Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Žilkovou nikde nechtějí, a tak se manžel musí otáčet. Mandát mu sice skončí za rok, Stropnický ale ví, jak prodloužit pobyt v politice o další pětiletku

21.02.2016
Žilkovou nikde nechtějí, a tak se manžel musí otáčet. Mandát mu sice skončí za rok, Stropnický ale ví, jak prodloužit pobyt v politice o další pětiletku

Foto: Hans Štembera

Popisek: Martin Stropnický

Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) bude na podzim s největší pravděpodobností kandidovat na post senátora stejně jako známý sociálnědemokratický poslanec Stanislav Huml či jeho stranický kolega, ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek. Informoval o tom server Novinky.cz. Ten v této souvislosti oslovil také politologa Jana Bureše.

Podle něj důvod, proč se poslanci chtějí usadit v Senátu, tkví hlavně v délce senátorského mandátu. Na rozdíl od čtyřletého, který poslancům vyprší už příští rok, je šestiletý. „Vidím v tom snahu prodloužit si pobyt v politice. Pojistit si funkci. Pokud bude poslanec zvolen do Senátu, má šest let jistou pozici,“ řekl Právu Bureš.

Ustál i svou upovídanost

Pod Martinem Stropnickým se ministerské křeslo zastřáslo před pár dny, poté co fatálně pochybil, když potvrdil informace o výměně Libanonce Alího Fajáda za pět Čechů. Podle komentátora serveru Reflex.cz ale tak neučinil mimo jiné proto, že za ním stojí ministr financí Andrej Babiš (ANO), jeho 'zaměstnavatel'.

Stropnický je podle Klvani k svému šéfovi loajální a řeší patálie, které má hnutí majitele Agrofertu v Praze. Babiš ho potřebuje, tudíž ho ochrání. Potřebuje ho i proto, že je Stropnický populárním politikem-hercem. Nemluvě o tom, že lidé, kteří nechápou gigantický problém střetu zájmů u Andreje Babiše, nechápou ani to, že o některých věcech se prostě v zájmu bezpečnosti občanů nemluví.

Huml je proti přijímání uprchlíků

Huml vešel do obecného povědomí tím, že coby dopravní policista se v médiích často vyjadřoval k dopravní problematice. Do Sněmovny byl zvolen v roce 2010 za Věci veřejné a do klubu ČSSD přešel v roce 2012. Je znám například ostře odmítavým názorem na přijímání uprchlíků a oceňuje v tom Miloše Zemana, se kterým vede předseda ČSSD Bohuslav Sobotka spory.

Do Senátu má kandidovat ve Středočeském kraji. „Ještě vám nic nepovím, teprve probíhají primárky,“ nechtěl prozrazovat víc. Podle informací Práva však jeho jméno již schválilo, byť těsně, předsednictvo strany.

Mládek chce ukončit „kralování“ ODS senátorskému obvodu

Do Senátu prý bude kandidovat i ministr a poslanec Mládek, který zase volby bere jako referendum občanů, zda svou práci dělá dobře. Pokud neuspěje, zváží prý odchod z vlády. Jestliže se mu však senátorské křeslo obsadit podaří, v dolní komoře místo něj usedne ředitel hřebčince v Písku Karel Kratochvíle (ČSSD).

„Vyslyšel jsem výzvu vedení ČSSD, které chce postavit kandidáta, který bude mít šanci získat mandát v obvodě obsazeném od počátku Senátu zástupcem ODS,“ vysvětlil Mládek. Za Humla by mezi poslance přišel bývalý místostarosta Čáslavi Jiří Havlíček (ČSSD).

Čtěte také:

Akorát z nebe mne ještě nevyhodili… Ustaraná Veronika Žilková: Proč ji přestali obsazovat do filmů i v televizi? Také prozradila, kvůli čemu tak těžko usíná

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Redaktor KL