Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Další důkaz, že mezi Krnáčovou a sociálním demokratem Březinou, bývalým nevěrným mužem Báry Nevadbové, jsou „nadstandardní“ vztahy

16.05.2015
Další důkaz, že mezi Krnáčovou a sociálním demokratem Březinou, bývalým nevěrným mužem Báry Nevadbové, jsou „nadstandardní“ vztahy

Foto: Praha 6

Popisek: Adriana Krnáčová

Praha chystá razantní zvýšení daně z nemovitosti. Finální dohoda sice ještě není uzavřena, vyjednávání ale provází ostré spory a hádky. Proti většině z hnutí ANO se prý za zvýšení daně po boku ČSSD a Trojkoalice zasazuje primátorka Adriana Krnáčová. Podle zdrojů ParlamentníListů.cz se sociální demokraté snažili prosadit až pětinásobné zvýšení, což by někteří vlastníci bytů mohli jen těžko utáhnout.

Dva politické subjekty z pražské koaliční vlády, Trojkoalice a ČSSD, usilovaly o zvýšení daně z nemovitosti. Šokující je na tom ale něco jiného. Na stranu těchto dvou se údajně přidala i primátorka Adriana Krnáčová z hnutí ANO, přestože většina lidí z ANO ve vedení města to odmítá.

Podle důvěryhodného zdroje ParlamentníchListů.cz se na zvýšení daně z nemovitosti Krnáčová dohodla na soukromém jednání s exministrem a pražským zastupitelem Karlem Březinou (ČSSD) a poslední dobou jí někteří členové pražského ANO předhazují, že se chová jako členka sociální demokracie a dělá to, co po ní ČSSD chce. „Členy rady ze sociální demokracie Krnáčová oslovuje jako mazlíčky, zatímco své stranické partnery označuje suchým pojmenováním kolega,“ uvedl náš zdroj z Trojkoalice.

Psali jsme:

Radnice se baví: Pražská primátorka prý prožívá románek s tímto sociálním demokratem

„Ostatní z hnutí ANO byli proti zvýšení daně, dokonce se kvůli tomu strhla bouřlivá hádka na výjezdním zasedání v Pyšelích za Prahou,“ upřesňuje zdroj redakce s tím, že finálně nejspíš dojde k dvojnásobnému zvýšení daně z nemovitosti. To je ostatně kompromis, s nímž souhlasí i většina starostů české metropole.

Padl prý i návrh až pětinásobného zvýšení daně z nemovitosti

Sociální demokraté prý po vzájemném osočování prosazovali, aby v rámci kompromisu došlo ke ztrojnásobení. „Nejvíc za to nepochopitelně bojovala Krnáčová a Březina. Proti byla radní za ANO Eva Kislingerová a šéfka hnutí ANO v Praze Radmila Kleslová. ČSSD původně prosazovala až pětinásobné zvýšení daně a při hádkách dokonce padala slova o tom, že takto získané peníze bude chtít sociální demokracie rozkrást, nebo jinak zneužít,“ dodává zdroj ParlamentníchListů.cz, který si z pochopitelných důvodů přál zůstat v anonymitě.

Při ostrých vyjednáváních, o nichž je naše redakce důkladně informována, totiž padl závazek, že se o této věci nikdo nebude žádným způsobem zmiňovat veřejně a dávat informace médiím.

Na kauze jsou nepochopitelné dvě věci. Jednak proč ČSSD požaduje zvýšení daně z nemovitosti až pětinásobně, když jako sociálně orientovaná strana by si měla uvědomit, jakou zátěž to může přinést nemalému množství pražských obyvatel nebo rodin s dětmi.

Krnáčová versus zbytek ANO?

Druhá podivná věc je přístup primátorky Adriany Krnáčové, která na základě získaných informací až příliš stojí na straně sociálních demokratů, zejména pak Karla Březiny, jenž není ani členem rady, a to přesto, že většina zastupitelů a radních z hnutí ANO má zcela opačný názor.

To potvrzuje předsedkyně pražské organizace hnutí ANO a starostka Prahy 10 Radmila Kleslová. „Hnutí ANO je zásadně proti. Domnívám se, že v rozpočtu hlavního města Prahy je dostatek prostředků, jen se s nimi musí hospodárně a účelně nakládat,“ sdělila Kleslová pro ParlamentníListy.cz.

Jiného názoru ovšem je radní Jan Wolf z Trojkoalice (KDU-ČSL, Zelení, Starostové). Podle Wolfa je požadavek sociální demokracie na pětinásobné zvýšení daně z nemovitosti taktikou k dalšímu vyjednávání. „Myslím, že rozumné východisko pro všechny bude trojnásobek,“ uvedl Wolf ve vyjádření pro ParlamentníListy.cz.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.          

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace