Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Fetuje Komárek Babišovu řepku? ptá se JXD z Reflexu. Opravdu si myslíte, že jsem trotl? odpovídá poslanec za ANO. Zábavná přestřelka

07.05.2015
Fetuje Komárek Babišovu řepku? ptá se JXD z Reflexu. Opravdu si myslíte, že jsem trotl? odpovídá poslanec za ANO. Zábavná přestřelka

Autor: Hans Štembera

Popisek: Martin Komárek

Zábavná přestřelka se odehrála mezi Jiřím X. Doležalem a poslancem ANO Martinem Komárkem po odvysílání nedávných Událostech, komentářů. „Po sledování čtvrtečních Událostí, komentářů v České televizi jsem si šel dát prášek na uklidnění. Bylo mi trapno za bývalého váženého novináře Martina Komárka, který ze sebe v přímém přenosu udělal cvičeného Babišova tatrmana,“ napsal na serveru Reflex.cz Jiří X. Doležal.

„Poslanec hnutí ANO Komárek se vyjadřoval k tomu, zda je pan ministr financí ve střetu zájmů, když jeho (továrníka) firmy dostávají jeho (ministra) dotace. Inu bať bať, řekl by Rus. Martin Komárek měl jasný úkol: Situaci, kdy je střet zájmů pana Babiše tak neudržitelný, kdy jej přiznává i sám pan továrník, měl obhájit širé veřejnosti. Úkol těžký – ale když byl Babišem dostán do Poslanecké sněmovny, tak se musí revanšovat,“ konstatoval Doležal a doporučuje pro zlepšení nálady si pustit záznam na serveru České televize. „Není nad autentický prožitek,“ uvedl.

„Ale pokud to mám shrnout: Analytické a marketingové oddělení ANO vymyslelo, že Komárek bude místo rozboru Babiše na všechny otázky odpovídat takto: ‚Schwarzenberg taky bral dotace na své lesy, když byl ve vládě ministrem zahraničí!‘ To je přesně ten fakt, který je pro intelektové pásmo voličů ANO zásadním argumentem. A o Andrejovi bude v té televizi Martin prostě mlčet,“ uvedl s tím, že Komárek na něj působil v televizi jako oheň, o kterém je známo, že je dobrý sluha, ale špatný pán.

„Pánem je tady Babiš, na něho zbyla třetí role, a plnil ji, až se z toho viditelně potil. Když už ho i jinak velmi kultivovaný a solidní moderátor taktně upozornil, že vyslovuje častěji jméno Schwarzenberg než Babiš, z Martina chvíli ucházela horká pára, a pak zmínil dotace na knížecí lesy,“ hodnotil Komárkův výkon Doležal.

Na sítích převažuje „pražská kavárna“

A vystupování poslance ANO Martina Komárka si všímají i jiní, i proto se jej na jeho politiku zeptal časopis Týden. Jak uvedl redaktor Týdnu, s trochou nadsázky lze říct, že na sociálních sítích se „jeden Komárek“ stal základní měrnou jednotkou hloubky, do jaké je možné vlézt do zadku Andreji Babišovi. „Mně je to úplně jedno. Protože lidé, kteří to píší, to dělají schválně, neboť jsou na to najati. Anebo to jsou lidé, kteří nenávidí ANO. Takových je na sociálních sítích víc, protože tam převažuje něco, čemu Miloš Zeman říkal pražská kavárna. Mám tam ale i dost zastánců, byť nepřevažují. Moje děti si mě raději vyndaly z přátel, aby ty urážky nemusely číst. Ale já jsem na to zvyklý už z novin, kdy jsem dostával řadu dopisů. Jeden čtyřstránkový například začínal „Ty opico chlupatá". Napsala ho dívka z Ostravy a nic z dalších slov už nelze citovat. Udělal jsem si z podobných dopisů sbírku a bavím se jimi, stejně jako se bavím na sociálních sítích,“ reagoval na to Komárek.

„Tito lidé mě nejspíš posuzují podle mých posledních veřejných vystoupení, kdy jsem skutečně Andreje Babiše obhajoval před podle mě neférovými útoky Kalouska a jeho podržtašků. A před neporozuměním některých novinářů, kteří si nechtěli nechat vysvětlit, že střet zájmů sice je problém, ale není to jen problém Babišův. Je to problém mnoha politiků před ním i po něm. Já chci řešit střet zájmů,“ zkonstatoval s tím, že si myslí, že to bude ANO, kdo přijde s nějakým návrhem, jak by to u nás mělo být uzákoněno.

Bohatství přece není zločin!

Jiřímu X. Doležalovi však obhajoba Babiše z úst Komárka nedává spát. „Mně by, ne ze závisti, ale ze zvídavosti sociálního psychologa, strašně zajímalo, kolik za to Martin Komárek bere. Dělat ze sebe veřejně úplného blba je nepříjemná a otravná práce, a já bych chtěl vědět, kolik to Martinovi měsíčně hodí. Jen poslanecký plat? Nějaké diety od Agrofertu? Každý týden dodávku uzenin, jiných výrobků a řepkového oleje, který si Komárek proti pocitu vlastní trapnosti před podobným vystoupením nitrožilně aplikuje? Za kolik mu prostě tohle strašlivé ponižování stojí?“ ptá se.

Komárek však za Babišem skutečně stojí. „Opakovaně tvrdím, a mám pravdu, že Babiš není jediným politikem, který je ve střetu zájmů. V tom byl ve vládě Karel Schwarzenberg, jsou v něm všichni poslanci právníci, když třeba hlasují o výši palmáre. Všichni poslanci, kteří mají domek, když hlasují o dani z nemovitosti. Všichni poslanci kuřáci, když teď nechtějí propustit na jednání sněmovny protikuřácký zákon. A ještě je otázka, zda ho tam nechtějí propustit, protože jsou kuřáci,  anebo protože podléhají tabákové lobby. Neútočme proto jenom na Babiše,“ hřímal Komárek pro Týden s tím, že je přece příšerné, když 25 let po revoluci novináři tvrdí, že by někdo měl prodat majetek, než jde do politiky. „Bohatství přece není zločin. Někdy si připadám jako v padesátých letech, když to poslouchám,“ uzavřel.

Vendula Kvochová

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.          

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace