby celebrit. A navíc ta tchyně…

Mají se rádi, nemají se rádi, vezmou se, nevezmou se… o tom, že se vztah nejkrásnější ženy světa roku 2006 a syna české herecké legendy blíží mílovými kroky ke svatbě, spekulují média již několik měsíců. Poté co vyšlo najevo, že se Ondřej Brzobohatý nechal přejmenovat na Gregora – prý z lásky k rodině své matky, bylo nad slunce jasné, že už je to tady. Následné komedie, které snoubenci kolem svého ‘utajovaného‘ sňatku uspořádali, nebyly ničím jiným než extrémně trapným pokusem, jak přilákat co nejvíc pozornosti médií, a jejich prostřednictvím i veřejnosti. A údajnému přání po čistě soukromém, přísně utajeném obřadu, které se nakonec stejně snažila bulvární média alespoň na poslední chvíli za každou cenu zničit, se nelze než usmát. Proč?

Jak na to v české kotlině

Ve světě herců a modelek platí více než kdekoli jinde, že kdo není vidět, jako by nebyl, a každá reklama je prostě reklamou, i kdyby byla sebeútočnější a zákeřnější. Podstata informace totiž záhy vyprchá, existence osoby, které se týkala, se ale zasune do povědomí čtenářů. Rychlá rekapitulace tváří, které se pravidelně objevují na stránkách bulvárních deníků, časopisů a internetových serverů, napoví, které z českých celebrit či ‘celebrit‘ toto pravidlo velmi rychle pochopily. Jak to dělají?

Metody bulváru, které známe ze zahraničních filmů, v české kotlině nefungují. Reportéři nevysedávají před domy hvězd, fotografové neokupují s obrovskými objektivy větve stromů v sousedních zahradách, nepašují do mobilů štěnice ani na auta sledovací ‘džípíesky‘. Tuzemský trh je totiž příliš malý na to, aby mohl za jeden úlovek vyplatit takový honorář, z nějž bude bulvární novinář žít několik dalších měsíců a v poklidu lovit dalšího sólokapra. Přesto hvězdy a hvězdičky potřebují být viděny, aby se na ně nezapomnělo, a tak nastupují náhražkové ‘maloměstské‘ postupy. Někteří o novinkách ze svého soukromí informují ‘svého‘ redaktora, s nímž spolupracují, jiní posílají maily do redakcí nebo to za ně dělá jejich manažer.

Ach, ta Iveta!

Celebritou, která v našich poměrech dotáhla spolupráci s bulvárem téměř k dokonalosti, byla tragicky zesnulá zpěvačka Iveta Bartošová. Kdo o to jenom trochu stál, jistě se dozvěděl včas každou novinku z jejího soukromí, leckdy i s notně pikantními detaily. Fungovalo to i v období, kdy jako zpěvačka neměla svým fanouškům co nabídnout, a tak nešlo téměř o nic jiného než o její alkoholické excesy či pobyt v léčebně, o mediálně do posledního drobečku vytěžené romantické svatbě s Jiřím Pomeje, která údajně dodnes zůstala neuhrazenou položkou v účetnictví ví bůh koho všeho, či prapodivném vztahu s bývalým městským strážníkem a pozdějším členem ochranky Josefem Rychtářem ani nemluvě. Účel ale světil prostředky. O Ivetě se za jejího života nikdy nepřestalo mluvit a obrovský zisk nakonec vynesla i její sebevražda – po její tragické smrti šly nahrávky doslova na dračku a dědicové autorských práv si přišli na své.

Iveta Bartošová ale zdaleka není jedinou českou celebritou, která se s bulvárem naučila báječně spolupracovat. Mistrovství v tomto směru dosáhla i dcera Veroniky Žilkové, která se propracovala do povědomí čtenářů jako notorická společenská průšvihářka a vymetačka večírků. Nebýt toho, v nekonečné řadě českých modelek by po nějaké Agátě Hanychové, nyní Prachařové, zřejmě již neštěkl ani pes. Obdobný přístup mají například i herečky-kámošky Aňa Geislerová a Taťána Vilhelmová. Svou ‘popularitu‘ odstartovaly nevázaností a ostudami různého stupně, notně podpořenými konzumací alkoholu, kvůli nimž se o nich dokonce traduje, že jim například sám prezident Jiří Bartoška osobně zakázal vstup na nejprestižnější společenské akce v rámci filmového festivalu v Karlových Varech. Nad následně zveřejněnými zprávami se vždy tvářily uraženě a pohoršeně, s jejich autory ale dál vycházely více než dobře.

Svatební komedie a třešnička na dortu

A jsme u čerstvých novomanželů Gregorových, kteří se údajně pokoušeli ze všech sil termín a místo své svatby utajit před médii. Kdyby tomu tak opravdu bylo, mohli se klidně vzít třeba v Las Vegas, jako před lety Karel Gott se svou Ivanou, nebo se prostě vzít za ruce a odkráčet kdykoli na kteroukoli radnici v republice. Svatební matriky jsou totiž vázány tajemstvím, takže jejich úředníci ze zákona nesmějí komukoli jinému poskytovat detailní informace o objednaných obřadech. Jenže to by se do médií nedostali s takovým humbukem. Nikdo by nekomentoval pobíhající bodyguardy s paraplaty, jejichž služby musely stát hezkých pár desítek tisíc, nikdo by nežasnul nad luxusními limuzínami a nikomu by se netajil dech nad průhlednou záclonou, halící nevěstu, která údajně přišla na zhruba osmdesát tisíc a byla tak vtipně navržena, aby odhalila téměř vše ve správný čas tomu správnému objektivu. Včetně holého zadku.

Takhle se předvedla nevěsta... Repro Blesk

Jako skvěle promyšlený magnet pro bulvár působila na svatbě i ženichova matka, slovenská vdova po legendárním Radku Brzobohatém. Obdobně jako změna příjmení jejího syna na Ondřej B. Gregor byla načasována i informace o jejím novém milenci, který je dokonce o dva roky mladší než syn slovenské herečky Hany Gregorové. Paní Hana se ke svému kolouškovi patřičně měla, nechávala se od něj zhusta otlapkávat před údajně skrytými objektivy, což se stalo nosným tématem pro změnu pro slovenská média. Zkrátka rozverná tchyně jako třešnička na svatebním dortu. Na závěr mě ještě napadá jedna otázka, kterou doposud nikdo, pokud vím, nepoložil. Jak je možné, že se Ondřej Brzobohatý ženil v kostele, když už byl jednou rozvedený? Páni katolíci – to se smí?

Čtěte také:

Za své role dostaly pouhé tři tisíce, přitom pro ně byly životní. Navíc natáčení nebylo žádný med, a ještě léta poté jim to dával kdekdo ‘sežrat‘. Kam se poděly děti z komedie století? Tajnosti slavných

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace