Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Lyžař Bank vypadá po svém tragickém pádu fakt děsně, podívejte. Navíc přemýšlí, že skončí! U Krause byl i diplomat: O provařeném triku „ztraceno v překladu“

18.02.2015
Lyžař Bank vypadá po svém tragickém pádu fakt děsně, podívejte. Navíc přemýšlí, že skončí! U Krause byl i diplomat: O provařeném triku „ztraceno v překladu“

Autor: TV Prima

Popisek: Ondřej Bank u Krause

FOTO V ČLÁNKU V dalším dílu Show Jana Krause se představí lyžař Ondřej Bank, diplomat Michael Žantovský, propagátorka polyamorie Fronéma Virglerová a speciální host, nejhezčí pes ČR, Avatar. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte dnes, ve středu 18. února ve 21.35 na Primě.

Než Jan Kraus přivítá prvního hosta, představí publiku nejkrásnějšího psa České republiky, šampiona šampionů, chrta Avatara, se kterým se prošel, nechal diváky obdivovat jeho ladnost a pohyb. Okomentoval pak přítomnost tohoto „jednoho z nejkrásnějších Čechů“, jak pravil, dovětkem: „Já jsem tady taky chtěl mít jednou někoho sobě rovného!“

Jako první host už pak vstoupil do divadla lyžař Ondřej Bank, ovšem nikoli sportovním krokem, ale o berlích a zjevně potlučený. Jan Kraus vzpomenul, že už jednou Ondřej v jeho pořadu byl, také po nějakém „velkolepém“ pádu. „S vámi se vlastně dá počítat jako se stálým hostem,“ komentoval situaci moderátor, ale především vyjádřil radost z toho, že je Ondřej Bank živý po tom, co se mu stalo. Než si s hostem začal více povídat, pustil záznam z loňské návštěvy Ondřeje v Show, kdy lyžař vypočítával všechny své zlomeniny a zdravotní problémy.

Rozhodnu se až s čistou hlavou

„To máme loňskou retrospektivu,“ ukončil video svými slovy moderátor a přešel k dalšímu videu, na němž byl zaznamenán Ondřejův poslední pád. Ten se na video vůbec nedíval, prý ho ještě neviděl. „Já se pak na to podívám, abych si udělal analýzu, ale až s čistou hlavou,“ vysvětloval potlučený sportovec. Stejně tak odpovídal na otázku Jana Krause, co dál a co na tyto pády Ondřejova partnerka… Ondřej se přiznal, že ta moc ráda není a on sám už zvažoval, zda ho lyžování ještě baví a zda v něm chce pokračovat: „Já jsem se při tom pádu bouchnul do hlavy, tak rozhodnutí, co dál, chci udělat až s čistou hlavou,“ vysvětlil svůj aktuální postoj.

Téma hovoru pak přešlo k Ondřejově firmě, na rychlost lyží a například také na „lyžomazliče“, tj. někoho na způsob lyžařského šamana… Ondřej pak vysvětlil zajímavosti ohledně lyží a jejich rychlosti. „Vy jste jel rychlostí 120 kilometrů v hodině v ten moment před pádem? To je slušný kalup i v autě, natož na lyžích, ve mně by se krve nedořezal, já bych omdlel i bez pádu!“ rozesmál diváky Jan Kraus.

Jeho excelence, velvyslanec. A teď už se budeme bavit normálně

Jako druhý se s diváky pozdravil Michael Žantovský, jehož Jan Kraus uvedl slovy: „Jeho excelence, velvyslanec ve Velké Británii. To jsem řekl jenom na úvod, dál už se budeme bavit jako normální lidí.“ Pan Žantovský se jeho výroku zasmál a téma hovoru začalo u knížky, kterou napsal o Václavu Havlovi. „Měl jsem obavu, když jsem si ji kupoval, protože některé knížky jsou tak oslavné, až jsou směšné, nebo tak kritické, až jsou směšné. Ale chci Vám vyjádřit svůj kompliment,“ zhodnotil svou zkušenost s knihou Jan Kraus.

Ještě chvíli o ní pochvalně mluvil, a pak představil svého hosta v úplně jiném světle – pustil video, na němž pan Žantovský vystupuje jako zpěvák, a že by to bylo zrovna povedené vystoupení, se asi nedá úplně říct – nicméně host se spolu s mírně zlomyslným Janem Krausem zasmál, a když v jedné pasáži moderátor komentoval: „Tady je vás dokonce i trochu slyšet,“ host mu to vrátil: „Vy jste si myslel, že tam jenom otvírám hubu?“ Ukázku Jan Kraus zhodnotil jako věc, kterou se jen tak nějaký politik pochlubit nemůže.

Nejlepší průprava pro politiku? Blázinec

Zabrousil pak na další oblast pana Žantovského, a to jeho bývalou praxi psychologa. „Já jsem strávil svých prvních osm nebo devět let v blázinci a vždycky si říkám, že to byla ta nejlepší průprava pro politiku, diplomacii a tak,“ vysvětlil host. Rozhovor s elegantním Michaelem Žantovským pak zabrousil na různé perličky z jeho působení diplomata, například jak se řeší nejrůznější „průšvihy“, které mohou nastat. „Tak za všechno pak vlastně může špatný překlad, takže tlumočník, nebo je to chyba tiskového mluvčího.“ Což je vysvětlení, jak se žehlí a zahlazují diplomatické kolize…

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.          

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace