Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Erotický románek Jaňulky a jejího premiéra, královsky placený ze státních peněz, není trestný čin. Na skandál a pád vlády zřejmě nakonec doplatí nejen soudkyně. „Vpálí si Ištvan už konečně kulku do hlavy?“ ptá se bývalý politik

19.06.2016
Erotický románek Jaňulky a jejího premiéra, královsky placený ze státních peněz, není trestný čin. Na skandál a pád vlády zřejmě nakonec doplatí nejen soudkyně. „Vpálí si Ištvan už konečně kulku do hlavy?“ ptá se bývalý politik

Foto: Youtube, repro

Popisek: Petr Nečas s manželkou u soudu

Nad soudkyní Helenou Královou se poté, co zprostila viny Janu Nečasovou i trojici bývalých zpravodajců v kauze zneužití Vojenského zpravodajství, stahují mračna. Náměstek olomouckého vrchního státního zástupce Pavel Komár chce proto Královou odvolat. Na základě informací Českého rozhlasu to uvedl server Echo24.cz.

Komár považuje verdikt soudkyně za nepochopitelný, protože důkazy svědčily pro žalobce. Chce tedy, aby Králová napříště už o případu nerozhodovala. „Budeme pravděpodobně dávat soudu ke zvážení, aby rozhodl o tom, že ta věc bude projednána jiným soudcem. Pokud nalézací soud opakovaně postupuje v rozporu se zákonem, závaznými pokyny nadřízeného soudu, nadřízený soud má možnost, aby rozhodl o projednání věci v jiném složení senátu, v tomto případě samosoudce,“ řekl Komár.

Z celé kauzy zbyly jen tři komické nesmysly

Silná slova v souvislosti s rozsudkem padla i z úst šéfredaktora SvobodnéhoFóra.cz Pavla Šafra. Podle něj by se státní zástupce Ivo Ištvan i odstupující šéf ÚOOZ Robert Šlachta měli zpovídat u soudu. „Na začátku jsme viděli bombastické zatýkání, při němž Šlachtova policejní jednotka vstoupila na Úřad vlády a vytahovala lidi doma z postelí. Pak jsme viděli neuvěřitelnou tiskovou konferenci státního zástupce Ivo Ištvana, kde se hovořilo o rozkrytí zločinecké organizace a o zabavených kilogramech zlata. Z Jany Nečasové se stala před zraky veřejnosti hlava zločineckého gangu, která si zaslouží, aby ji policie vozila po republice v řetězech. Pak padla vláda a následně se k moci dostalo hnutí oligarchy Andreje Babiše,“ shrnuje Šafr s tím, že po třech letech je celý případ zcela směšný. Zůstaly podle něj jen tři komické nesmysly: takzvané korumpování poslanců nabídkou pozic, nezdaněné kabelky a údajné úkolování tajné služby, které nyní soud znovu odmítl.

Šafr se domnívá, že Šlachta s Ištvanem svou divadelní akcí těžce poškodili demokratický stát. „Nejde o to, zda ta vláda byla dobrá, či nikoli, a nejde tu vůbec o obranu Jany Nečasové. Jde tu o obranu právního státu, v němž policejní jednotka nemůže svrhnout vládu. Protože to se jmenuje puč,“ podotkl. „Nyní je nutné si jasně uvědomit, že Šlachta a Ištvan nesou zodpovědnost za bezprecedentní zásah do ústavního pořádku České republiky. Není jasné, zda už tehdy měli své našeptávače v Agrofertu či zda jim k tomu z Hradu žehnal pan prezident. Jisté je to, že divadelní zatýkací akcí změnili politický systém v zemi. Mohli to udělat třeba jen z naprosté hlouposti či nezodpovědnosti. Ale v každém případě by se měli z tohoto činu zodpovídat. Nemluvě o zničujícím zásahu do soukromí postižených osob,“ uzavřel.

Co je nemorální, ještě nemusí být trestné

Rozsudek už mimo jiné komentují i známé osobnosti na sociálních sítích. „Takže zločin se nestal, jen se podařilo svrhnout vládu a 'napíchnout' premiéra. Kde jsou zajímavější informace z odposlechů? Premiér asi nemluví jen s milenkou? Prostě policejní puč,“ komentuje na svém facebookovém profilu lékař Roman Šmucler. 

Svůj komentář k celé kauze uvedl na svém facebookovém profilu také bývalý politik za ODS Petr Štěpánek. „Byl jsem jedním z největších kritiků směřování ODS za Petra Nečase. Přesto volám: Bravo, soudkyně Králová! Co myslíte, vpálí si Ištvan už konečně kulku do hlavy, nebo tu bude smradit dál a dál?“ zeptal se s tím, že by rád ještě připomněl, že před politickou zodpovědností premiér Petr Nečas se svou ženou Janou neutečou. „Ale není to totéž co odpovědnost trestní. Stejně tak platí, že co je nemorální, ještě nemusí být trestné. Právě tuhle zcela účelovou, a navíc ryze selectivní záměnu trestní a politické zodpovědnosti, jak ji provozujou Ištvan a spol., dlouhodobě kritizuju,“ podotkl Štěpánek.

Čtěte také:

Romeo připlešlý podpantoflák, oplácaná a odbarvená Julie; Petr Nečas a jeho Jaňulka. Přesto je to velká lovestory, kterou hnusně odnáší jediná, navíc nevinná osoba. A to odpudivé propírání intimit…

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Redaktor KL

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace