Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Myslím, že bych měl začít kamarádit s Andrejem, až si potykáme, tak ten byznys rozjedem! Ondřej Brzobohatý zasáhl do politiky, ale udělal to po svém

03.03.2015
Myslím, že bych měl začít kamarádit s Andrejem, až si potykáme, tak ten byznys rozjedem! Ondřej Brzobohatý zasáhl do politiky, ale udělal to po svém

Autor: 2media

Popisek: Nezvyklé spojení: Ondřej Brzobohatý a Johny Machette

Překvapení! Tak tohle jste asi nečekali... Píše na svém Facebooku swingový švihák a spolupracovník dalšího elegána, Michala Horáčka, přítel Miss World Ondřej Brzobohatý. Opravdu, je to nečekané spojení: Hudební hvězda českého internetu, aktivistický popový rapper Johny Machette natočil svůj první profesionální klip, právě společně s Ondrou Brzobohatým.

Johny Machette a Ondřej Brzobohatý natočili videoklip k duetu Spasitelé. Obrazové ztvárnění jejich společné skladby, která vznikla pro debutové album Johnyho Machetta, jednoho z nejpopulárnějších hudebních interpretů na českém YouTube, je dílem Jana Chramosty. Mladý režisér je známý klipy pro Michala Hrůzu, Tata Bojs, provokativními virály nebo oceňovanými krátkými filmy. Jan zužitkoval své bohaté zkušenosti z reklamního průmyslu a vytvořil originální vizuální zážitek plný odkazů na svět politiky, kultury a reklamy.

„Zjistil jsem, že i maličkost, která udělá druhé šťastnými, je daleko lepší než drahé dárky. Nejlepší pocit je, když si člověk na to, co chce, dokáže vydělat sám, takže proč jenom brát a sám nic nedávat, to přece ani nemůže ty lidi těšit. A naopak... když už mám všeho dost, proč neobdarovat ostatní? Právě o tom je písnička Spasitelé. A taky o tom, co bych jednou v životě chtěl dokázat, kam směřuji a co bych si tajně přál,“ říká Johny Machette.

Johny Machette při výběru hosta do svého videoklipu nic neuspěchal a nakonec oslovil Ondřeje Brzobohatého, jak píše Reflex.cz.. Machette k tomu Reflexu řekl: „Chtěl jsem oslovit někoho, kdo je svým způsobem populární, oblíbený a koho by ve spojení se mnou nečekali nejen moji, ale ani jeho fanoušci. Když skladbu slyšel, bavila ho. Původně jsem myslel, že jen dozpívá refrény. Za pár dní ale volal, že by rád přepsal i hudbu. Měl nápad, jak skladbu udělat jaksi dospělejší… Stal se tak zároveň i hudebním producentem Spasitelů.“

A co k tomu říká Ondřej Brzobohatý? „Spolupráce byla velmi příjemná. Jonáš je fajn kluk s přirozeným charismatem, co si na nic nehraje a dělá hudbu po svém. Text se mi líbil, ale potřeboval jsem zasáhnout do hudby a k tomu jsem dostal zcela volný prostor. Na základě jeho textu, jsem ještě dopsal část refrénů a natočil píseň s živými muzikanty. Myslím, že je fajn humornou formou upozornit na to, že je okolo nás hodně lidí, kteří nám skrze politické a jiné kampaně v přeneseném slova smyslu tvrdí, že jen oni mohou být našimi spasiteli," vysvětlil Reflexu Brzobohatý.

Místo velkejch očí sbalej pěst

O čem je tedy skladba, která má politický podtext a objevují se v ní i odkazy na Andreje Babiše či obraz Václava Havla? Dovolte krátkou ukázku, celý text si poslechněte v klipu: „Myslím, že bych měl začít kamarádit s Andrejem, až si potykáme, tak ten byznys rozjedem. Věřte, že by se nám všem potom všem tu žilo líp, anebo se klasicky nic nezmění. Refrén: Spasitělů, co chtěj změnit svět, na každý ruce napočítám pět, víc je ale lidí, co jim věří. Místo velkejch očí sbalej pěst…“

Kdo je nový Ondřejův parťák?

Dvaadvacetiletý mladík vlastním jménem Jonáš Čumrik, vystupující pod jménem Johny Machette, pochází z Hradce Králové a první úspěchy sbíral ve formaci HZM, se kterou v roce 2011 vyhráli na jednom z největších českých hip-hopových festivalů soutěž pro mladé talenty. Johny Machette sólo kariéru začal v roce 2013, kdy vydal 5 songů, které na serveru youtube.com slyšelo celkem přes 10 milionů lidí, a jeho mixtape track Se Zbláznim se stal nejpopulárnějším videem na českém serveru YouTube pro rok 2013 s celkovým přehráním přes 5,5 milionu views (nyní má už přes 7 milionů shlédnutí). Během jednoho roku se mu povedlo získat desetitisíce fanoušků a tím se zařadit mezi nejsledovanější interprety na sociálních sítích. Dohromady ho na jeho oficiálních profilech sleduje přes 110 000 lidí a na sociální síti Twitter se stal dokonce třetí nejsledovanější českou osobností ve svém hudebním žánru. O tom, že je Johny Machette na internetu mimořádně úspěšný, svědčí i zařazení mezi TOP 10 nejvlivnějších osobností na českém internetu podle serveru socialbakers.com.

Johny Machette však vzbuzuje značný zájem i mimo internet a sociální sítě, v letech 2013–2014 odehrál přes 100 koncertů. Zatím stihl dvě tour, z nichž jedna byla sólo a druhá ve společnosti vítěze Českého slavíka Mattoni za Objev roku Adama Mišíka a hvězdy televize Óčko Voxela. V roce 2013 byl předskokanem posledního koncertu kapely NightWork v O2 Aréně, ke konci roku se stal vítězem Českého slavíka Mattoni v kategorii Hvězda internetu. Nejnovějším úspěchem je vítězství v Melty Future Awards 2015, ceny pro talentované lidi na internetu, která se předává v Paříži.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.          

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace