Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Oběť domácího násilí nebo fanda SM praktik, píše Kraus. Odporná kauza, ulevuje si Paroubek. Ponižující pojeb Nečase a úchyláci z Respektu… Odposlechy stále frčí

22.05.2015
Oběť domácího násilí nebo fanda SM praktik, píše Kraus. Odporná kauza, ulevuje si Paroubek. Ponižující pojeb Nečase a úchyláci z Respektu… Odposlechy stále frčí

Autor: Hans Štembera

Popisek: Nečas osaměle bloumá u okna a čeká na výslech před soudem. Jeho žena ho nedoprovodila.

Bizarní scény ze soukromého života expremiéra Petra Nečase, které v pondělí zazněly během přehrávání policejních odposlechů v kauze Jany Nečasové (dříve Nagyové) před pražským soudem, neunikly ani Janu Krausovi. Známý moderátor a herec se na svém webu zamýšlí nad tím, zda je Nečas zajatec domácího násilí nebo fanda tvrdých sexuálních praktik zvaných sado maso. Jan Kraus ale není zdaleka jediný, kdo ke kauze „odposlechy“ cítil potřebu se také vyjádřit…

„Při čtení odposlechů v rámci procesu s paní Nagyovou mě napadlo, že kdyby se Nečas přihlásil jako oběť domácího násilí, pádné důvody by jistě měl. To by ale nesměl svoji ‚trapičku‘ oddaně milovat. Chápu... V téhle oblasti se může přihodit a odehrát ledaccos nepochopitelného nezasvěceným,“ uvádí Kraus.

Zasvěceným ale dle jeho soudu nemusí být naopak na to, aby si podle zveřejněných odposlechů mohl udělat obrázek o paní Nagyové. „Poznal jsem už taky v životě pár takových paní. S ženstvím jako by neměly nic společného, přesto, anebo možná právě proto, některé muže přitahují,“ domnívá se moderátor s tím, že uvedená dvojice zřejmě žije v obráceném gardu. „Mužskou roli a důrazně panovačnou hraje madam, zatímco pán má v hlavě sukýnku,“ vysmál se Kraus expremiérovi.

Podle známého herce a moderátora by se dala kauza považovat za bulvární příběh k přehlédnutí, pokud by nešlo o bývalého premiéra. „Ta představa mrazí. Je patrné, že větší vůli i reálnou moc rozhodovat o osudu země měla ona primitivní paní z podsvětí slušnosti, zatímco Nečas plnil roli otroka spolehlivě,“ domnívá se Kraus.

Husí kůži má moderátor i z české rozvědky. „Jako by nejdůležitější posty v zemi ovládli pokleslí veleburani, nebo pitoreskní postavy z nějakého Haškova románu,“ ulevil si Kraus.  

„To je sice za námi, můžeme si ulevit. Ale např. čerstvě zastupující dvojice Zeman–Rath nedává příliš optimistický pocit. Nakonec abychom se radovali, že většinu tajemných pavučin ‚českých elit‘ v politice nevíme. Ale je tu k sehnání do politiky někdo jiný?“ táže se moderátor.

Expremiér Paroubek také promluvil k posledním odposlechům Nečase a Nagyové

Jiří Paroubek se na svém blogu nesouhlasně vyjádřil ke kauze zveřejňování odposlechů. Jedná se podle něj o soukromou záležitost, která rozhodně nepatří na přední stránky bulvárních plátků a propírané odposlechy nemají nic společného s kriminální činností.

Paroubek na svém blogu napsal, že nerozumí důvodům, proč odposlechy plní noviny, když se jedná o intimní záležitost. Zároveň poukazuje na fakta, kdy Jana Nečasová, dříve Nagyová, byla jediná, která spadla do sítě policie. Ta však nikomu nic nedokázala a žádnou korupci také neodhalila.

Ač Paroubek bral Nečase jako politického konkurenta a vždy s ním tak jednal, je podle něj celá tato kauza odporná a naprosto nevhodná.

Obdobně se na svém facebookovém profilu vyjádřil i poslanec za ČSSD Jan Chvojka, který se vůči zveřejňování odposlechů ohradil s tím, že se jedná o urážlivé a zbytečné praktiky, které o reálné vině Jany Nečasové, dříve Nagyové, vůbec nic nevypovídají.

Prasárna, ponižující a ubohé. Úchyláci z Respektu si mnou ruce, odsoudil poslanec ČSSD

Veřejné přehrávání odposlechů, kterými v pondělí pokračovalo soudní líčení s někdejší šéfkou kabinetu expremiéra Petra Nečase Janou Nečasovou (dříve Nagyovou) a třemi obžalovanými vojenskými špiony, si vzal na paškál poslanec za ČSSD Jan Chvojka. Tomu vadí zejména fakt, že u soudu jsou pouštěny také důvěrné telefonáty mezi Nečasem a jeho současnou manželkou, které někdejšího expremiéra silně dehonestují.

„To, že soudkyně veřejně provádí důkazy ve formě odposlechu, z nichž (jak jsme včera slyšeli) část tvoří krutý a ponižující pojeb Petra Nečase od jeho manželky, považuji za neskutečnou prasárnu,“ vyvěsil si Chvojka na svém facebookovém profilu.

Podle něho je to ponižující, ubohé a navrch zbytečné, neboť to prý o případné vině či nevině Jany Nečasové (dříve Nagyové) neřekne vůbec nic. „Jen někteří úchyláci z Respektu si mnou ruce, jak je to důležité slyšet. Kolik z nich dostavá takový pojeb od manželky pravidelně?“ nedalo Chvojkovi, aby si nerýpl do redakce Respektu.

Já dřu jako Bulhar! Já chci partnera, já chci šéfa!

Nutno podotknout, že zveřejněné policejní odposlechy někdejšího premiéra skutečně dehonestují. A ukazují, že Jana Nečasová (dříve Nagyová) nešla pro vulgární výrazy daleko.   

„Na chlapa si hraj někde jinde, ne přede mnou. Všude se za mě stydíš. Lítám jako kráva. Nebudu ti dělat poskoka. Nebereš mě jako partnera, šikanuješ mě. Doma držíš hubu a krok. To je vidět, kdo tam nosí kalhoty,“ zachytily policejní štěnice projev Nagyové v listopadu 2012.  

„Já dřu jako Bulhar! Já chci partnera, já chci šéfa! … Ty ses posral, ty vole. Nechci tě vidět, běž si za tou slepicí. Ty kreténe, kdybys nekandidoval na výkonnou radu, tak bys nám taky spoustu věcí ulehčil,“ nešetřila Nagyová svého současného partnera.  

Vulgaritami nešetřila Nečasová (dříve Nagyová), ani když hovořila o expremiérově bývalé manželce Radce. „To je čubka zasraná. To je píča neskutečná. To je svině. Ona dělá úplné hovno,“ prohlásila kupříkladu Nagyová na adresu Radky Nečasové.

Proč to pan soudce pouští? A co to prý znamená pro výsledek?

Věty jako „Já dřu jak Bulhar!“ „Ty ses posral, ty vole. Nechci tě vidět, běž si za tou slepicí!“ nebo „To je čbka zasaná!“ byly k zaslechnutí z odposlechů Jany Nečasové Nagyové během soudního líčení bývalého premiéra Petra Nečase. Dle Martina Shabu uvolněné odposlechy v soudní síni potápějí obhajobu bývalého premiéra a Jany Nagyové Nečasové. Ta se v odposleších vyjadřovala dosti vulgárně na účet bývalé ženy bývalého premiéra, ale rovněž i na něj.

„Na chlapa si hraj někde jinde, ne přede mnou. Všude se za mě stydíš. Lítám jak kráva. Ty jsi normální primitiv. Nebudu ti dělat poskoka. Nebereš mě jako partnera, šikanuješ mě. Doma držíš hubu a krok. To je vidět kdo tam nosí kalhoty,“ bylo slyšet z nahrávek u soudu, v nichž Nagyová-Nečasová nešetřila bývalého premiéra. Dle novináře Martina Shabu se tak celá věc pro Nečase komplikuje. „Scény jak vystřižené z jihoamerické telenovely,“ označil celý nahraný odposlech Martin Shabu v Lidových novinách.

Obhájce Nagyové-Nečasové Eduard Bruna se ohradil vůči nahrávkám, které byly přehrány v soudní síni. „Tato poslední přehrávka je pro mě jako obhájce víceméně dehonestací mé klientky, nikoliv důkaz, který by podporoval obžalobu,“ vyzval obhájce soudkyni, aby další přehrání odposlechů zvážila.

Vrchní státní zástupce Martin Brzobohatý však uvedl, že je třeba pouštět tyto nahrávky, protože je z nich patrné, že nešlo o kontrasledování, jak uvádějí obžalovaní, nýbrž o sledování. „Projednávání odposlechů souvisí s motivem a s některými skutečnostmi, které tu uvedli svědci, a s rolí jednotlivých obžalovaných. Část hovorů podle mě ukazuje na to, že šlo o sledování, a nikoliv o nějaké kontrasledování,“ řekl vrchní státní zástupce s tím, aby soudkyně Helena Králová s pouštěním nahrávek pokračovala.

Podkopává se tím podle Martina Shabu celá Nečasova obhajoba postavená na neopodstatněnosti odposlechů, tudíž je jasné, že se celý soudní proces pro Nečase nejeví dobře.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.          

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace