Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Kauza Šlachta nepolevila ani o víkendu, znesváření ministři Babiš a Chovanec otevřeli nové bojiště na sociální síti. V sobotu jim to vydrželo celé dopoledne a servítky si nebrali

12.06.2016
Kauza Šlachta nepolevila ani o víkendu, znesváření ministři Babiš a Chovanec otevřeli nové bojiště na sociální síti. V sobotu jim to vydrželo celé dopoledne a servítky si nebrali

Foto: archiv

Popisek: Ministr vnitra Milan Chovanec

Členové vlády Andrej Babiš (ANO) a Milan Chovanec (ČSSD) se do sebe na sociálních sítích pořádně pustili. Ani jeden z ministrů si nebere servítky a s gustem se vyjadřují k reformě policie. Chovanec dokonce rázně zúčtoval i se státními zástupci, kteří připravovanou reorganizaci policie kritizují.

„Je to zatím nejvážnější krize. Panu Chovancovi se podařilo destabilizovat českou policii. Útvar, který byl zaměřený na boj proti korupci, fakticky končí, a tak je vlastně u konce celý protikorupční boj naší vlády. V ANO se poradíme, jestli chceme být v takové vládě,“ odstartoval slovní bitku ministr financí Andrej Babiš (ANO).

Podle místopředsedy vlády se tu „někdo“ dokonce snaží rozprášit útvar Roberta Šlachty. Aby nebylo pochyb o tom, kdo se skrývá pod označením „někdo“, na sociální síti zmínil Milana Chovance opakovaně. „Hlavní policista této země Milan Chovanec prý všechny živé kauzy zanalyzoval. To by mě zajímalo, jak se to dělá,“ ptal se dál šéf hnutí ANO.

Ani ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) se ale nenechal zahanbit. Posteskl si nad tím, že Robert Šlachta provedl zjevné politické gesto, když chystanou reorganizaci policie odmítl podpořit a rezignoval. „Nerozumím kroku plk. Šlachty, jenž ani nepočkal na finální rozhodnutí o reorganizaci. Mrzí mne to. Je to zjevně politické gesto,“ napsal před několika hodinami. Vyřízení žádosti o odchod od policie následně zabralo jen 15 minut.

Statutární místopředseda ČSSD Chovanec Babišovým Lidovým novinám řekl, že si nechal zpracovat analýzu na reformu policie a skrze ni se mu dostalo ujištění, že vyšetřování živých kauz poběží dál bez ohledu na reorganizaci policie.

Kluci to asi psali celou noc

Této analýze se však Andrej Babiš vysmál „Analýza reformy policie má plných pět stran. Kluci to asi psali celou noc. A vyšla tak jak to nikdo nečekal: neohrozí živé kauzy!“ napsal na konto ministra vnitra Chovance.

Pokud jde o slovní přestřelku, nezůstal Chovanec Babišovi nic dlužen. „Tak jsem dnes ráno obdržel ten dopis z ÚOOZ. Den po Lidových novinách Andreje Babiše..,“ sdělil občanům na sociální síti Twitter a přidal smajlíka.  A tím rozhodně neskončil. „Související výroky pánů Pelikána a Babiše na adresu vedení policie jsou hrubým útokem na její nezávislost. Je to náhoda?“ ptal se dál. S policisty je však připraven se sejít, jak to požadují plukovníci z ÚOOZ, a vše prodiskutovat.

Ministr ovšem zúčtoval i se státními zástupci, kteří před reorganizací policie varují. Nit suchou nenechal především na Ivu Ištvanovi a jeho kolezích v Olomouci. Chovancovi se prý dostaly do rukou služební záznamy telefonátů ze státního zastupitelství v Olomouci.

„Předmětem těchto telefonátů byly nepříliš konkretizované náznaky ohledně reorganizace celorepublikových útvarů a možné kriminalizace zodpovědných osob. Služební záznamy obsahují obavu, že šlo o nátlak s cílem změnit rozhodování obou generálů ve věci připravované reorganizace. O těchto záznamech jsem včera informoval nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana. Pokud by mělo jít o účelové chování státního zastupitelství s cílem ovlivnit nezávislé rozhodování jiné instituce, pak jde o naprosto skandální záležitost,“ sdělil člen vlády v prohlášení uveřejněném na stránkách ministerstva vnitra.

Čtěte také:

Jana Nagyová - Nečasová má kamarádku, která nechtě práskla, jak dlouho to doopravdy táhla se ženáčem (a zarytým katolíkem) Nečasem. Jeho nejmladší dcerušce byly teprve čtyři…

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Redaktor KL

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace