Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Sobotka je v klidu, spraví to tři stovky k důchodu a dvě stovky k mateřské, komentuje průšvih s 'ukradenými' e-maily europoslanec Zahradil. A jak se na premiérovi vyřádili karikaturisté?

10.01.2016
Sobotka je v klidu, spraví to tři stovky k důchodu a dvě stovky k mateřské, komentuje průšvih s 'ukradenými' e-maily europoslanec Zahradil. A jak se na premiérovi vyřádili karikaturisté?

Autor: Hans Štembera

Popisek: Bohuslav Sobotka: Doufám, že budu mít čas vyřídit maily

Někdejší předseda ČSSD a expremiér Jiří Paroubek ztrhal šéfa vlády Bohuslava Sobotku za uniklou korespondenci, kterou připisuje nevhodně zvolenému heslu. „Hovořit se svými blízkými telefonem nebo dokonce komunikovat e-mailem o jakýchkoli politicky zásadnějších, nebo dokonce zásadních věcech, je ukázka naprosté politické neschopnosti a amatérismu,“ říká. Premiéra za špatné bezpečnostní opatření vykoupali i karikaturisté Václav Teichmann a Miroslav Kemel.

„Sobotkovo zabezpečení e-mailové korespondence hlubokomyslným heslem typu ‚Bohouš‘ překonává i mé skromné znalosti v oblasti internetové komunikace…“ pustil se Jiří Paroubek do kritiky premiéra Bohuslava Sobotky. Hovořit se svými blízkými telefonem, nebo dokonce komunikovat e-mailem o jakýchkoli politicky zásadnějších, či dokonce zásadních věcech je podle jeho názoru ukázka naprosté politické neschopnosti a amatérismu.

Paroubek v této souvislosti zavzpomínal, že v době působení v nejvyšší stranické funkci v ČSSD sděloval svým spolupracovníkům i řadu nepříliš důvěrných informací osobně třeba až po několika dnech, ale mezi čtyřmi očima. Nebo maximálně vzkazem přes důvěryhodnou osobu.

Expremiér si rovněž myslí, že celou věc měl pod kontrolou šéf hnutí ANO a ministr financí Andrej Babiš a jeho lidé. Své tvrzení podkládá postojem redakce Babišem vlastněných novin MF Dnes, která prý cynicky říká, že se touto záležitostí nebude zabývat. „No jistě, proč by se tím také chtěla zabývat. Rádi se tím budou zabývat jiní. Jistě ne Bakalovy Hospodářské noviny, neboť Pokorný, alter ego Sobotky, je Bakalovým dvorním právníkem a Bakala má co odvádět za angažmá Sobotky a Pokorného v záležitosti OKD. Určitě se však najdou další média…“ věří Paroubek. „Je to prostě zesměšnění celé mocenské skupiny lidí, která tak nebo onak tahá za nitky v ČSSD již více než dvanáct či třináct let,“ lakonicky konstatuje na závěr svého komentáře, který vyšel na serveru Vaše Věc.

První místopředseda ODS a europoslanec Jan Zahradil naznačil, jak by se premiér mohl z 'průšvihu' vysekat. „Sobotka je v klidu, zná voliče ČSSD. Pokud jde o ně, má ten Oto Novotný pravdu. SlávekLeaks spraví tři stovky k důchodu a dvě stovky k mateřské,“ zveřejnil na svém facebookovém profilu.

Čtěte také:

Vykopli dveře Evropy a přišli ji vyrabovat… Konečně vidíme, jak velkými hlupáky jsou představitelé EU, rozjel se senátor Doubrava. Pořádně sjel i směšného Sobotku, knížecího mutanta Kalouska či manipulátora Babiše

Hajzlíčci, možná se bude ještě obchodovat

Premiérovo nedostatečné zabezpečení e-mailové komunikace si vzal na paškál i karikaturista MF Dnes Václav Teichmann. Bohuslava Sobotku nakreslil, kterak sedí na záchodě, kalhoty má stažené ke kotníkům, na klíně drží notebook a přemítá: „Jak přišli na heslo: premiér? Hajzlíčci…“

K dehonestujícímu zobrazení šéfa vlády je připojen krátký text, který shrnuje celou kauzu. „Hackeři zveřejnili desítky pracovních i soukromých e-mailů Bohuslava Sobotky. Pár stranických soudruhů žádá o protekci, další radí více se ohnout před Angelou Merkelovou. Žádná milenka, žádná velká zlodějna ani zalévání politických oponentů do betonu. Tedy pokud si hackeři neschovali některé e-maily, aby je zobchodovali,“ posměšně konstatuje tisk Andreje Babiše.

Další karikaturista Miroslav Kemel zakomponoval do své karikatury napjatý vztah mezi premiérem Bohuslavem Sobotkou a prezidentem Milošem Zemanem. Šéf vlády tentokrát netrůní na záchodě, nýbrž sedí celý zkoprnělý za pracovním stolem a rosí se mu čelo. „Promiňte, pane premiére, ale 'zatracenej Zeman' je pro vstup do e-mailové schránky zatraceně slabé heslo…“ vysvětluje mu jeden ze členů jeho týmu.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace