Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Neuvěřitelná, skandální blamáž na Českých lvech. Z diváků dělali celý den blbce a falešnou hvězdu vydávali za pravou. Můžeme ještě vůbec věřit médiím?

24.02.2015
Neuvěřitelná, skandální blamáž na Českých lvech. Z diváků dělali celý den blbce a falešnou hvězdu vydávali za pravou. Můžeme ještě vůbec věřit médiím?

Autor: ČT, repro

Popisek: Falešný Jim Carrey na Českých Lvech

Pro mnohé diváky a filmové fanoušky skončilo letošní udělování výročních filmových cen Český lev sobotním televizním přenosem. Zvyklí na obvyklou naleštěnou bídu a více či méně trapné fórky, je ani ve snu nenapadlo domnívat se, že chlapík, který si na jevišti pár vteřin hrál na americkou filmovou hvězdu, byl skutečný Jim Carrey. Jenže druhý den je šokovala zpráva v médiích, že na Českých lvech byl opravdu Jim Carrey, jen ho prý nikdo nepoznal.

Když si čtenáři údajně nejserióznějšího českého zpravodajského portálu, idnes.cz, přečetli článek renomované filmové kritičky Mirky Spáčilové, nevěděli, co si vlastně mají myslet. Spáčilová totiž  tlumočila stanovisko Jana Svěráka, který se na organizaci Českých lvů podílel jako supervizor. Sveřepě tvrdil, že chlapík, který vnesl na scénu symbolický hvězdný prach, byl pravý Jim Carrey. Pořadatelé ho prý tak dlouho utajovali, že ho nakonec nikdo nepoznal.  A svoje tvrzení podložil poměrně  věrohodnou historkou, že Carrey v Praze natáčí reklamu, rád přijal pozvání na České lvy, dokonce bez nároků na honorář a ještě dodal: „Vystoupil jenom pro radost sobě a nám. Je absurditou Českých lvů, že jedinou skutečně světovou hvězdu hosté přehlédli.“

A blamovali dál! Včetně mluvčí České televize

Poté, co vyšla tato zpráva, rozpoutala se v neděli odpoledne mediální smršť a všechny hlavní weby tvrdily, že na lvech byl Jim Carrey. Jenže podcenili skutečné filmové fandy, kteří zprávě nevěřili a začali si ji ověřovat po vlastní ose. Nebylo nic snazšího, než se dostat na zahraniční portály a tam  zjistit, že Carrey nemohl být v Praze, protože se bavil  na  večírku v Los Angeles. To nám potvrdil i Pavel z Prahy: „Já jsem ani na minutu nevěřil tomu, že Carrey byl v Praze. Stačilo mi porovnat aktuální fotky a vygooglovat si zahraniční zprávy, kde jsem se dočetl, že byl tou dobou v L.A. Je to hrozná trapárna a je smutný, že si zprávy neověřila redakce iDnes. Mně to ověřování stálo dvě hodiny času.“ Jenže, iDnes.cz si trvala na svém a zpochybnění účasti filmové hvězdy v Praze vyvracela tvrzením tiskové mluvčí České televize Alžběty Plívové, že na lvech byl skutečně Jim Carrey. Akademie ho prý sehnala na poslední chvíli! Blamáž tak pokračovala další hodiny, než Jan Svěrák přiznal, že se stal obětí údajného podvodu.

Skutečný Jim Carrey, letos v únoru v Los Angeles

Dokonalý, profesionální  úskok?

Posléze to přiznala i Česká televizní a filmová akademie a do médií poslala následující, opět neuvěřitelné prohlášení. „Dovolujeme si Vám oznámit, že jsme se stali terčem kolosálně propracovaného podvodu, či řekněme kanadského žertíku. A to až tak dokonalého, že by se dal snadno přirovnat ke známému prodeji hradu Karlštejn důvěřivým Američanům. Prolnutí se Jima Carreyho na pódiu v Rudolfinu námi rozhodně nebylo plánováno jako podvod. Dokonalá komunikace s domnělou produkcí hollywoodského herce, jeho agentem, přítomnost doprovodu bodyguardů a tlumočnice a celá příprava jeho vystoupení probíhala naprosto na profesionální úrovni. Nic nenaznačovalo tomu, že by se jednalo o takto dokonalý úskok.“

Nikdo prý neselhal!

V závěru prohlášení údajně napáleni tvůrci Jan Svěrák, Tereza Rychnovská a Michael Čech tvrdí, že nikdo z nich neselhal, protože prý byli profesionálně  podvedeni a slibují, že příště bude Český lev bez zahraniční hvězdy. Podle čtenářů však selhali úplně všichni a znechuceně autorům vzkazují: „Tohle vám máme spolknout?“ V lepším případě si myslí, že podvodníci pracují lépe než Svěrák a spol. a Český lev se  stal podřadnou pouťovou atrakcí.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.          

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace