Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Lesk a bída českého Plesu v Opeře. Proč se příští rok konat nebude? A Lucie Borhyová, převlečená za cibulák, jako hlavní celebrita, nebo terč posměchu?

09.02.2016
Lesk a bída českého Plesu v Opeře. Proč se příští rok konat nebude? A Lucie Borhyová, převlečená za cibulák, jako hlavní celebrita, nebo terč posměchu?

Foto: Facebook

Popisek: Ples v opeře, model 2016

Bulvární média se o víkendu dočkala opět žní. A to především díky Plesu v Opeře. Vzhledem k nedostatku skutečných VIP osobností na těchto českých společenských akcích se ale musela většinou spokojit s notoricky známými tvářemi nebo s celebritami z vlastní stáje. To, že některé z nich podcenily výběr garderoby nebo vystavily na odiv své umělé vlasy, ňadra či rty, se vzápětí stálo terčem posměchu veřejnosti i módní policie.

Tak například televize Nova vysílala dokonce záběry z plesu na svém webu. V hlavních zprávách představila jako jednu z hlavních celebrit této události moderátorku Lucii Borhyovou a přinesla s ní krátký rozhovor. To ještě netušila, že blonďatá sexbomba, proslulá zpackaným osobním životem, se opět stane terčem posměchu. Tentokrát nikoli kvůli nevěrnému partnerovi, ale „cibulákové“ róbě, kterou na ples zvolila a kterou ihned strhala obávaná módní policie.

Touto róbou vzbudila Lucie velkou pozornost.

Aristokracie versus plebejci

Zatímco loňský Ples v Opeře byl inspirován „noblesou a elegancí“ Francie, ten letošní pro změnu zase aristokratickou Velkou Británií. A to od cateringu až po umělecký program, jak se nechali slyšet pořadatelé. Ovšem nakonec převažovalo tradiční domácí plebejství. Na ples byly pozvány různé začínající nebo vysloužilé miss, modelky a moderátorky, jejichž image má s aristokratickou pramálo společného. Nezřídka dorazily bez partnera, což je považováno za velké faux pas.

Ples v Opeře 2016

Už se to chystá...

Jako tunel Blanka?

Čas od času pražský Ples v Opeře skomírá, nemluvě o tom, že se v příštích letech kvůli opravě Státní opery, kde se odehrává, konat nebude. Tuto skutečnost využil v jedné ze svých ironických poznámek moderátor Marek Eben, který vyslovil obavu, že pokud bude oprava trvat tak dlouho jako výstavba tunelu Blanka, bude mít Leoš Mareš již vnoučata. V historii Plesu v opeře je ale dost podobných mezer. První byl v Praze uspořádán v roce 1948, pak se uskutečnil v letech 1992 až 1995 a v roce 2009 a 2010. Mezi hosty bylo možné spatřit skutečné světové celebrity, například Ivanu Trump, Alaina Delona, Michéle Mercier nebo sira Petra Ustinova. Od roku 2011 se však koná každoročně a pořadatelům se vždy podaří zajistit alespoň jednu zahraniční hvězdu, byť ne všeobecně známou a zářivou. Tak tomu bylo i letos, kdy byl hlavní ozdobou večera anglický herec Tom Riley.

Savoir Vivre

Což však hosté naplňují bezezbytku, je heslo večera „Savoir Vivre“, tedy umění žít. To že české celebrity a pseudo-celebrity si umějí užívat, dokázaly na podobných akcích mnohokrát. Pořadatelé se chlubí především různými gastronomickými lahůdkami a speciálními dárky pro hosty. Chvályhodná je ovšem skutečnost, že tato prestižní společenská akce má výrazný charitativní charakter a v dražbě se podaří získat několik milionů korun, například pro Nadaci Terezy Maxové.  Ta letošní vynesla více než jeden a půl milionu korun, především díky dražbě diamantového náhrdelníku nebo podepsanému dresu Davida Beckhama. Mimochodem, za 400 tisíc ho údajně získala Vendula Svobodová. Za pozornost stojí i cena vstupenek, které se pohybují v rozmezí od tří do sto dvaceti tisíc korun.

Čtěte také:

Bývalá Miss Michaela Maláčová se dočkala nepříjemné otázky: Jaké to je slyšet od prezidenta, že váš manžel je gauner? Ale odpověděla...

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace