Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nagyová mlčí jako ryba a její nový džob, koučink za luxusní honoráře skončil dříve, než začal. Čeho se asi paní Nečasová tak bojí?

20.04.2015
Nagyová mlčí jako ryba a její nový džob, koučink za luxusní honoráře skončil dříve, než začal. Čeho se asi paní Nečasová tak bojí?

Autor: Hans Štembera

Popisek: Jana Nagyová Nečasová u soudu

Slibovala poradit s partnerskými vztahy, s kariérou i s komunikací. Řeč je o Janě Nečasové-Nagyové, o níž začátkem týdne přilétla mediálním světem zpráva, že začala nový profesní život. Na webu k2koucink.cz se objevila nabídka jejích služeb. Koučink však skončil dříve, než začal.

V pondělí zpravodajské servery informovaly o webu k2koucink.cz, od středy je však web „momentálně mimo provoz“. Vypadá to, že Jana Nečasová se zalekla zájmu, který o ni najednou byl. A to měla reklamu zadarmo. Jak nám uvedla i jedna ze čtenářek KrajskýchListů.cz, chybu hlásil i e-mail, přes který si chtěla  službu objednat.

Prudký pád

„Každý z nás může růst i zdokonalovat se. Život však není jen cesta nahoru. Na cestě je mnoho překážek a čeká nás i mnoho pádů a zklamání. Dobře vím, jaké to je. Pracně stoupat nahoru a pak prudce padat. Zažila jsem to několikrát. Nikdy jsem se však nevzdala a našla jsem v sobě sílu znovu vstát a opět jít,“ psala na svém webu Nečasová.

Svým klientům nabízela pozitivní přístup a vedení k pocitu uvědomění a sebedůvěry. Podle svých slov se díky koučinku sama zdokonalila a lépe sebepoznala. „Jsem energická a akční, ale současně umím naslouchat a být pozorným posluchačem a rádcem,“ popisovala na webu Nagyová. „Najdete ve mně člověka se silným životním příběhem a vnímavého partnera, který s vámi může najít nový náhled na problém, starost,“ psala.

Sezení za dva tisíce

Za hodinové sezení chtěla účtovat 2 100 korun. Levnější variantu formou rozhovoru nabízela přes Skype, a to za 1 450 korun.

Nečasové na stránkách věnovala podporu i Hana Gregorová, vdova po Radku Brzobohatém. „Jsem moc ráda, že jsi se nenechala ničím zlomit, že se pouštíš do nového projektu, na který je třeba hodně energie. Ať vzlétneš jako Fénix z popela,“ přeje herečka. Zároveň zmínila i detaily ze svého současného života, například že má dva malé boloňské pejsky a ráda sportuje.

Největší pád Nečasová zřejmě zažila předloni, kdy proti ní bylo zahájeno trestní stíhání za údajné zneužití vojenského zpravodajství a krácení daně. Z Úřadu vlády tenkrát putovala rovnou do vazební věznice. Po tomto sešupu absolvovala Nečasová kurz koučinku, to u Timothyho Gallwaye. Ten je uznáván jako zakladatel pojmu koučink, zároveň je autorem knihy Tajemství vysoké pracovní výkonnosti: metoda Inner Game. Kurz, který stojí hodně přes sto tisíc, což napovídá, že to se svým novým džobem myslela Jana Nečasová opravdu vážně.

O tom, čemu se hodlá věnovat, psala i ve své knize, kterou dala dohromady s novinářem Josefem Hymplem, jmenuje se Nečas Jany Nagyové a je psána formou rozhovoru.

O koučinku, ukázka z knihy

Co vlastně nyní děláte? Čím se živíte?

Jsem živnostník a mimo jiné se zabývám takzvaným osobnostním koučinkem.

Co si mám pod tím představit?

V podstatě pomáháte lidem v osobním rozvoji a v překonávání překážek, popřípadě v jejich rozhodnutích. Jde o dialog, kdy se bavíte o cílech, kterých chce klient dosáhnout, a způsobech, jak to jde uskutečnit. Můžete se na jeho problém podívat jinýma očima. Jde o to se na problémy podívat z různých úhlů pohledu, hledat řešení.

Jak se člověk k takové práci dostane?

V lednu jsem začala chodit na speciální seminář. Ze začátku to taky nebylo příjemné. Přestože jsem se od mé mediálně prezentované podoby poněkud vizuálně změnila, tady panuje takový ten americký přístup. Přijdete mezi čtyřiadvacet cizích lidí a na lekci musíte vystoupit, říct, jak se jmenujete, co chcete a co si z toho sezení hodláte odnést. Byla jsem asi třetí v pořadí. Viděla

jsem, že mě jedna dáma poznala a zvláštně, snad až nepřátelsky, se na mě dívala. Řekla jsem jim, že když se o mně pořád mluví jako o ženě, která koučovala celou vládu, tak jsem si přišla pro ten papír. Pro dobrozdání. Nějak jsem tu situaci ustála a musím říct, že mě to začalo strašně bavit.

Takže to je nová budoucnost Jany Nagyové?

Nečasové. Pochopila jsem, že to je skutečně věc, kterou chci naplno dělat. Že je to věc, kterou bych mohla umět. I když je to paradox v padesáti začínat úplně jinou práci. Já jsem předtím byla v podstatě manažer. Tady spíše otázkami člověka někam vedete. K jeho sebepoznání. Koučink je v podstatě o sebeuvědomění. A někdy to je opravdu zajímavé. Ten seminář trval do dubna. V únoru se v novinách rozjela kauza luxusních kabelek. Když jsem pak třeba na tom jednom sezení řekla, že bych chtěla mít butik, hned se z fóra ozvalo, jestli budu prodávat kabelky.

A?

Řekla jsem, že ano. A k tomu ale i oblečky, vtom to někdo doplnil o šperky. Musíte takovou situaci ustát. Když jsem pak musela z jednoho semináře jít na nějaký další výslech, tak se mi od těch lidí dostalo podpory. Opravdu mě celá ta filozofie uchvátila, takže jsem se potom rozhodla pokračovat a absolvovala jsem další koučink pod vedením Timothyho Gallwaye, což je vlastně zakladatel těchto metod. Bylo tam dalších dvacet lidí, často manažeři na vysokých postech. K tomu, abyste se dostal do jeho semináře, mu musíte napsat osobní motivační dopis. Ještě k tomu jsem s ním měla motivační rozhovor. Měla jsem dojem, že jsem se postavila do role dvořana, který měl tu úžasnou možnost vidět krále koučinku.

A co klienti? Kdo za vámi chodí?

Pomalu se v tomhle ohledu rozjíždím a myslím, že mám klientům co nabídnout. Ze své práce mám velké zkušenosti s vedením lidí. Tady je to o tom pocitu klientovi najít jeho vlastní cestu.

Tak koučink by vám mohl podle vašeho vyprávění pomoci s vyrovnáním se s vašimi problémy.

Někdy přemýšlím, že ten tlak je opravdu veliký. Člověk může mít pocit, že ho to semele. Studium koučinku je založeno na porozumění různým osobnostním Já. Přitom, když se dívám zpětně, tak já se neustále soustředila jen na práci. Při pohledu zpět se divím, že toho nelituji.

O to více je překvapivé, že se tato statečná žena, jak nám implikuje ve své knížce, zalekla pár článků v médiích, zablokovala stránky i email. Možné vysvětlení je to, že by se místo skutečných zájemců o osobnostní rozvoj hlásili novináři pod skrytou identitou, kteří by pak o tom napsali článek. Nakonec, i to by ale byla reklama. A jaká! Navíc neplacená…

Vendula Kvochová

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.          

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace