Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Lesk a bída českého Plesu v Opeře. Proč se příští rok konat nebude? A Lucie Borhyová, převlečená za cibulák, jako hlavní celebrita, nebo terč posměchu?

09.02.2016
Lesk a bída českého Plesu v Opeře. Proč se příští rok konat nebude? A Lucie Borhyová, převlečená za cibulák, jako hlavní celebrita, nebo terč posměchu?

Foto: Facebook

Popisek: Ples v opeře, model 2016

Bulvární média se o víkendu dočkala opět žní. A to především díky Plesu v Opeře. Vzhledem k nedostatku skutečných VIP osobností na těchto českých společenských akcích se ale musela většinou spokojit s notoricky známými tvářemi nebo s celebritami z vlastní stáje. To, že některé z nich podcenily výběr garderoby nebo vystavily na odiv své umělé vlasy, ňadra či rty, se vzápětí stálo terčem posměchu veřejnosti i módní policie.

Tak například televize Nova vysílala dokonce záběry z plesu na svém webu. V hlavních zprávách představila jako jednu z hlavních celebrit této události moderátorku Lucii Borhyovou a přinesla s ní krátký rozhovor. To ještě netušila, že blonďatá sexbomba, proslulá zpackaným osobním životem, se opět stane terčem posměchu. Tentokrát nikoli kvůli nevěrnému partnerovi, ale „cibulákové“ róbě, kterou na ples zvolila a kterou ihned strhala obávaná módní policie.

Touto róbou vzbudila Lucie velkou pozornost.

Aristokracie versus plebejci

Zatímco loňský Ples v Opeře byl inspirován „noblesou a elegancí“ Francie, ten letošní pro změnu zase aristokratickou Velkou Británií. A to od cateringu až po umělecký program, jak se nechali slyšet pořadatelé. Ovšem nakonec převažovalo tradiční domácí plebejství. Na ples byly pozvány různé začínající nebo vysloužilé miss, modelky a moderátorky, jejichž image má s aristokratickou pramálo společného. Nezřídka dorazily bez partnera, což je považováno za velké faux pas.

Ples v Opeře 2016

Už se to chystá...

Jako tunel Blanka?

Čas od času pražský Ples v Opeře skomírá, nemluvě o tom, že se v příštích letech kvůli opravě Státní opery, kde se odehrává, konat nebude. Tuto skutečnost využil v jedné ze svých ironických poznámek moderátor Marek Eben, který vyslovil obavu, že pokud bude oprava trvat tak dlouho jako výstavba tunelu Blanka, bude mít Leoš Mareš již vnoučata. V historii Plesu v opeře je ale dost podobných mezer. První byl v Praze uspořádán v roce 1948, pak se uskutečnil v letech 1992 až 1995 a v roce 2009 a 2010. Mezi hosty bylo možné spatřit skutečné světové celebrity, například Ivanu Trump, Alaina Delona, Michéle Mercier nebo sira Petra Ustinova. Od roku 2011 se však koná každoročně a pořadatelům se vždy podaří zajistit alespoň jednu zahraniční hvězdu, byť ne všeobecně známou a zářivou. Tak tomu bylo i letos, kdy byl hlavní ozdobou večera anglický herec Tom Riley.

Savoir Vivre

Což však hosté naplňují bezezbytku, je heslo večera „Savoir Vivre“, tedy umění žít. To že české celebrity a pseudo-celebrity si umějí užívat, dokázaly na podobných akcích mnohokrát. Pořadatelé se chlubí především různými gastronomickými lahůdkami a speciálními dárky pro hosty. Chvályhodná je ovšem skutečnost, že tato prestižní společenská akce má výrazný charitativní charakter a v dražbě se podaří získat několik milionů korun, například pro Nadaci Terezy Maxové.  Ta letošní vynesla více než jeden a půl milionu korun, především díky dražbě diamantového náhrdelníku nebo podepsanému dresu Davida Beckhama. Mimochodem, za 400 tisíc ho údajně získala Vendula Svobodová. Za pozornost stojí i cena vstupenek, které se pohybují v rozmezí od tří do sto dvaceti tisíc korun.

Čtěte také:

Bývalá Miss Michaela Maláčová se dočkala nepříjemné otázky: Jaké to je slyšet od prezidenta, že váš manžel je gauner? Ale odpověděla...

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace