Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Upřímná ministryně Marksová-Tominová: Na kosmetice nikdy nebyla, vlasy si barví sama, nosí šaty po tetě. A má mindráky z velkých prsou

17.04.2015
Upřímná ministryně Marksová-Tominová: Na kosmetice nikdy nebyla, vlasy si barví sama, nosí šaty po tetě. A má mindráky z velkých prsou

Autor: Facebook

Popisek: Michaela Marksová -Tominová

Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová -Tominová má za sebou velmi zajímavou kariéru. Její současné image sice odpovídá pracovité a starostlivé sociálně demokratické političce, ale před časem působila i jako redaktorka prestižního lifestylového časopisu Cosmopolitan. Často na sebe upozorňuje svými názory, týkajícími se ženských práv a rodinné politiky, ale i poněkud zanedbaným zevnějškem. Sama přiznává, že u kadeřníka byla naposledy před rokem a na kosmetice vůbec.

Je až nepochopitelné, že jedna z nejvlivnějších žen v české politice zázračně prokoukla až díky televiznímu magazínu Blesk, který ji pozval do rubriky Úsměv vám sluší. Překvapivé také bylo, s jakou odevzdaností a upřímností se svěřila do rukou kadeřníkovi, kosmetičce a stylistovi. Otevřeně přiznala, že na sebe nemá vůbec čas a  pečuje o sebe špatně: „Ta péče je minimální,“ říká. U kadeřníka byla naposledy před rokem, sama se stříhá a dokonce i barví vlasy. Díky tomu ale učinila  zajímavý objev, zjistila totiž, že barva na vlasy spolehlivě zabíjí vši. A tak je nabarvila i svým dcerám a byl pokoj.

Komplex nebo přednost?

Když seděla v křesle prestižního kadeřnického salónu s barvou na vlasy, rozpovídala se i o svých komplexech. „Já jsem měla už od puberty poměrně vždycky velká prsa,“ prozradila a taky měla pocit, že  má tlusté nohy.  Zatímco v mládí si vyslechla pár oplzlých lichotek, kolegové politici si k ní nic podobného nedovolí. Ale v této souvislosti vzpomněla Petru Buzkovou. To, co  zažila kvůli svým bujným vnadám, prý bylo dost hrozné.

Nová pink lady

Když jí v salónu ukázali, jak vypadá po proměně, zvolala: „Jé! No jo!“. A prokoukla opravdu pořádně. Kadeřník především vykouzlil šmrncovní účes z jejích krásných hustých dlouhých vlasů.

V okamžiku, kdy došlo na oblečení, zase učinila další šokující přiznání - ve skříní prý má jedny unikátní šaty, které jsou k nezaplacení, po tetě ze sedmdesátých let. Jsou dlouhé, krajkové a plisované. Ale poté, co ji stylista oblékl do elegantních růžových pouzdrových šatů, možná definitivně ty tetiny odloží. Modely, které jí v Blesku vyzkoušeli, se jí líbily natolik, že si je později koupila. A ze salónu odešla místo unavené a neupravené ministryně úplně nová pink-lady.

Kovářova kobyla?

Michaela Marksová mimo jiné potvrdila známé pravidlo, že kovářova kobyla chodí bosa. Sama totiž před časem vydala  knihu  Rodina a práce - jak je sladit a nezbláznit se. Je ale  evidentní, že svoji kariéru stíhá  především na úkor sebe. A možná to, že svůj vzhled nestaví na přední místo, souvisí i s tím, jak dlouhodobě prosazuje rovná práva mužů a žen. Ve své knížce například  napsala:

„Na jednom pohovoru se mě můj budoucí šéf – poté, co mě vyzkoušel z všeobecného politicko-kulturního rozhledu a informoval mě, že bych za něj chodila na jednání s politiky a jinými důležitými lidmi – zeptal, zda by mi nevadilo vařit jemu a návštěvám kafe. Úplně mě to šokovalo a řekla jsem, že vadilo. Mohla jsem si dovolit být drzá, protože jsem věděla, že v Praze v té době nějaké slušné místo nakonec stejně najdu. Dovedete si představit, že by se na vaření kafe ptal nějakého muže?“

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.          

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace