Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jan Tříska má smůlu, jaká ho padesát let nepotkala. Je mu do breku, zhatila mu týdny a týdny práce. Jakou lekci dal českým kolegům?

02.04.2015
Jan Tříska má smůlu, jaká ho padesát let  nepotkala. Je mu do breku, zhatila mu týdny a týdny práce. Jakou lekci dal českým kolegům?

Autor: Archiv

Popisek: Před sedmnácti lety Jan Tříska emigroval a žije v Kalifornii. Kvůli roli je však kdykoli ochoten letět přes velkou louži. Není divu, české produkce si ho velmi cení... Na snímku ve filmu Bastardi 3

Ačkoliv se populární herec Jan Tříska po své emigraci do USA nikdy nevrátil natrvalo domů, do rodné země jezdí pravidelně za prací. Teď mu ale všechny plány na další sérii představení v Česku zhatila automobilová nehoda. Něco podobného se mu naposledy stalo před padesáti lety. Tříska je zdrcen a sám říká, že je mu z toho do breku.

Velice se totiž těšil na svoji roli v inscenaci Divadla Na Jezerce Shylock. Tato hra má pro něj význam hned z několika důvodů. Principál a producent Jezerky Jan Hrušínský ji nasadil  v návaznosti na otřesný masakr v pařížské redakci humoristického týdeníku Charlie Hebdo. Strhující drama kanadského autora Marka Leirena -Younga totiž míří proti antisemitismu a násilí a jejím posláním je bránit svobodu a demokracii. Divadlo na Jezerce také iniciovalo překlad této hry do češtiny. Její premiéra se měla konat 14. května, avšak  kvůli zranění Jana Třisky a následné delší rekonvalescenci se odkládá na neurčito.  Pokud ale nenastanou další potíže, měla by se konat ještě do konce tohoto roku.

Šestadvacet zrušených představení

Jan Tříska si je dobře vědom, že hra Shylock má obrovský ohlas všude, kde se hraje, a proto se velice těšil na  zkoušky, které měly odstartovat již začátkem dubna. Jenže vše dopadlo jinak a hercova nehoda pořádně zkomplikovala život nejen vedení Jezerky, ale také dalších divadel, kde měl Tříska se hrou vystupovat až do konce června. Celkem měl naplánováno šestadvacet představení, mimo jiné i v Karlových Varech nebo v Prostějově.

Je  mi do breku...

V souvislosti s Třískovou nehodou stojí za povšimnutí skutečnost, jak se s ní herec velmi seriózně vypořádal vůči Divadlu Na Jezerce, i vůči divákům. Všechna divadla, kde měl vystupovat, obdržela jeho omluvný dopis a dokonce i lékařskou zprávu o jeho zdravotním stavu po nehodě, kterou utrpěl  v Los Angeles 15. března. V dopise, který má naše redakce k dispozici, Janu Hrušínskému například napsal: „Milý Jene, je mi do breku, víš že jsem do Shylocka investoval týdny a týdny  učení, přemýšlení a šprtání. Chce se mi brečet, ale co mohu říct? Měl jsem bouračku. Naposledy jsem boural před Barrandovem týden před premiérou Měsíce nad vsi, v roce 1965, kde jsi hrál i ty.“

Tříska zaslal také zprávu od svého lékaře Douglase Tylera, který potvrzuje, že hercova rekonvalescence bude trvat několik týdnů.

Lekce českým kolegům

Třískovo chování je lekcí pro nejrůznější české hvězdy i hvězdičky, které kvůli své nemoci, či úrazu často mlží a chovají se jako primadony. O osobní omluvě a dopise divadlům, která kvůli nim musela zrušit představení, vracet vstupné divákům, či dokonce  čelit jejich rozhořčení, většinou nemůže být  řeč. Ostatně,  o tom, jaké  velké potíže vyvolává onemocnění hlavního protagonisty, by mohli ředitelé českých divadel vyprávět celé legendy. V poslední době jim doslova vrásky na čele způsobilo například vážné onemocnění Jiřího Bartošky, úrazy Simony Stašové a  Josefa Cardy nebo indispozice Oldřicha Kaisera. Je ale paradoxem, že kvůli nečekané smrti Radka Brzobohatého se představení nerušilo a  ihned jej nahradil  jeho herecký kolega.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.          

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace