Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Primátorka Krnáčová nesplnila nic z toho, co slibovala. Na magistrátu se všichni drží židlí, seč mohou, koalice je ve stadiu klinické smrti, upozorňuje zastupitel. Co ještě prozradil?

24.08.2015
Primátorka Krnáčová nesplnila nic z toho, co slibovala. Na magistrátu se všichni drží židlí, seč mohou, koalice je ve stadiu klinické smrti, upozorňuje zastupitel. Co ještě prozradil?

Autor: Archiv

Popisek: Primátorka Krnáčová

ROZHOVOR Jiří Nouza, místopředseda klubu TOP 09 a nezávislých na pražském magistrátu, shrnul pro ParlamentníListy.cz dosavadní fungování koalice. Ta má problémy nejen podle médií, ale i podle samotných politiků.

Podle nás je situace na magistrátu nepřehledná, mohl byste nám ji osvětlit?

Nemyslím, že situace je nepřehledná. Situace je podle mého soudu zcela přehledná – současná vládní koalice je ve stadiu klinické smrti a nefunkční. To, že tato koalice nebude funkční, je zřejmé od samého počátku jejího zrodu a my jsme to říkali vždy. Nemá cenu komentovat řadu takzvaných přešlapů jednotlivých členů koalice, vzpomenu jen kauzu Škodova paláce a domlouvání paní primátorky se zástupcem protistrany, pro mě nepochopitelný odchod všech zastupitelů jednoho koaličního klubu z červnového zasedání zastupitelstva a z podobného soudku bezprecedentní, neváhám říci podraz, při projednávání Pražských stavebních předpisů ze strany paní primátorky vůči nám, Stropnickému. 

Upřímně, oba dva poslední případy by, alespoň pro mě, byly neakceptovatelné. U obou případů pro mne platí, že koalice by skončila druhou minutu poté, co by jedna ze zmíněných situací nastala. To, že se to nestalo, je pro mě důkazem toho, že všichni se vládnoucích židlí drží, seč mohou.

Kdybychom byli u reálných jednání, můžete prozradit, zdali jste už hovořili se zástupci ČSSD o možné koalici s vaší účastí?

Nehovořili. Tato koalice spotřebovává veškerou svou energii na řešení svých vlastních problémů a neřeší vůbec nic. Vstupovat do jednání s kýmkoli z koalice za současné situace by nemělo smysl. Ať se to někomu líbí nebo ne, tato koalice se rozpadne sama od sebe a pak, ať se to někomu líbí nebo ne, budou jednat všichni se všemi, tedy i my budeme jednat s demokratickými stranami, které budou ochotny řešit nashromážděné pražské problémy.

Konkrétně: S někým z ANO jste se setkali? 

Ne.

Vylučujete účast topky v koalici náhradou za Trojkoalici?

Vylučuji účast topky při politickém hokynaření. Jak říkám, tato koalice se rozpadne sama, protože není schopna rozumně spravovat Prahu. Naším hlavním posláním je kvalitně vyřešit současné neřešené pražské problémy, kdy je vážně ohrožena kvalita žití v Praze. 

Zpět k případnému půdorysu. Ve hře by samozřejmě mohla být i ODS, která má stejně jako Trojkoalice osm mandátů, myslíte si, že je možná její účast v magistrátní koalici?

K tomu lze jen konstatovat: ano, i ODS bude ve hře, i přestože z úst zástupců klubu slyšíme ne, ne, ne. Budou ve hře.

Pokud by došlo ke změně koalice, jaké jsou šance primátorky Krnáčové na to, že zůstane ve funkci? Podpořili byste ji?

To, že si náš klub nepadl do oka s paní primátorkou, není žádným tajemstvím, nicméně je to věc nominace toho kterého klubu na ten který post. Není naším zvykem nechat si mluvit do personálních věcí a nebudeme to dělat ani my.

Čtěte také:

Sbohem, paní Krnáčová! Babišovy noviny už pohřbívají primátorku. Dokonce z pěti zdrojů… Kdo ji má nahradit? Také víme

Jak hodnotíte primátorku Krnáčovou jako občan?

Nejsem schopen vymazat ze své mysli zkušenosti s paní primátorkou v pozici zastupitele, hodnocení tak bude vždy zatíženo uvedenou zkušeností, ale budu-li to hodnotit, tak jen krátce – paní primátorka nesplnila nic z toho, co deklarovala před volbami, navíc jsem neslyšel ani žádnou vizi jak dál. Jednoduše neobstála. 

A jak ji hodnotíte z pohledu exnáměstka primátora, když slyšíte kupříkladu její názory – stanoviska kolem tunelu Blanka?

Nehodlám nějak zvlášť komentovat tyto názory či stanoviska, neboť paní primátorka v řadě věcí „rychleji střílí, než myslí“, a platí to i pro tento případ.

Největší rozruch v Praze způsobila nejen právě zmíněná Blanka, ale i Opencard. Můžete prozradit, co se s projektem děje?

Dobrá otázka, nicméně se budete muset zeptat paní primátorky. My jsme na každém zastupitelstvu žádali informace o vývoji projektu, o tom, co bude dál, a na každou otázku se ozvalo rázné mlčení. Navštívil jsem tedy i tiskovou konferenci, která byla k problematice Opencard svolána. Bohužel ani tady jsem se nedozvěděl nic, co by stálo za řeč. Situaci už někdo musí začít okamžitě řešit.

Poslední dotaz je spíše obecného rázu. Vzhledem k poločasu působení Miloše Zemana na Hradě, myslíte, že se u dalšího klání znovu setká s Karlem Schwarzenbergem o post hlavy státu?

Velmi bych si to přál. 

Tomáš A. Nový

Psali jsme:

Další přehmat pražské primátorky, přezdívané Krnda. Její poradkyně zakládala neonacistickou organizaci. Prý to zavinila špatná láska

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

 

Vložil: Redaktor KL

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace