Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Mládek už si své písničky nepamatuje a nové neskládá, nevystupuje v televizi ani v rozhlase. Milenku a syna ale přiznal s vtipem. Tajnosti slavných

11.03.2015
Mládek už si své písničky nepamatuje a nové neskládá, nevystupuje v televizi ani v rozhlase. Milenku a syna ale přiznal s vtipem. Tajnosti slavných

Foto: Svobodní

Popisek: Ivan Mládek

O Ivanu Mládkovi není v poslední době moc slyšet, Není to náhoda. Po svých sedmdesátinách se rozhodl stáhnout z televizních show a neposkytovat rozhovory. Neskládá ani nové písničky, protože by to prý byla totální devalvace těch původních. Napsal jich totiž stovky a mnohé z nich si již nepamatuje.

Ivan Mládek,  původním povoláním  strojní inženýr, se nyní spíše živí jako malíř, scénárista, spisovatel originálních povídek a autor společenských her. Jedna z nich je například věnována hrdinovi jeho největšího hitu, Jožinovi z bažin. Mládek v ní vůbec poprvé odtajnil, jak vlastně Jožin z bažin, ona slavná písničková  příšera, která se plíží močálem, vypadá. K překvapení mnohých dost roztomile, i když si brousí zuby a loví Pražáky.


Jozek z bagien


Jožin z Bažin se stal pro Mládka osudovou postavou. Na stará kolena mu dokonce zajistil nebývalý comeback, nikoliv však v Česku, ale v Polsku. Poláci Jožina objevili před sedmi lety, poté co se na You Tube objevila polská verze této písničky pod názvem „Jozek z bagien“. Zhlédly ji statisíce diváků,   odvysílala ji i polská veřejnoprávní televize TVN a snad každý Polák si tuto melodii stáhl do svého telefonu. Je až neuvěřitelné, že více než třicet let starý hit  doslova pobláznil část národa. Kromě samotného  klipu  mají na polské jožinovské mánii velký podíl i taneční kreace Ivo Pešáka.


„Byla to obrovská bublina, letělo to tam dva roky,“ zhodnotil jožinovské šílenství  Ivan Mládek, ale sám přiznal, že ta bublina již splaskla. On sám si myslí, že Jožin do Polska zkrátka náhodou spadl z nebe, zato polský tisk  to vysvětloval  poněkud zlomyslně.  Fenomenální úspěch  Jozka z bagien prý výrazně ovlivnil fakt, že  do jisté míry ztělesňuje představy Poláků o Češích.


Nestárnoucí obliba Jožina také  prozrazuje, kterou svoji písničku považuje Mládek za nejzdařilejší.   Říká na rovinu, že nejzdařilejší je ta, která vydělá nejvíce peněz. A to je právě legendární Jožin.
Po polské bublině nyní slaví Mládkovy hity ohromný úspěch i na Slovensku, kde ho v polovině března dokonce čeká celé koncertní turné.


K Havlovi netíhne...


Ivan Mládek  dokázal vzbudit rozruch nejen svým dílem, ale také  politickými postoji,  například sympatiemi k Václavu Klausovi. Vysvětluje to tím, že je ekonom a má pravicové smýšlení. „Nikdy jsem netíhnul ke směru Václava Havla, který furt hledal nějakou tu všeobjímající  občanskou společnost. Já  myslím, že to je blbost. Já jsem ekonom a vím, že funguje buď kapitalismus nebo socialismus s plánovaným hospodářstvím, “ řekl v rozhovoru pro Českou televizi.  To je důvod, proč v prezidentské volbě překvapivě podpořil Karla Schwarzenberga. Miloše Zemana si prý ale váží za to, že má  velký smysl pro humor.


Přísně tajné soukromí


Zato o svém soukromí příliš nemluví. Léta se spekulovalo o jeho milenkách a nemanželském synovi  a s tím souvisejícím údajným rozvodem. Manželku Evu však nakonec neopustil. Z celé prekérní situace vybruslil velmi vtipně. Na otázku, zda má tedy milenku a bude se rozvádět,  odpověděl: „Zesměšnil bych se, kdybych před svými 70. narozeninami řekl, že to je pravda. A když to budu dementovat, tak se zesměšním také,“ sdělil s úsměvem deníku Blesk.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.                        

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace