Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Vyhlášený bouřlivák s pověstí záletníka: Milostné avantýry Filipa Renče i proč tají jedinou dceru... Tajnosti slavných

19.08.2015
Vyhlášený bouřlivák s pověstí záletníka: Milostné avantýry Filipa Renče i proč tají jedinou dceru... Tajnosti slavných

Autor: ČT

Popisek: Filip Renč natočil svůj vysněný film o Lídě Baarové, nyní pracuje ve střižně.

I když má kontroverzní režisér na krku padesátku, stále se chová jako nevybouřený teenager. Nyní ale snad začalo svítat na lepší časy a konečně prý našel tu pravou – ženu, která od něj nic nechce.

Je až neuvěřitelné, s jakou lehkostí zvládá kontroverzní režisér své bohémství. Jiní muži na prahu padesátky by při takovém počtu žen, litrů vypitého alkoholu a pracovním tempu byli dávno úplně vyřízení. Filip Renč se ale navzdory poměrně bujarému životnímu stylu má stále k světu. V hlavě prý má spoustu nápadů a hlavně – konečně se po jeho boku objevuje stálá partnerka. Možná ho konečně pravá láska přesvědčí, že manželka nemusí být jen olověnou koulí na noze. Koneckonců má vyhlášený bouřlivák nejvyšší čas – právě 19. srpna oslaví padesátiny.

S Aňou Geislerovou v Requiem pro panenku

S Aňou Geislerovou v Requiem pro panenku

Z puberty nikdy nevyrostl

Od raného mládí má pověst záletníka a v komunikaci se pravidly diplomacie neřídí ani omylem, jako by ještě nestihl vyklouznout z puberťáckých manýrů, i když už je z něj pán v nejlepších letech. S přibývajícími lety ale stále častěji přemýšlí, co bude dál. „V padesátce vám už nikdo nic neodpustí. Už není žádné alibi. Snažím se udržovat si fyzickou kondici, abych nezdědkovatěl dřív, než bude nezbytně nutné. Je mi útěchou, že v profesi, kterou dělám, se mohu stále zlepšovat. Dokud funguje mozek, tak věk s režií nijak nesouvisí,“ prohlásil oslavenec v rozhovoru pro server Korzár.sk.

Režisérem díky trémě

Jako dítě byl Filip Renč mimořádně stydlivý, a právě proto je z něj dnes vyhlášený režisér, a nikoli herec. „Na základní škole jsem se rozhodoval, zda půjdu na konzervatoř nebo na gymnázium a potom na FAMU. Tehdy jsem se začal před kamerou strašně stydět a necítil jsem se jako herec dobře,“ vysvětlil důvody svého výběru povolání. A to již měl v té době za sebou nejednu postavu ve filmu i v divadle. „Měl jsem trému z toho, že zapomenu text. Nakonec to vyřešil můj otec, který mi daroval kameru, a já jsem začal točit první filmy.“ Zhlédl se v Otovi Kovalovi a slavném kameramanovi Miroslavu Ondříčkovi. „Díky těmto dvěma pánům stojím dnes za kamerou a nikoli před ní. Inspirovali mě a jejich profese mě fascinovala,“ přiznal. A tak byl studijní postup jasný – po gymnáziu následovala FAMU, kde se naplno rozvinula jeho láska k filmové režii.

S Jarmilou Tabačkovou

S Jarmilou Tabačkovou

Zazářil už na fakultě

Po úspěšných školních dokumentech natočil svoji celovečerní hranou prvotinu Requiem pro panenku a rázem znal jeho jméno úplně každý. Následovaly Válka barev a rovněž úspěšný retro muzikál Rebelové. Po roce 2000 se do muzikálů zakousl naplno, podepsal se pod Kleopatru, Golema s řadu dalších. Nevyhnul se ani režírování reklam a videoklipů, ale filmy jsou přece jen filmy, a tak následovaly falší úspěšné projekty Román pro ženy či Hlídač č. 47, stejně jako druhá řada legendárního televizního seriálu Sanitka. Dobře ‘našlápnuto‘ má prozatím i jeho nejnovější ‘dítě‘, příběh prvorepublikové filmové hvězdy Lídy Baarové s Táňou Pauhofovou v hlavní roli. „Mám slabost pro slovenské herečky, nic s tím nenadělám. Zkrátka to tak je,“ směje se Renč.

Se SuperStar Šárkou Vaňkovou

Se SuperStar Šárkou Vaňkovou

Hezoun s pověstí Casanovy

Ve skutečnosti ale nejsou jeho slabostí pouze slovenské herečky, ale ženy vůbec a nálepku záletníka by ze sebe sundal, jedině kdyby se konečně oženil. Renč si ale myslí, že z něj Casanovu udělala média. „Stačí, že jdu s nějakou ženou na večeři, a druhý den se píše, že mám novou milenku. Přitom to není pravda,“ říká. Jenže je všeobecně známo, že je v partnerských vztazích poměrně nestálý. Už když přišlo do kin jeho Requiem pro panenku, šuškalo se o jeho milostném vztahu s představitelkou hlavní role, tehdy ještě nezletilou Aňou Geislerovou. Během let pak tvořil pár s řadou známých krásek, mimo jiné se Soňou Norisovou, Šárkou Vaňkovou či Jarmilou Tabačkovou. „Vztahy a pomluvy jsou to, co lidi nejvíc zajímá. Každý se stará hlavně o druhé – o to kdo co s kým má a nikoli o to, co ten dotyčný umí. Souseda zajímá, jakouže ženskou si soused přivedl, a ne to, že možná umí operovat slepé střevo. To je taková evropská nátura,“ dodává Renč.

Schovává se za práci

Nechuť příliš se vázat ve vztazích ukrývá za své povolání, život s herci je prý těžký a s režiséry dvojnásobně. „Určitě nejsem rodinný typ, rodinné zázemí nemám. To všichni vědí. Člověk se nejlépe soustředí, když je sám. Vezme počítač, do ruky pero a papír a nějakou dobrou hudbu, to je ta chvíle, kdy se může soustředit na práci. Kdyby kolem mě běhaly děti a křičely, při tom se pracovat nedá. Režie se dělá doma na stole, když pak přijdu na plac, je to už jen taková show,“ tvrdí Renč. Práci se dokáže věnovat i dvacet hodin denně po několik měsíců. Která žena by vydržela nemít chlapa tak dlouho doma, kdyby navíc ještě věděla, že se kolem něj motají desítky krásných žen?

Současná přítelkyně Petra je prý ideální žena - nic od něj nechce

Současná přítelkyně Petra je prý ideální žena - nic od něj nechce

Odvážná právnička

Jedna to přece jen zkusila, režisérova současná partnerka Petra to prý zvládá bravurně. „Jsem už nějaký čas zadaný a nestěžuji si. Mám vedle sebe konečně ženu, které ode mě nic nechce. Nemá potřebu se zviditelňovat přes moje jméno. Je právnička, což je lepší, než kdyby byla herečka. Právní služby se vždycky hodí,“ dodává Renč a současně se nevyhne sebekritice: „Žena po mém boku to nikdy nebude mít lehké. V soukromých plánech jsem stále stejný, prostě nic neplánuji.“ A kdyby se prý přece jenom někdy oženil, tak jedině z praktických důvodů. A tím pro něj před lety nebylo ani dítě. Málokdo ví, že má již čtrnáctiletou dceru Natálii, a připouští, že nikdy nebyl dobrým otcem, i když se snaží být jí nablízku a komunikovat s ní. „Mojí pravou manželkou je kamera,“ dodává.

Čtěte také:

Megafilm o Lídě Baarové láká diváky, zbožňující komisaře Rexe. Série průšvihů a katastrof, která postihla vysněný projekt režiséra Renče

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace