Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jiří Bartoška přiznal, že se po rakovině vrátil příliš brzy k práci. Oslabený a zestárlý herec o smutné zkušenosti z manželství. Po letech zpět k tajné lásce?

02.04.2016
Jiří Bartoška přiznal, že se po rakovině vrátil příliš brzy k práci. Oslabený a zestárlý herec o smutné zkušenosti z manželství. Po letech zpět k tajné lásce?

Foto: Logline Production

Popisek: Jiří Bartoška jako zvěrolékař Jan Berger se svým věrným parťákem. Provází ho prakticky celým příběhem a říkají mu prostě pes.

FOTOGALERIE Brzy poté, co Jiří Bartoška dokázal zvítězit nad vážnou nemocí, se vrátil ke své práci. Pokračoval v nejen ve funkci prezidenta karlovarského festivalu, ale také ve své herecké profesi. Vyčerpaný organismus však takový zápřah nezvládl, Bartoška si musel udělat další pauzu a odříkat různé nabídky. Otevřeně přiznal, že svůj zdravotní stav podcenil.

Svěřil se rovněž, že s námahou natáčel po čtyřleté pauze svůj nejnovější film, tragikomedii Teorie tygra, který má tento týden premiéru. Ačkoliv v něm hraje šedesátiletého veterináře, který se snaží utéci od manželky, jejíž péče ho doslova dusí, působí v něm téměř jako stařec. Nepochopitelně představuje muže mladšího, než je sám, připomeňme, že příští rok bude slavit sedmdesátku. Sám Bartoška prozradil, že pro něj bylo natáčení velmi namáhavé. „Točili jsme to ve čtyřicetistupňových vedrech na horách. Já jsem z Pardubic, což je rovina, tvrdím, že jsem „rovinej“ herec, tady jsme točili v kopcích. Trošku možná brzo jsem nastoupil do práce po té nemoci, když jsem si myslel, že to tělo je zrekonstruovaný, přece jenom to bylo pro mne trochu namáhavý,“ přiznal se v rozhovoru pro Českou televizi. Také hercovi kolegové prozradili, že měl při filmování problém se sluchem i hlasem. Své fatální drogy, kouření, se přesto nevzdal.

Nevyčerpatelná studnice charismatu?

Ačkoliv recenze nejsou z nového českého filmu zrovna nadšené, „Barťáka“ opět šetří, nebo dokonce adorují jako „nevyčerpatelnou studnici charismatu“. Mirka Spáčilová mu, navzdory jeho zchátralému zevnějšku, dokonce přisuzuje šarm Richarda Gere. Bohužel je však příliš zřejmé, že doba, kdy hrál Bartoška opravdové fešáky, je definitivně ta tam a jeho ctitelky se zklamaně ptají, proč se dělá ještě starší. Třeba tím, že si nechává růst dlouhé bílé vousy, které má navíc odpudivě zažloutlé od cigaret.

Další klišé, v hlavní roli slaboch

Většina kritiků se shoduje, že v případě filmu Teorie tygra, který natočil jako svůj debut Radek Bajgar, rozhodně nejde o žádnou pozoruhodnou prvotinu, jako je tomu například v případě snímku Já, Olga Hepnarová. Nejen oni, ale i diváci se rozčilují nad tím, že scénář vychází z častého klišé o krizi středního věku, v němž je hlavní mužský hrdina slabochem pod pantoflem. Obávají se dokonce, že se bude promítat na feministických sletech jako typický příklad odporné maskulinní kinematografie. A také tipují, že přitáhne do kin pouze lidi starší generace, ale možná ani ty ne. Jedna z reakcí na článek, lákající na nový český film do kina, mluví sama za sebe: „Mhm, opět příběh ze života, tak to na něj ani nemusím chodit, vidím to každý den v reálu.“

Balzerová – tajná láska?

Bartoškovu manželku hraje jeho bývalá spolužačka Eliška Balzerová. A samozřejmě si to pochvaluje: „Já jsem s ním byla po dlouhých letech moc ráda. Jako by se nic nezměnilo, je to pořád stejný, fajn kámoš.“ Je zajímavé, že se sešli na společném filmu až po více než čtyřiceti letech. Naposledy spolu totiž hráli v roce 1975 ve snímku Hřiště. Na JAMU se léta traduje, že Bartoška Balzerovou tajně miloval, ale ona mu jeho city nikdy neoplatila. Dodnes je však pojí dlouholeté přátelství.

Čtěte také:

Ve zpravodajství na Nově je zase veselo, takový hysterák ale ještě nikdo nepředvedl. Co nedokázala ustát sexy blondýna, která si myslela, že má své jisté na doživotí?

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace