Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

„Drž se hokejky, šašku!“ Hašek na Hrad? Slavný Dominátor si pořádně naběhl, čelí ostré kritice a výsměchu. Co se to stalo?

14.02.2015
„Drž se hokejky, šašku!“ Hašek na Hrad? Slavný Dominátor si pořádně naběhl, čelí ostré kritice a výsměchu. Co se to stalo?

Foto: Youtube, repro

Popisek: Dominik Hašek

Populární fenomenální hokejový brankář Dominik Hašek se tento týden propůjčil k exhibici před televizními kamerami, při níž sliboval darovat svoji zlatou medaili z Nagana tomu, kdo se nejvíce přičiní o navrácení norských chlapců jejich matce. Kromě otázky, proč to vlastně dělá, se nabízí i jedna podstatnější? Jak bude případného kandidáta na medaili vybírat? Podle jakých kritérií? Nebo snad jde o pouhé gesto?

Chování slavného sportovce je na první pohled nepochopitelné a  vyvolává bouřlivou diskusi. Proč se vlastně angažuje v případu, který je tak složitý, a ani on, ani představitelé našeho státu, podobně jako většina veřejnosti,  nemají k dispozici objektivní fakta? Možná je to pouze záležitost  jeho dobrého srdce, velkorysosti a naivity, kterou projevil například při svém podnikání. Pokud ale vezmeme v úvahu, že se Hašek nedávno svěřil médiím s tím, že se v budoucnosti možná vrhne na politiku, hned se na věc dá pohlížet z jiného úhlu. Každá reklama je dobrá. A pomoc ženě, která je prezentována jako oběť zrůdného norského sociálního úřadu, může přinést cenné hlasy. Ale také je ubrat. 

Matka je „nějaká divná“

Vše totiž nasvědčuje tomu, že Hašek podcenil sílu veřejného mínění a informovanost české společnosti. Navíc se v norské kauze zviditelnil v okamžiku, kde řada lidí začíná procitat a aktéry norské kauzy již nevidí tak černobíle. Zásadní roli v tom sehrává až příliš velký mediální tlak matky obou chlapců a na povrch postupně pronikající zarážející fakta.  Tento týden se  například zničehonic přiznala, že otec  synů, její bývalý manžel, byl velmi žárlivý a trpěl psychickou poruchou. Modřinu, kvůli které čelila podezření z domácího násilí, ji prý ale způsobil jeden z chlapců.  Na diskusních  fórech se proto stále častěji objevují názory, že ta „matka je nějaká divná“ a bůhví, jak je to doopravdy.  Mnohým navíc vadí, že se z ní najednou stala celebrita, která se s úsměvem fotí s Haškem. 

Ať se drží hokejky!

Nepříjemné kritice čelí  i samotný, dosud většinou opěvovaný „Dominátor“.  Nechal se slyšet, že děti byly matce odebrány neprávem a  postavil se tak do role arbitra, důležitějšího než nezávislé soudy (matka synů neuspěla nejen u norských soudů, ale ani u evropského).  Haškovo nečekané angažmá lidí rozčílilo, ptají se, kdo se do toho ještě bude „montovat“ a hokejistovi radí, ať se raději drží hokejky.  Jiní se zase zajímají, proč se v minulosti nezastal jiných rodičů a proč neřeší případy tisíců dětí, odebraných u nás (připomeňme, že Česko je dlouhodobě kritizováno za vysoký počet dětí v ústavech, údajně nejvyšší v Evropě).  A výsměch sklízí i za svůj osobní život. Ostatně, jeho rozvod před časem zaměstnával média, podobně jako norská kauza.  Mimo jiné byl několika čtenáři obviněn, že rozbil dvě rodiny. Najdou se ale i hlasy, připomínající jeho někdejší oblibu: „Před lety většina národa skandovala - Hašek na Hrad,“ píše například Josef a ptá se, co se to stalo?

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.          

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace