Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2022

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

I když se s Kalouskem postavíme na hlavu a budeme stříhat ušima… To sdělil kníže na návrh spojit Topku a ODS. A modří si pak prý jen smutně dají panáka na další porážku

23.05.2015
I když se s Kalouskem postavíme na hlavu a budeme stříhat ušima… To sdělil kníže na návrh spojit Topku a ODS. A modří si pak prý jen smutně dají panáka na další porážku

Foto: TOP 09 / Veronika Rejmanová

Popisek: Vedení TOP 09, předseda a místopředseda

GRAF V ČLÁNKU Popularita vládní ČSSD, a zejména hnutí ANO pod vedením Andreje Babiše, zřejmě dostane k jednacímu stolu dosavadní pravicové konkurenty ODS a TOP 09. Informují o tom Hospodářské noviny s tím, že někteří straníci si pohrávají s myšlenkou, že by pro krajské volby v příštím roce spojili síly a vytvořili společnou kandidátku. Šéfové obou stran pro tyto návrhy, pocházející vesměs z regionů, ale nemají valné pochopení.

Hospodářské noviny uvádí, že ODS a TOP 09 nutí ke spolupráci současná situace, kdy se preference každé z uvedených stran pohybuje okolo pouhých osmi procent, zatímco vládním stranám se daří. Sociálním demokratům i hnutí ANO prý navíc výrazně nahrává současný slušný ekonomický vývoj a také fakt, že se koaliční partneři navenek tolik nehádají.

Příští rok tak proti nim nemá pravice dle Hospodářských novin samostatně příliš šancí získat vliv na dění v krajích, což si v TOP 09 a ODS dobře uvědomují. Především od místních stranických funkcionářů tak prý zaznívají hlasy, které volají po spojenectví stran a vytvoření společné kandidátky.   

„Jsme ve stavu nejvyšší nouze a nemáme ten luxus dovolit si hrát na uražené, ublížené a dogmatické. Bylo by skvělé, kdyby pravicové strany před krajskými volbami překročily svůj vlastní stín a postavily společné kandidátky,“ uvedl pro Hospodářské noviny starosta Velkého Meziříčí Radovan Necid.

„Moji kolegové v zaměstnání mi každý den říkají, jak jsou s Babišem spokojení,“ vysvětlil šéf liberecké TOP 09 Petr Pošmourný, proč je pro spojenectví s ODS.

Pánbůh s nimi

Lídři stran, Karel Schwarzenberg a Petr Fiala spolupráci dle Hospodářských novin nezavrhují, ale ani k ní nevyzývají. „Pokud se naše krajské organizace domluví s ODS, pánbůh s nimi. Já proti tomu nebudu nic namítat,“ prohlásil Karel Schwarzenberg a dodal, že jednoduchý recept na oživení pravice neexistuje. „Musíme zůstat klidní a pilně pracovat. Tím, že se tady my s Miroslavem Kalouskem postavíme na hlavu a budeme stříhat ušima, ničím nepohneme.“

Hospodářské noviny upozorňují, že ne všude se zřejmě podaří svazek občanských demokratů a TOP 09 pro krajské volby domluvit. Jednání by prý mohla zkrachovat zejména na tvorbě společných kandidátek, na což poukazují i někteří straníci.   

„Otcové zakladatelé v oblastních sdruženích ODS nepřipustí, aby jejich kandidátka neměla v záhlaví modrého ptáka. Politici z TOP 09 se zase přece nesníží k tomu, aby mluvili, natož kandidovali s tou lůzou, s občanskými demokraty. Budeme se hádat a krajské volby budou další Babišovou jízdou do regionů. A my, kteří o integraci pravice dlouhodobě usilujeme, si jen smutně nalijeme panáka na další z řady proher,“ obává se člen ODS Radovan Necid.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.          

Vložil: Anička Vančová