Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Už mě na České Miss neuvidíte, dušuje se Maláčová. Proč se jí zbavila? Soutěž anorektiček a burza zlatokopek, píší diváci. A Miss úsměv zubní pasty…

31.03.2015
Už mě na České Miss neuvidíte, dušuje se Maláčová. Proč se jí zbavila? Soutěž anorektiček a burza zlatokopek, píší diváci. A Miss úsměv zubní pasty…

Foto: Česká Miss / Foto Navara

Popisek: Česká Miss 2015: Moderátoři Bouček a Mareš v „jablku“, což má signalizovat, že Hruška už v televizi není.

Na víkendovém finále soutěže krásy Česká Miss se naposledy objevila její zakladatelka Michaela Maláčová Bakala. Po deseti ročnících se jí loni v tichosti zbavila a prodala ji téměř neznámé ostravské podnikatelce Marcele Krplové. Ta s ní má velké plány, dokonce by si přála, aby nad Českou Miss převzal záštitu ministr kultury a její vítězky reprezentovaly Česko v zahraničí, například na světové výstavě EXPO.

Proti ambicím nové  majitelky a ředitelky nelze v podstatě nic namítat, protože vítězky prestižních světových soutěží jsou nejméně na rok skutečnými velvyslankyněmi své země a mezi jejich povinnosti patří účast  v  mnoha dobročinných projektech. K tomuto bohulibému poslání by je měly vést už národní soutěže. Jenže  letošní ročník České Miss  předvedl pravý opak. Ministr kultury naštěstí neviděl, co byl snad měl zaštiťovat, protože ve stejné době, kdy se odehrávalo letošní finále České Miss, se dobře bavil na smysluplnějším udělování Cen Thálie. Byl tak  ušetřen obskurní podívané,  skládající se z nepřehledně seřazené exhibice soutěžících dívek, rádoby vtipného souboje dvou moderátorů, tajtrlíkujících v plastovém jablku, a uřvaných tanečních a pěveckých čísel. Vše bylo samozřejmě podřízeno reklamě, a tak se diváci kromě nové České Miss dočkali i Miss jedné kosmetické značky,  Miss úsměv známé zubní pasty a několika dalších. 

Dermacol, Signal, Fashion Island... Je to Miss, nebo reklamní akce

Přesněji, citujme z tiskové zprávy na stránkách České Miss, která je nyní mimochodem prakticky jeden velký reklamní formát: „Své vítězky poznaly také doplňkové soutěže, o kterých rozhodovali fanoušci partnerů Česká Miss. Českou Miss posluchačů Frekvence 1 2015 se stala Karolína Mališová, která zároveň bodovala i v dalších hlasováních a získala i titul Česká Miss Tvář 2015 partnera Dermacol a Česká Miss Úsměv 2015 partnera Signal. Titul partnera Fashion Island Česká Miss Bikiny 2015 získala Nikol Švantnerová,“ stojí zde.

Soutěž anorektiček, nebo burza zlatokopek?

Medailonky  favoritek na vysněnou korunku, plné  frází o tom, že si  splnily svůj sen, že chtějí být samy sebou,  že jsou to  fajn holky do nepohody, které cestují po světě s krosnou, musel režisér večera nechat zaznít buď jen se značnou mírou zlomyslnosti  nebo cynické lhostejnosti. Pokud snad spoléhal na to, že publikem je blbé a snese vše, velmi se mýlil. Naprostá většina ohlasů na letošní  podobu České Miss je velmi negativních. Diváci  ji považují (v lepším případě) za soutěž anorektiček nebo burzu zlatokopek, v tom horším za trh s bílým masem. Navíc se jim vítězka vůbec nelíbí a vysmívají se jejím nedostatkům. Ostatně, nová Česká  Miss se ještě nestačila vzpamatovat z vítězství a  už ji bulvár stačil  popsal jako bývalou anorektičku a partnerku fotbalisty, která kvůli finále přerušila studium vysoké školy.   

Raději přece jen ten Havel

Od doby, který se české soutěže krásy konaly v produkci Miloše Zapletala a v mnohem noblesnějším stylu, jde jejich úroveň stále dolů.  I když se právě Michaela Maláčová snažila dát jim punc světovosti a na finále České Miss přilákala alespoň vyhaslé filmové hvězdy, stále horší pověst této kontroverzní show nezachránila. Raději se proto rozhodla, jak v sobotu prozradila, kultivovat českou společnost, investovat do studentů, podporovat nezávislost a svobodu tuzemských médií a rozvíjet odkaz Václava Havla.

Výzva, která se neodmítá

Také nová ředitelka Marcela Krplová má velké ambice a tvrdí, že získat soutěž České Miss byla výzva, která se neodmítá. Soutěž by prý ráda vnímala jako jeden ze symbolů České republiky a přála by si, kdyby ji český stát vzal více na milost. Vadí ji, že tuto událost národ vnímá jen jako soutěž  blondýnek v plavkách. Za to prý může právě soutěžní večer, vysílaný v televizi, kdy jsou dívky ukázány jen pár minut a podle toho se tvoří jejich mediální obraz. Pak se ale nabízí otázka, proč dopustila, aby ten večer měl tak ubohou úroveň a vyprovokoval spíše kritiku a výsměch, namísto uznání a obdivu nebo alespoň trochu benevolence.  Vždyť, jak prozradila médiím, co se  České Miss týče, má ve všem právo veta. Diváci jí dokonce radí, jak na to, stačí prý místo promenády v plavkách zařadit AZ kvíz.  Pak možná vezme záštitu i ministr školství.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.                        

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace