Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

U Jílkové byla minulý týden mela, to je ale nic proti tomu, co nastalo: Na drzou podnikatelku přišla kontrola, v televizi se prý motali tajní. A je zle

10.06.2015
U Jílkové byla minulý týden mela, to je ale nic proti tomu, co nastalo: Na drzou podnikatelku přišla kontrola, v televizi se prý motali tajní. A je zle

Autor: Hans Štembera

Popisek: Minulý týden dorazil do pořadu Máte slovo i Andrej Babiš s tématem svých elektronických registračních pokladen. A bylo pořádně horko... Naštěstí moderátorka Michaela Jílková si umí udržet ve studiu pořádek..

Podnikatelka Petra Fenclová se ve čtvrtečním pořadu ČT Máte slovo moderátorky Michaely Jílkové pustila do ministra financí Andreje Babiše (ANO) a hned druhý den k ní dorazila nenadálá kontrola. Především pravicová opozice bije na poplach před zneužitím státních úřadů k šikaně nepohodlných občanů. Podle serveru Aktuálně.cz teď může za tuto „šikanu“ přijít i postih.

Kvůli elektronické evidenci tržeb se ve čtvrtek večer ostře pustila do ministra financí Andreje Babiše (ANO) a hned druhý den ji čekalo překvapení – kontrola z domažlické České správy sociálního zabezpečení. Podnikatelku tam prý neznali, tak si ji chtěli prověřit. Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD) označila postup za nešťastný, ale rozhodně by to prý nepovažovala za šikanu spojenou s ministrem financí Andreje Babišem.

Podobně se k tomu staví i mluvčí sociálky Jana Buraňová. „Celý postup OSSZ Domažlice byl mimořádně nešťastný, z hlediska věcné stránky však nedošlo k porušení právních předpisů. Celý případ bude zhodnocen v rámci služebních kompetencí ústředního ředitele ČSSZ,“ odpověděla v pondělí mluvčí.

Ředitel domažlické pobočky ČSSZ Jindřich Kohout postup svého úřadu hájí. Naprostou rutinou prý je, když se prověřuje, zda ten či onen podnikatel podniká načerno, nebo je např. hlášen jinde.

Dohra bitvy u Jílkové: Údajná návštěva tajných před pořadem

Poté, co ve čtvrtek večer na prvním programu České televize proběhla ostrá debata o problematice zavádění elektronické evidence tržeb, vycházejí najevo podrobnosti, které jsou přinejmenším stejně pozoruhodné, jako sám pořad.

Klatovského řezníka Pavla Havlíčka, který se coby odpůrce zavedení EET televizní debaty s ministrem financí Andrejem Babišem také účastnil, prý těsně před začátkem debaty v televizní šatně navštívili dva muži v oblecích, kteří se jej snažili ovlivnit. A Petru Šebkovou Fenclovou, další účastnici debaty, která argumentovala proti zavedení EET, dnes měla navštívit v jejím obchodě kontrola ze správy sociálního zabezpečení.

„Cítil jsem se znovu v roce 1982 a jen ti ‚kontráši‘ měli na sobě tentokrát oblek,“ shrnul nepříjemnou zkušenost z okamžiků před začátkem debaty Havlíček na svém facebookovém profilu. „Zamrazilo mě,“ podotkl Havlíček. Ten stanul spolu s finančním expertem z ODS Janem Skopečkem a předsedou Strany soukromníků Petrem Bajerem u diskuzních stolků proti ministru financí, odboráři Martinovi Fassmannovi a podnikateli Jaroslavu Švamberkovi.

Ve stylu práce tajných agentů - naznačováním a s úsměvy

Právě Švamberk, představený jako majitel pekárny, má přitom na zavedení elektronické evidence tržeb zájem, protože vlastní také IT firmu. A právě Švamberk měl pak být jedním z mužů, kteří se pokusili ovlivnit mínění Havlíčka před samotnou debatou.

Podle Havlíčka k tomu došlo ve stylu práce tajných agentů – naznačováním a s úsměvy. „Pan Švamberk se nakonec nezúčastnil té frašky po svém odkopání, kdy za mnou okamžitě po příchodu do šatny vešel v doprovodu jiného pána a s falešným úsměvem mě ‚začal zpracovávat‘,“ napsal dnes na stránku svého řeznictví Havlíček. „Několik sekund jsem hrál tu hru a pak, se slovy: ‚...ale pane Švamberku, nebudeme si na nic hrát...‘ jsem odešel a požádal o jinou šatnu.“

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.          

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace