Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nadobro ztratil soudnost. Vzpomínáte na Kolibříka z pražské radnice? Zveřejněním odposlechů s lobbistou Janouškem se prý Bém cítí poškozen a sám sebe si cení na miliardy

04.07.2015
Nadobro ztratil soudnost. Vzpomínáte na Kolibříka z pražské radnice? Zveřejněním odposlechů s lobbistou Janouškem se prý Bém cítí poškozen a sám sebe si cení na miliardy

Foto: Hans Štembera

Popisek: Pavel Bém

Někdejší poslankyně za Věci Veřejné Kateřina Klasnová nevěří vlastním očím. Bývalý pražský primátor Pavel Bém ve vyjádření pro server iDnes,cz konstatoval, že si sám sebe váží v řádu miliard, a protože se cítí poškozen zveřejněním odposlechů o „Kolibříkovi a Mazánkovi“ před lety, domáhá se nápravy. U manžela Klasnové Víta Bárty žádá trest veřejně prospěšných prací. Rýpl si přitom i do Babišových „klientelistických“ novin.

Někdejší pražský primátor Pavel Bém podal žalobu, protože má za to, že jeho pověst byla poškozena zveřejněním odposlechů mezi ním a lobbistou Romanem Janouškem, jenž je toho času ve vězení. Svou pověst si cení na miliardy, byť není tak naivní, aby věřil, že podobné odškodnění může získat.

„Ale budu žádat veřejně prospěšné práce. Budu chtít vidět pana Bártu, jak někde zametá chodník. Budu chtít vidět pana Petržílka, který se už nikdy nedotkne odposlechového zařízení, a pana Kmentu, který už nenapíše žádný článek do veřejných sdělovacích prostředků,“ konstatoval Bém, který se ostře bránil i proti myšlence, že možná nejsou nejdůležitější odposlechy samotné, ale spíše to, co ukazují, propojení lobbisty a politika v klientelistické vazbě.

„Klientelismus je to, co děláte vy, pracujete na objednávku nějakého podnikatele, politika, média a pracujete s utajenou skutečností a vytváříte nové virtuální příběhy,“ vypálil exprimátor.

Potom, co si Klasnová přečetla tato slova, podle všeho nevěřila vlastním očím. Uznává, že jako manželka Víta Bárty, jenž stál za agenturou ABL, je zaujatá, ale i kdyby nebyla, Bémovu pohledu nerozumí.

„Ale i kdybych nebyla, nešla by mi na rozum drzost Pavla Béma, který je autorem slovutných projektů jako Opencard nebo tunel Blanka, o jiných ‚drobnostech‘ typu pronájem Škodova paláce nemluvě. Myslím, že není podstatné, KDO a JAK odposlechy pořídil nebo zveřejnil, ale CO na nich je! A člověk na nich slyší bývalého primátora ve vleku ‚lobbisty‘ a šíleného řidiče Janouška, kterak se domlouvají na tom, jak oškubou Pražany,“ napsala někdejší poslankyně na sociální síti Facebook.

Celé vyjádření paní Klasnové

Kolibříka si všichni vážíme v miliardách!
Jsem zaujatá, přiznávám se bez mučení. Ale i kdybych nebyla, nešla by mi na rozum drzost Pavla Béma, který je autorem slovutných projektů jako Opencard nebo tunel Blanka, o jiných "drobnostech" typu pronájem Škodova paláce nemluvě. Myslím, že není podstatné, KDO a JAK odposlechy pořídil nebo zveřejnil, ale CO na nich je! A člověk na nich slyší bývalého primátora ve vleku "lobbisty" a šíleného řidiče Janouška, kterak se domlouvají na tom, jak oškubou Pražany...
Bém v dnešním rozhovoru v MF Dnes říká, že si sám sebe váží v miliardách. Za normálních okolností by člověk mohl nad hypertrofovaným egem bývalého psychiatra mávnout rukou. Problém je, že jsou to ve skutečnosti miliardy daňových poplatníků, o kterých tu je řeč...

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

 

Vložil: Redaktor KL