Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Hokej v televizi drtivě vítězí, a sledovanost seriálů klesá a klesá. Nezabralo ani erotické dusno na Primě, ono to bylo spíše trapno

14.05.2015
Hokej  v televizi  drtivě vítězí,  a sledovanost seriálů klesá a klesá. Nezabralo ani erotické dusno na Primě, ono to bylo spíše trapno

Autor: TV Prima

Popisek: Svatby v Benátkách se pokusily čelit hokeji erotikou. Neúspěšně.

Hokejové utkání mezi Českem a Švýcarskem se stalo nejsledovanějším televizním pořadem úterního večera. Díky tomu se Česká televize po delší době ocitla na prvním místě, především zásluhou kanálu ČT sport. Nad milionovou hranici se vyškrábala ještě TV Nova se svým nekonečně nastavovaným seriálem Ordinace v růžové zahradě. TV Prima naopak splakala nad výdělkem. Zvýšit sledovanost seriálu Svatby v Benátkách nepomohla ani kampaň, v níž Prima slibovala pikantní scény a média zaplavila zprávou, že v Benátkách nastane erotické dusno.

Jenže místo dusna nastalo spíš trapno. Jinak romanticky vlídný a herecky solidně obsazený seriál, mířící na  dámské publikum, se v honbě za sledovaností  mění v obvyklý slepenec vykalkulovaných zápletek, které diváky spíše odlákají, než přilákají. Opravdu si někdo  myslí, že herečka, kroutící se pár vteřin u tyče, nebo tradičně nudná Kateřina Brožová obstarají větší vzrušení než Bob Klepl v kreacích bezdomovce, přespávajícího na zubařském křesle ve své ordinaci? Nelze se divit, že  úspěšnost Svateb klesá a klesá, z počátečního  milionu diváků již téměř na třetinu. Škoda. Kdyby autoři vsadili spíše na humor, či dokonce parodii sebe sama, jak tomu je například ve scénách s Kutilovinami, nemuseli by čelit kritice, že jde o další mýdlový propadák.   

Místo sympaťáků idioti?

Na straně druhé je však tento projekt Primy rozhodně vkusnější, než nepochopitelně stále veleúspěšná Ordinace v růžové zahradě, patřící k tomu nejhoršímu, co nyní české televizní kanály nabízejí. Protagonisté, kteří zde  účinkují, si doslova zahrávají se svou pověstí a je smutné, že se k tak mizernému angažmá propůjčují i herci, disponující dosud dobrým renomé, například Zlata Adamovská nebo Jan Čenský. Copak také musejí splácet hypotéku? Nelze než souhlasit s názorem jednoho kolegy z branže, který tvrdí, že v tomto seriálu mají být všichni sympaťáci, ale naopak jsou do jednoho za idioty. A podle mediálních odborníků jde dokonce o dílo odporné, neonormalizační, v němž se prosazuje ideologie  nadřazenosti a podřazenosti. Lékaři jsou zde všemocní a pacienti hloupí. Velmi vážným etickým prohřeškem je pak prosazování některých lékařských metod a léků, například antikoncepce,  nebo adorace  autoritativní medicíny.

Na Hanáka nikdo nemá

Nicméně je evidentní, že pokud si Ordinace bude držet hranici milionové sledovanosti, jen tak neskončí a stane  se nejúspěšnější českou telenovelou. A ne každý je její úrovní zděšen, to si přiznejme.  Nyní Nova svým věrným podstrčila další anketu, ptá se, kým z hrdinů Ordinace byste chtěli být vy? A odpovědi se jen hrnou.  Asi nikoho nepřekvapí, že by se většina diváků chtěla ocitnout v roli Běly Valšíkové (Zlata Adamovská), „inteligentní ženy se srdcem na pravém místě“ nebo Zdeny Suché (Dana Morávková), což je dle Novy předobraz „ideální, senzační ženy, mámy a doktorky“. Muži si zase myslí na postavu doktora Hanáka, „kamenického drsňáka s ryzím srdcem“.  Proč? Protože je „spravedlivý, nebojácný a právo všech obhajující.“  Konkuruje mu snad jen Jáchym Kalina, „charismatický a fajnový“.  Ale na Hanáka přesto nemá, ten porazil úplně všechny a jeho oblibu může ohrozit jen Police Modrava nebo hokej.  Přesto ale sledovanost Ordinace konečně klesá.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.          

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace