Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Film o Lídě Baarové Ďáblova milenka má velké ambice, zaútočí na Oscara. Renč získal zahraniční hvězdy a peníze, má za sebou ale i první skandál

07.02.2015
Film o Lídě Baarové Ďáblova milenka má velké ambice, zaútočí na Oscara.  Renč získal zahraniční hvězdy a peníze, má za sebou ale i první skandál

Foto: ČT

Popisek: Filip Renč začíná točit svůj vysněný film.

FOTOGALERIE Životopisný film o Lídě Baarové, který začíná natáčet Filip Renč, má obrovské ambice. Hodlá využít mezinárodního hvězdného obsazení a zájmu zahraničních diváků o retrosnímky, zachycující životy slavných osobností. Získat vysněnou zlatou sošku se již mimochodem podařilo filmu, v němž si jeden z hlavních představitelů Ďáblovy milenky, Karl Markovics, zahrál roli českého tiskaře, který proslul jako největší padělatel peněz všech dob.

Pokusy natočit film o jedné z největších hvězd českého filmu Lídě Baarové se táhnou již  více než  dvacet let.  V plánu to měl  i legendární režisér Otakar Vávra, který  s  Baarovou  realizoval čtyři úspěšné filmy. Nakonec z toho sešlo, především kvůli sporům ohledně scénáře. Práva na zfilmování životopisné knihy této kontroverzní ženy „Života sladké hořkosti“ totiž získala Česká televize. Zde  o projekt soupeřilo hned několik tvůrců. Když neuspěl Vávra, uvažovalo se o Juraji Herzovi. Nakonec získal možnost dotáhnout až do konce scénář Jiřího Hubače režisér  Filip Renč. I jemu však trvalo čtrnáct let, než se jeho tajný  sen stal skutečností. 

Čtěte také:

Hřebejk a spol., kdo dostal nejvíc? Podívejte se, jak filmaři dolují desítky milionů z Fondu kinematografie. A co Renč, kterého nejvíce poplivali? 

Hvězdné obsazení

Nyní už má Renč za sebou kromě několikerého přepisování scénáře  náročné hledání producentů a hlavních představitelů, a tak může konečně začít s natáčením. Do role Lídy Baarové obsadil slovenskou herečku Táňu Pauhofovou, členku Slovenského národního divadla. Kromě několika prestižních ocenění byla také zařazena na evropský seznam tzv.  Shooting Stars. U nás ji známe například z filmů Poslední sezóna,  Román pro muže nebo Hořící keř.

Milence Baarové, říšského kancléře Josepha  Goebbelse, získal vynikající a velmi populární rakouský herec Karl Markovics. Ten navíc působí i jako scenárista, producent a režisér. Film Die Fälscher (Padělatelé), v němž ztvárnil hlavní roli, dokonce získal  v roce 2008 Oscara v kategorii nejlepší cizojazyčný film. Podobně jako film o vztahu Baarové a Goebbelse čerpá ze skutečné události. Jeho hrdinou je v Praze (!) dodnes žijící tiskař Adolf Burger, který se podílel na obřím nacistickém projektu padělání peněz.

Milenci z komisaře Rexe

Kdo si vzpomene na roli Karla Markovicse v seriálu Komisař Rex, uvědomí si, jak neuvěřitelně je nacistickému pohlavárovi podobný. A zajímavé je, že další hvězda tohoto seriálu, německý  herec Gedeon Burkhard, získal roli  Gustava  Frölicha.  Někdejší idol německého meziválečného filmu patřil k dalším milencům  krásné české herečky, jíž muži doslova leželi u nohou. To se jí však také stalo osudným. Mimo jiných se jí dvořil i Adolf Hitler, ona ho však na rozdíl od Goebbelse odmítla. 

Film o Lídě Baarové bude jedním z nejdražších, jaké u nás kdy byly natočeny. Jeho rozpočet se pohybuje kolem osmdesáti milionů korun.  Není od věci připomenout, že tento ambiciózní projekt čelí již prvnímu skandálu. Rada Státního fondu pro kinematografii mu loni přiklepla grant ve výši patnácti milionů, což vyvolalo velkou nevoli a část členů a část Rady se od tohoto rozhodnutí distancovala.                                                                                                                   

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.          

Vložil: Anička Vančová

Tagy
Renč,