Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nečte noviny, nesleduje zprávy, a kdyby jí bouchla atomovka za domem, nebude o tom mít ani ponětí. Svérázná česká herečka se syrskými kořeny tvrdí, že to jde se světem pořádně z kopce

29.06.2016
Nečte noviny, nesleduje zprávy, a kdyby jí bouchla atomovka za domem, nebude o tom mít ani ponětí. Svérázná česká herečka se syrskými kořeny tvrdí, že to jde se světem pořádně z kopce

Foto: TV Nova

Popisek: Herečka Martha Issová bojuje o svůj vnitřní klid všemi možnými způsoby

Neustále bojuje se svými vlastními obavami, ale nebojí se říct nahlas svůj názor. Svérázná Martha Issová tak moc touží po vnitřním klidu a pohodě, že prý raději přestala číst noviny a koukat na televizi.

I když stále vypadá na první pohled jako holčička, oslavila v březnu již pětatřicáté narozeniny a je z ní vyzrálá žena a matka. Poprvé přičichla k divadlu, když ji tam vzala s sebou její matka, populární seriálová herečka Lenka Termerová. Navíc první film, v němž dostala roli, režíroval její otec Moris Issa. A aby toho ještě nebylo dost, živí se filmařinou i její bratr Filip, který je střihačem, a uměleckou dušičku prý zdědila i její čtyřletá dcera Františka, kterou má s režisérem Davidem Ondříčkem. „Myslím, že člověk neví, do jaké míry ho ovlivnilo prostředí, v němž vyrostl, právě proto, že v něm vyrostl. Zkrátka to tak bylo. Navíc můj otec, když jsem byla malá, nemohl točit. To směl až po revoluci.  Do té doby překládal z arabštiny, takže nedělal žádné umění. Díky mámě jsem se dostala do divadla, už když mi byly dva roky, a ve čtyřech jsem se rozhodla, že budu herečka,“ prozradila Martha Issová před časem serveru korzár.sk.

Rodina jí osladila život

Podobně jako kolegové, pocházející z hereckých rodin, přiznává i Martha, že jí její umělecký původ pořádně komplikoval život, hlavně v době, kdy studovala na konzervatoři. Bylo to kruté a přiznává, že to mohlo být i tím, že to tak sama cítila. „Kdybych si to já sama nemyslela, asi by mi to ani nevadilo. Ale protože jsem měla stále uvnitř ten pocit – hlavně ať si někdo nemyslí, že jsem protekční dítě – hrozně se mě to dotýkalo. Dnes už se tím nezabývám,“ zavzpomínala. Navíc její rodiče nechtěli, aby studovala herectví, a měli pro to celou řadu důvodů. „Všechny důvody, které maminka měla, byly rozumné, ale to mě v té době vůbec nezajímalo,“ dodala.

Tvrdohlavá jako beran

Právě v tomto znamení se Martha narodila a nezůstává prý jeho charakteristice nic dlužná. „Ať mi někdo říká, co chce, udělám si vše stejně po svém. Zůstalo mi to dodnes,“ prohlásila se smíchem. „Co si sama neprožiju a nezažiju, v tom nikoho neposlechnu. Nikdy. Mám s tou tvrdohlavostí problém. Samozřejmě jsem na to i doplatila. Ale vždycky, když se to stalo, přineslo to s sebou i nějaké pozitivní zjištění.“ Nejen s tvrdohlavostí ale prý má svérázná herečka s exotickými rysy problém, nerada mluví i o svých syrských kořenech. Rozhodně to ale není tím, že by se snad za ně styděla. „Navzdory tomu, že mám k Sýrii velmi kladný vztah a jsem na ty své kořeny pyšná, vadí mi, že je to jako nějaké razítko. Chápu, že je to něco, co mě dělá určitým způsobem zajímavou. Rozhodně si ale myslím, že to na mně není jediné zajímavé.“

S komplexy už bojovat přestala

Vlastností, která jí úplně chybí, je závist, takže bez problémů skousla i skutečnost, že jí Alena Mihulová vyfoukla doslova před nosem Českého lva. „Opravdu mě neštve, když je někdo dobrý. Spíš se mi stává, že pochybuji, zda bych to na jejich místě zvládla. Ale bojuji s tím,“ prohlásila herečka, která se prý s přibývajícími lety přestala týrat sebehodnocením. „Mám tisíc komplexů, ale postupně jsem se s nimi skamarádila. Dělám si z nich srandu a mám přitom pocit, že se zmenšují.“ Snaží se totiž zbytečně nenervovat, což prý výrazně eliminovala díky tomu, že se vůbec nedívá na televizi a stopku dala i všem novinám a časopisům. „Je to takový mediální půst a vychází mi z toho, že se asi stanu úplným ignorantem,“ konstatovala. „Prostřednictvím médií se často dozvídáme, že svět je absolutně nevhodné místo k životu, bojíme se, jsme ovladatelní. Čím dál víc potřebuji ve svém životě naději, a tak se vyhýbám všemu, co by mi ji mohlo vzít,“ dodala s tím, že to jde s lidstvem pořádně z kopce.

Čtěte také:

Na Nově se pořádně přepočítali. Chtěli se jí zbavit, podnikavá dívka si ale vždycky poradí, a tak si vedení může dlouho chystanou výpověď strčit za klobouk. Jak to dokázala?

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská