Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Tvářil se jako dobrák, zachoval se jako rozmazlený hajzlík. Proč Roman Vojtek opustil ženu před porodem? Mluví psycholožka i kamarádka... Tajnosti slavných

05.03.2015
Tvářil se jako dobrák, zachoval se jako rozmazlený hajzlík. Proč Roman Vojtek opustil ženu před porodem? Mluví psycholožka i kamarádka... Tajnosti slavných

Autor: Oficiální stránky

Popisek: Média jsou plná zprávy, že herec, tanečník a moderátor Roman Vojtek opustil ženu jen pár dnů před porodem. Vše je ale trochu jinak.

V raném mládí se s Romanem Vojtkem život rozhodně nemazlil, pevné zázemí našel až po boku své ženy Terezy. Přesto ji nyní opustil jen pár dnů před porodem druhého dítěte. Co se stalo a proč se rozhodl pro krok, který jeho okolí považuje za naprosto neodpustitelný?

Na muzikálovém jevišti byl sice jako doma, přesto si veřejnost zapsala pořádně do paměti herce, zpěváka a tanečníka Romana Vojtka teprve na podzim roku 2006, když s tanečnicí Kristýnou Coufalovou vyhrál první řadu úspěšné reality show České televize StarDance. Pak dostal mimořádnou příležitost v seriálu režiséra Bisera Arichteva Vyprávěj. Měl image slušňáka, který má patent na dlouhodobé partnerské vztahy. A najednou udělal něco naprosto nepochopitelného. Opustil manželku jen pár dní před porodem vytouženého syna! Proč?

S Andreou Kerestešovou v úspěšném seriálu České televize Vyprávěj

S Andreou Kerestešovou v úspěšném seriálu České televize Vyprávěj

Život se s ním nemazlil

Narodil se 14. dubna 1972 ve Vsetíně a původně se vyučil seřizovačem obráběcích strojů. Sotva však nazul teenagerské tenisky, začala se na jeho rodinu valit vlna tragédií. V šestnácti letech přišel o maminku, která zemřela na rakovinu. „Najednou stojíte před faktem, že jste bez mámy, hrozně to bolí a nedá se s tím nic dělat,“ přiznal před časem v rozhovoru pro deník Právo herec, který se většinou vyprávění o svém soukromí vyhýbal. Měl dvě možnosti – buď celý život truchlit a litovat se, nebo to nějak ustát.

Malý Roman s rodiči a sestřičkou. O rodinu a pocit bezpečí ho osud předčasně okradl.

Malý Roman s rodiči a sestřičkou. O rodinu a pocit bezpečí ho osud předčasně okradl.

Zvolil druhou možnost a s otcem a sestrou si vzájemně pomáhali. Roman se rychle naučil samostatnosti, naučil se prát, žehlit, uklízet, vařit… Zkrátka se rychle postavil na vlastní nohy v době, kdy se jeho kámoši většinou jen bavili a běhali za holkami. Po vyučení se nějaký čas živil i jako soustružník. Táhlo ho to však k divadlu, a tak se mu nakonec podařilo projít přijímačkami na brněnskou JAMU, kde vystudoval muzikálové herectví. Brzy však přišla další rána – když mu bylo dvacet, zemřel jeho otec na selhání srdce. Jeho o tři roky mladší sestra Edita zůstala ve Vsetíně, Roman už v té době studoval v Brně.

Na všechno zůstal úplně sám

O dva roky později se však stalo něco, co vůbec nedokázal pochopit – sestra se odstěhovala až na druhý konec zeměkoule, do Bolívie. „Ona! Ta vždycky tichá a nesmělá dívka, a teď takové dobrodružství! Chtěla ale změnit prostředí, na všechno smutné zapomenout. Ve Vsetíně na ni všechno padalo,“ prozradil Vojtek. I když by to do ní nikdo neřekl, ta tichá plachá holka všechno zvládla. Vdala se, porodila tři děti a má firmu, která organizuje svatby. Romanově ženě dokonce ušila svatební šaty, aniž by si brala míry.

S tanečnicí Kristýnou Coufalovou vyhrál první řadu StarDance

Ve StarDance

Její bratr ale najednou zůstal opravdu sám. Ve Vsetíně má sice tetu a strýce, zbyla tam i chalupa, na kterou kdysi jezdíval s rodiči. S každodenními starostmi se ale musel poprat bez opory blízké duše. Dařit se mu konečně začalo v roce 1996, když přišel do Prahy. Zpočátku sice v muzikálech alternoval vždycky toho slavnějšího, takže ho vlastně nikdo pořádně neznal, dostával ale velmi krásné role. Díky muzikálové scéně také poznal svou první velkou lásku, moderátorku, tanečnici a choreografku Kristýnu Kloubkovou, s níž žil sedm let. Když ho opustila kvůli kolegovi Alanu Bastienovi, nahradil ji na čas herečkou Danielou Šinkorovou.

Křehká plavovláska převálcovala konkurentky

O ženskou společnost neměl nouzi, užíval si ji a o ženění nechtěl ani slyšet. Pak ale poznal v Hudebním divadle Karlín tamní produkční, drobnou plavovlásku Terezu Janouškovou, a byla z toho láska jako trám. „Už dvacet let mám partnerky ve znamení Kozoroha. Nikoli programově, asi k nim jako Beran inklinuji. Já jdu do všeho po hlavě, jsem chaotický a kozorozi jsou pečliví, systematičtí a pořádní. Terezka mi hodně pomáhá, bez ní bych asi skončil v samých zmatcích, pro život takovou osobu potřebuji. Dává mému životu řád,“ prozradil Roman v rozhovoru.

S Terezou Kostkovou v Divadle Palace v představení Miluju tě, ale…

S Terezou Kostkovou v Divadle Palace v představení Miluju tě, ale…

Když na podzim 2006 vyhrál s tanečnicí Kristýnou Coufalovou první řadu StarDance, už spolu chodili dva roky. Po šestiletém vztahu se vzali a v květnu 2010 se jim narodila dcera Edita. Jako by se holky úplně na všem domlouvaly, porodila Tereza ve stejnou dobu jako její sestra, jednovaječné dvojče Kristýna, která přivedla dceru Viktorku jen o dva dny později. Herec se pyšnil krásnou rodinou, byt v Řepích vyměnili za dům v Řitce, v sousedství Heleny Vondráčkové, a loni v listopadu konečně přiznal, že je Tereza již v šestém měsíci těhotenství a budou mít syna. Před pár dny herec vyrazil se čtyřletou dcerkou a neteří na Valašsko, aby se vyřádily na sněhu a Tereza si pořádně odpočinula. Po návratu ale nastal naprosto nečekaný zlom!

Starostlivý otec se zkrátka uštval

Médii nyní otřásá zpráva, že se Vojtek odstěhoval od manželky jen pár dní před porodem, a nikdo pro něj nemá vlídného slova. Situace je o to horší, že se těhotná Tereza psychicky zhroutila a skončila v nemocnici na kapačkách. Všechno je ale trochu jinak. „Hroutit se totiž začal nejprve Roman. Pracovně je velmi vytížený, bojí se o partnerku a najednou na něj dolehla obrovská tíha zodpovědnosti, s níž už se nedokázal vyrovnat potají. Musí být pro rodinu oporou, sám ale nemá nikoho, kdo by ho podepřel,“ prozradila KrajskýmListům.cz hercova dlouholetá kamarádka, která si nepřeje být jmenována.

S manželkou Terezou (vlevo) a její sestrou-dvojčetem Kristýnou

S manželkou Terezou (vlevo) a její sestrou - dvojčetem Kristýnou

Vojtek přiznává, že již delší dobu trpí psychickými problémy, které se snaží řešit. Jenže nastal okamžik, kdy vzrůstající napětí před blížícím se porodem už najednou neunesl, a tak se na pár dní uchýlil do bytu, který mu půjčila herečka Jitka Čvančarová, aby se měl kde zhluboka vydýchat a nabrat znovu sílu. „Pan Vojtek udělal zásadní chybu, že své ženě nevysvětlil, proč potřebuje být chvíli sám. Nasvědčuje tomu i jeho předchozí odjezd s dětmi na chalupu. S blížícím se porodem totiž budoucí otce zpravidla opanuje pocit naprosté bezmocnosti, padá na ně panika, protože není v jejich silách partnerce pomoci. Možná se jí to i snažil vysvětlit, jenže psychika těhotné ženy je rovněž velmi komplikovaná a její reakce se většinou nedají odhadnout. Jeho paní má zřejmě navzdory všem argumentům pocit, že ji opouští, a mediální humbuk kolem jejich vztahu jen situaci zhoršuje,“ říká stálá spolupracovnice KrajskýchListů.cz, psycholožka Martina Kovářová. Bulvární kolotoč, který zřejmě roztáčí kolem události jeho žena Tereza, však situaci jen zhoršuje. „Je to úplně zbytečné. Jsem přesvědčená, že je to jen otázka dní, než se Roman vydýchá a Tereze konečně všechno v klidu vysvětlí,“ dodává hercova kamarádka.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace