Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Sobotka je v klidu, spraví to tři stovky k důchodu a dvě stovky k mateřské, komentuje průšvih s 'ukradenými' e-maily europoslanec Zahradil. A jak se na premiérovi vyřádili karikaturisté?

10.01.2016
Sobotka je v klidu, spraví to tři stovky k důchodu a dvě stovky k mateřské, komentuje průšvih s 'ukradenými' e-maily europoslanec Zahradil. A jak se na premiérovi vyřádili karikaturisté?

Foto: Hans Štembera

Popisek: Bohuslav Sobotka: Doufám, že budu mít čas vyřídit maily

Někdejší předseda ČSSD a expremiér Jiří Paroubek ztrhal šéfa vlády Bohuslava Sobotku za uniklou korespondenci, kterou připisuje nevhodně zvolenému heslu. „Hovořit se svými blízkými telefonem nebo dokonce komunikovat e-mailem o jakýchkoli politicky zásadnějších, nebo dokonce zásadních věcech, je ukázka naprosté politické neschopnosti a amatérismu,“ říká. Premiéra za špatné bezpečnostní opatření vykoupali i karikaturisté Václav Teichmann a Miroslav Kemel.

„Sobotkovo zabezpečení e-mailové korespondence hlubokomyslným heslem typu ‚Bohouš‘ překonává i mé skromné znalosti v oblasti internetové komunikace…“ pustil se Jiří Paroubek do kritiky premiéra Bohuslava Sobotky. Hovořit se svými blízkými telefonem, nebo dokonce komunikovat e-mailem o jakýchkoli politicky zásadnějších, či dokonce zásadních věcech je podle jeho názoru ukázka naprosté politické neschopnosti a amatérismu.

Paroubek v této souvislosti zavzpomínal, že v době působení v nejvyšší stranické funkci v ČSSD sděloval svým spolupracovníkům i řadu nepříliš důvěrných informací osobně třeba až po několika dnech, ale mezi čtyřmi očima. Nebo maximálně vzkazem přes důvěryhodnou osobu.

Expremiér si rovněž myslí, že celou věc měl pod kontrolou šéf hnutí ANO a ministr financí Andrej Babiš a jeho lidé. Své tvrzení podkládá postojem redakce Babišem vlastněných novin MF Dnes, která prý cynicky říká, že se touto záležitostí nebude zabývat. „No jistě, proč by se tím také chtěla zabývat. Rádi se tím budou zabývat jiní. Jistě ne Bakalovy Hospodářské noviny, neboť Pokorný, alter ego Sobotky, je Bakalovým dvorním právníkem a Bakala má co odvádět za angažmá Sobotky a Pokorného v záležitosti OKD. Určitě se však najdou další média…“ věří Paroubek. „Je to prostě zesměšnění celé mocenské skupiny lidí, která tak nebo onak tahá za nitky v ČSSD již více než dvanáct či třináct let,“ lakonicky konstatuje na závěr svého komentáře, který vyšel na serveru Vaše Věc.

První místopředseda ODS a europoslanec Jan Zahradil naznačil, jak by se premiér mohl z 'průšvihu' vysekat. „Sobotka je v klidu, zná voliče ČSSD. Pokud jde o ně, má ten Oto Novotný pravdu. SlávekLeaks spraví tři stovky k důchodu a dvě stovky k mateřské,“ zveřejnil na svém facebookovém profilu.

Čtěte také:

Vykopli dveře Evropy a přišli ji vyrabovat… Konečně vidíme, jak velkými hlupáky jsou představitelé EU, rozjel se senátor Doubrava. Pořádně sjel i směšného Sobotku, knížecího mutanta Kalouska či manipulátora Babiše

Hajzlíčci, možná se bude ještě obchodovat

Premiérovo nedostatečné zabezpečení e-mailové komunikace si vzal na paškál i karikaturista MF Dnes Václav Teichmann. Bohuslava Sobotku nakreslil, kterak sedí na záchodě, kalhoty má stažené ke kotníkům, na klíně drží notebook a přemítá: „Jak přišli na heslo: premiér? Hajzlíčci…“

K dehonestujícímu zobrazení šéfa vlády je připojen krátký text, který shrnuje celou kauzu. „Hackeři zveřejnili desítky pracovních i soukromých e-mailů Bohuslava Sobotky. Pár stranických soudruhů žádá o protekci, další radí více se ohnout před Angelou Merkelovou. Žádná milenka, žádná velká zlodějna ani zalévání politických oponentů do betonu. Tedy pokud si hackeři neschovali některé e-maily, aby je zobchodovali,“ posměšně konstatuje tisk Andreje Babiše.

Další karikaturista Miroslav Kemel zakomponoval do své karikatury napjatý vztah mezi premiérem Bohuslavem Sobotkou a prezidentem Milošem Zemanem. Šéf vlády tentokrát netrůní na záchodě, nýbrž sedí celý zkoprnělý za pracovním stolem a rosí se mu čelo. „Promiňte, pane premiére, ale 'zatracenej Zeman' je pro vstup do e-mailové schránky zatraceně slabé heslo…“ vysvětluje mu jeden ze členů jeho týmu.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Redaktor KL

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace