Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Je toho plné ministerstvo: Babiš prý vrazil svému náměstkovi v ostré hádce facku. Má Lukáš Wagenknecht strach? Na jeho Twitteru…

13.04.2015
Je toho plné ministerstvo: Babiš prý vrazil svému náměstkovi v ostré hádce facku. Má Lukáš Wagenknecht strach? Na jeho Twitteru…

Autor: Twitter

Popisek: Lukáš Wagenknecht

Spory na Ministerstvu financí mezi šéfem rezortu Andrejem Babišem a jeho prvním náměstkem Lukášem Wagenknechtem zřejmě gradují. Podle serveru Echo24.cz měl dát dokonce Babiš v jedné hádce svému náměstkovi facku. Ministr financí a šéf hnutí ANO tyto spekulace označil za hloupost.

Inkriminovaný spor mezi oběma muži měl dle Echa24.cz vypuknout kvůli tendru na supervizi elektronických pokladen. Wagenknecht prý totiž odmítl podepsat smlouvu s firmou BDO IT, která má akci zajišťovat. Na svého šéfa údajně křičel, že nic nepodepíše, protože se nechce nechat zavřít. Hádka dle informací serveru vygradovala ve fyzické napadení, o kterém prý všichni na ministerstvu mluví, ale nikdo to přímo na vlastní oči neviděl.

„Chápu, že jste všichni zoufalí ze mě“

Babiš tyto spekulace považuje za hloupost. Žádné spory prý s náměstkem nemá. „Neopisujte lži Motejlka. Facku jsem nikdy nikomu nedal. Žádné spory s náměstkem nemám, je to můj podřízený,“ uvedl Babiš serveru Echo24.cz. „Je to hloupost. Chápu, že jste všichni zoufalí ze mě. Je mi vás líto,“ dodal.

Jak upozorňuje server Echo24.cz, nejednalo se o první názorovou neshodu mezi Babišem a Wagenknechtem. Do sporu se prý pánové dostali i poté, co Babišův náměstek odmítl dát souhlas k revizi auditu Ministerstva dopravy, který udělil pokutu dvě miliardy za dostavbu metra stanic Dejvická–Motol.

Podle serveru jsou vztahy mezi ministrem financí a jeho prvním náměstkem dlouhodobě neudržitelné. Náměstek Wagenknecht prý dokonce žije se strachem, že je pod neustálým dohledem a sledován.

Kdo je loajální Lukáš Wagenknecht?

Když si náměstek ministra financí založil účet na Twitteru, Facebook hnutí ANO byl doslova nadšený. Dodnes zde najdete jen čistě odborné a proto obyčejnému člověku málo srozumitelné příspěvky… Podívejte se sami, najdete ho ZDE. Což nemusí vůbec nic znamenat, jen to, že náměstek Wagenknecht prostě pere špinavé prádlo doma… ECHO24 je web bývalého šéfredaktora Lidových novina Dalibora Balšínka, čili seriózní zpravodajský projekt, nikoli bulvární továrna na spekulace.

Wagenknecht  se před nástupem na Ministerstvo financí dlouhodobě věnoval problematice finančního řízení a interního auditu ve veřejném sektoru. Byl předsedou správní rady nezávislého a nestranického think-tanku Centrum of Excellence for Good Governance. V letech 2009–2013 byl zvolen viceprezidentem Českého institutu interních auditorů. A pokud je se svým šéfem v tak napjatých vztazích, jak popsal server ECHO24.cz, může si chvilku dáchnout, Babiš odjel do Ameriky. Na celý týden…

Babiš před odletem do USA poskytl jadrný rozhovor

Ministr financí Andrej Babiš míří na týdenní návštěvu Spojených států. Těsně předtím, než nastoupil do letadla, dal rozhovor ČT, kde popisoval, co ho za velkou louží čeká. Speciálně se prý těší na bývalého starostu New Yorku a mediálního magnáta Marca Bloomberga, kterého se chce optat, zda mu také nadávali do oligarchů, když vstoupil do politiky. A ohradil se proti kritice z Bakalových novin, že si část cesty hradí z vlastní kapsy. Má k tomu prý dobrý důvod.

Ústředním bodem Babišovy cesty do Ameriky je výroční zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky. Vedle toho se chce ministr financí zaměřit na ekonomickou diplomacii, v jejímž rámci chce přesvědčit potenciální americké investory, aby investovali v České republice.

Komu pořád nadávají do oligarchů?

Babiše rovněž čeká setkání s bývalou americkou ministryní zahraničí Madeleine Albright či bývalým starostou New Yorku Michaelem Bloombergem. Na toho se Babiš speciálně těší, neboť je prý prvním politikem, kterému se povedlo se k jednomu z nejbohatších lidí USA a vlastníkovi obrovského média Bloomberg News dostat. Předseda hnutí ANO uvedl, že má v plánu se Bloomberga optat, zda mu po vstupu do politiky také nadávali do oligarchů.

Babiš v této souvislosti poukázal na to, že Bloomberg je sice jedním z nejbohatších lidí USA, ale dvanáct let prý pracoval jako starosta New Yorku za jeden dolar, byť údajně dvakrát investoval do kampaně stovky milionů dolarů. „Je to také potenciální investor. Když má 35 miliard dolarů, možná by mohl něco pustit k nám. Budu se ho snažit přesvědčit, aby navštívil ČR,“ dodal Babiš.

Ministr financí se za velkou louží sejde i s generálním tajemníkem OSN, reprezentanty americké administrativy, zástupci think tanků a zavítá na Kolumbijskou univerzitu, kde kromě jiných poobědvá s profesorem Janem Švejnarem. V plánu má rovněž návštěvu Wall Street, památníku 11. září 2001 a setkání s krajanskými komunitami.   

Chovám se příkladně, žádné parazitování 

V rozhovoru pro Českou televizi se ministr financí také ohradil proti kritice, která zazněla například z Bakalových novin, že si část cesty platí ze svého. Má k tomu prý dobrý důvod. „Můj jediný doprovod z Čech je moje paní. Kdyby mi to platil stát, bude Anýž z Bakalových novin kritizovat, že moje manželka parazituje na státu,“ popisoval své pohnutky Babiš s tím, že americkou stranu toto vůbec nezajímá. „Zase je to pokus mě pošpinit. Daňovým poplatníkům při vstupu do politiky jsem řekl, že je nebudu stát žádné peníze. A chovám se příkladně, protože s sebou netahám partu deseti, dvaceti poradců z ČR,“ dodal.  Za lež a nesmysl považuje Babiš i tezi, že jede do Ameriky jednat za svoji firmu.  

Telefonický rozhovor z letiště Babiš zakončil konstatováním, že místo přemýšlení, jak ho pošpinit, bychom prý spíše měli přemýšlet, proč nemáme přímé letecké spojení do New Yorku. Tuto myšlenku předseda hnutí ANO dále rozvíjel na svém twitterovém účtu, kde zveřejnil fotku z letiště, na které je zachycen se svojí manželkou. „ČSA už nelítá ani do New Yorku, přestupujeme v Londýně. Pro některé americké investory problém,“ připsal Babiš k předodletové momentce.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.          

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace