Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nečasi, zlé časy! Největším trestem pro expremiéra je prý jeho žena. Národ čte, jak mu Nagyová sprostě nadává: Chlap bez koulí a turbostudentka se slovníkem dlaždiče

19.05.2015
Nečasi, zlé časy! Největším trestem pro expremiéra je prý jeho žena. Národ čte, jak mu Nagyová sprostě nadává: Chlap bez koulí  a turbostudentka se slovníkem dlaždiče

Foto: Hans Štembera

Popisek: Petr Nečas u soudu vypadá jako zlomený muž.

Při projednávání kauzy Nagyová včera naplno zazněly odposlechy. Je skutečně neuvěřitelné, co si Jana Nagyová jako služebně podřízená osoba dovolila vůči premiérovi našeho státu. Z nahrávek vyplývá, že bývalá šéfka kabinetu byla velmi vulgární, autoritativní a nenáviděla premiérovu manželku Radku. Vůbec se ho nezdráhala označit za vola a primitiva a jeho manželku za krávu.

Z odposlechů je také zřejmé, že ani vysoká funkce nezměnila její chování a přesně se shoduje s popisem, který před časem poskytl Krajskýmlistům.cz muž, který ji osobně poznal, když pracovala jako kantýnská v Chodově na Sokolovsku.  „Já ji poznal ve fabrice  přesně takovou, jak se potom chovala  v politice. Její manžel Petr, byl to  fešák, nám dělal mistra. Občas se objevila na dílně. Většinou mu přišla kvůli něčemu vynadat. Postavila ho pořádně do haptáku, on tam stál jako blbec a my, chlapi na dílně, jsme se mu samozřejmě chechtali. Asi ho nutila podnikat, tak od nás odešel, ale pak se s ní brzy rozvedl. On byl moc fajn,  ona ale byla vždycky potvora,“ dodává.  „Je stále stejná, jen tehdy nebyla taková prdelatá,“  zavzpomínal.  

Sedí doma na prdeli a nechává se živit

Z hovorů, jež absolvovala Jana Nagyová se svou přítelkyní a které včera zazněly před pražským soudem (jenž následně rozhodl o jejich zveřejnění), je možné vyčíst značně svérázný vztah Nagyové k tehdejší Nečasově manželce Radce. „Sedí doma na prdeli a nechává se živit,“ zněla nejčastější výtka Nagyové vůči premiérově manželce. Té také vyčítala, že předsedu vlády stresuje rodinnými problémy, klidně před důležitými jednáními, za což si vysloužila charakteristiku „sobecká sebestředná hysterka“. V hovoru na její adresu z úst Nagyové běžně padala slova jako „čůza“ či „kráva“.

Je však třeba dodat, že podobně se vyjadřovala i o svém nadřízeném, premiéru Nečasovi, a to i když mluvila přímo k němu. Proti označením „vole“ či „primitive“ se čtvrtý nejvýše postavený ústavní činitel v zemi ani neohrazoval. Zatímco ona na něj běžně křičela, Nečas mluvil vždy potichu a snažil se situaci uklidňovat.

„Na chlapa si hraj někde jinde, ne přede mnou. Všude se za mě stydíš, vole. Lítám jako kráva. Ty jsi normální primitiv, vole. Nebudu ti dělat poskoka. Nebereš mě jako partnera, šikanuješ mě. Doma držíš hubu a krok, vole. To je vidět, kdo tam nosí kalhoty,“ zazněl nejvybranější výrok na Nečasovu adresu.

To jsem šťastnej, že to vím...

K celé kauze se vyjádřily i hvězdy českých komentářů. Známý glosátor z Hospodářských novin Jindřich Šídlo ohodnotil závažnost informací lakonicky: „Nagyová mluvila sprostě, řvala na Nečase a pomlouvala Radku Nečasovou. To jsem štastnej, že to vím.“

Zato Pavel Šafr, mnohonásobný šéfredaktor, momentálně vlastního projektu Svobodné fórum, dal průchod svému zděšení. „Musím říci, že toto mě šokovalo a znechutilo,“ píše. Připouští, že není správné, že soud odposlechy bývalé šéfky sekretariátu a momentálně manželky expremiéra Nečase zveřejnil. „Samozřejmě také ovšem ukazují na podivné rysy paní Nagyové, nyní Nečasové. Je to absolutně hrozné,“ píše Šafr nad odposlechy.

Premiér podpantoflák

Zveřejnění odposlechů spustilo doslovai  lavinu kritických příspěvků na webech a sociálních sítích.

Mnoho z nich se pozastavuje nad tím, že byl premiér země až takový slaboch. Ale myslí si, že se spojením s touto „megerou“ nejvíce potrestal sám, lepší trest by pro něj prý nikdo nevymyslel, a dodávají, „Nečasi, to budou zlé časy.“. Karel se přiznává, že by se chtěl premiérovi podívat do hlavy. A není rozhodně sám, komu vrtá hlavou, že se tento politik, zpočátku nazývaný  „Pan Čistý,“  mohl spustit s takovou „čůzou“.  Z faktu, že náš stát de facto řídila kantýnská, spoustu lidí  jímá hrůza. „Tak to dopadá, když  se k lizu dostane primitivní ctižádostivé individuum,“ rozčiluje se jeden Karlovarák.

Doma držíš hubu, vole!

Dost jedinců si dokonce kopíruje a přeposílá část  odposlechů, jimiž Nagyová častovala ministerského předsedu: „Na chlapa si hraj někde jinde než přede mnou, všude se za mě stydíš, vole. Já tady lítám jako kráva… ty seš normální primitiv… šikanuješ jenom mě. Doma držíš hubu a krok, vole, já tady dělám idiota,“ křičí v hovoru Nagyová na Nečase.

„Já tě nijak nešikanuju… Pracuju pro nás pro oba,“ brání se tichým, unaveným a zakřiknutým hlasem tehdejší první muž v zemi.

Podle čtenářů byl na rozdíl od Nečasova předchůdce Topolánka  tento chlap bez gulí a neuměl ukočírovat ani jednu ženskou, natož stát.  Ten ve skutečnosti řídila jeho dlouho utajovaná milenka,  „turbostudentka se slovníkem dlaždiče“.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.          

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace