Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Fejeton(ky) Jiřího Macků

Fejeton(ky) Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Týden v kultuře

Týden v kultuře

Nejen knížky, i ´živá´ kultura nás zajímá. Aneb Pavel Přeučil každé pondělí

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Reportáže z míst, kde se natáčely kinohity

S poutníkem za Bílou paní

S poutníkem za Bílou paní

Strašidla pro víkendy i všední den. Kde? No přeci na hradech a zámcích

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Odpovídá na otázky, které jí nikdo neklade; to je přesně dnešní ODS, komentuje bývalý člen hořké výročí strany, na jejíž oslavu nikdo nepřišel. „Pane předsedo, proč jste takový debil?“

26.04.2016
Odpovídá na otázky, které jí nikdo neklade; to je přesně dnešní ODS, komentuje bývalý člen hořké výročí strany, na jejíž oslavu nikdo nepřišel. „Pane předsedo, proč jste takový debil?“

Autor: ODS

Popisek: ODS na oslavu svého výročí uspořádala Den otevřených dveří.

Předseda Občanské demokratické strany Petr Fiala se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz pozastavil nad nezájmem médií o 25. výročí založení Občanské demokratické strany. A vzal si na pomoc ironii. Nezmínil se ovšem o tom, že nešlo jen o nezájem médií, kolik běžných občanů, voličů přilákal Den otevřených dveří v pražské centrále strany, můžete vidět na fotografii. Bylo jich opravdu jen pár…

„Při příležitosti 25. výročí založení Občanské demokratické strany jsem byl médii občas požádán o rozhovor. Ano, občas, většinou se pochopitelně ptali bývalých členů, kteří se se stranou ve zlém rozešli a dosáhli významných politických neúspěchů, samozřejmě proto, aby pohled na současnou ODS byl co nejobjektivnější,“ podotkl ve své ironické filipice na Aktuálně.cz Fiala. Následně uvedl přepis podle něj typického rozhovoru, který umožnil prezentovat to, co současná ODS veřejnosti nabízí.  

Proč jste takový debil? 

„Proč jste takový debil?“ ptá se například v rozhovoru redaktor. „Nemohu...,“ odpovídá Fiala, ale skáče mu do řeči redaktor. Když se pokusí o odpověď znovu, opět mu do řeči skáče redaktor. „Vy mi stále neodpovídáte. Víte, já jsem si dělal takový ‚špinavý‘ (ve sluchátku je slyšet mírné pochechtávání redaktora) průzkum mezi svými známými a já jsem se shodl jednoznačně na tom, že jste debil. Co mi k tomu řeknete?“ táže se znovu redaktor. Fialovi však není umožněno odpovídat ani poté. Není mu umožněno odpovědět ani tehdy, když se redaktor ptá na vlajku ODS.

„Tedy se stydíte a to, myslím, mluví za všechno. Já vám děkuji, pane předsedo. To byl Petr Fiala, předseda vám dobře známé strany, a nyní se podíváme na něco radostnějšího a důležitějšího. V pražské zoologické zahradě se nečekaně narodilo mládě brouka…,“ končí fiktivní rozhovor redaktor.

„Jsme rádi, že redaktoři projevují tolik trpělivosti, protože jinak by se u nás ani dobrá politika nedala dělat. Za prostor, který jsem v médiích dostal, jsme já i celá ODS nesmírně vděčni. Jen tak dál,“ ironicky poznamenává závěrem svého blogu Fiala.

Reakce zprava 

Na tento blog reaguje mimo jiné předseda Strany svobodných občanů Petr Mach. „Předseda ODS Petr Fiala se stal obětí hackerů, napadli jeho blog a facebookový profil a snaží se z něj udělat hlupáka. Divím se, že to PR oddělení strany dosud neodstranilo,“ poznamenává.  

Obsáhleji poté na rozhovor reaguje bývalý člen ODS a analytik Tomáš Haas.  „Příchod pana předsedy Fialy, i jeho okamžitý významný politický úspěch, to, že se stal předsedou za tři měsíce po vstupu do strany a svou kandidaturu zahájil ještě před tím, jsem uvítal. Strana nutně potřebovala novou krev a v případě pana profesora jsem věřil, že bude tím, kdo stranu může oživit, bez ohledu na jeho nestandardní vstup do aktivní politiky. Bohužel se to nestalo,“ reaguje Haas s tím, že pro stranu je důležité, aby si k ní našli cestu voliči. A to se nestane jinak, než že si k nim najde cestu sama strana.

„Ano, ten rozhovor je přesně tím, co současná ODS nabízí. Neodpovídá na to, co tíží a na co se ptají občané, ti, kteří by jí snad mohli jednou volit. Odpovídá na otázky, které jí nikdo neklade a na které od ní nikdo odpověď nečeká. A to přesně je nabídka dnešní ODS,“ myslí si Haas. Článek předsedy Fialy podle něj poukazuje na aroganci a neschopnost vnímat pocity a otázky potenciálních voličů ODS. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace