Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nacistický stát, kterého se začínají bát i Němci. Na jeho zrod poblíž našich hranic upozorňuje analytik Tomáš Haas

26.01.2015
Nacistický stát, kterého se začínají bát i Němci. Na jeho zrod poblíž našich hranic upozorňuje analytik Tomáš Haas

Autor: Parlamentní listy

Popisek: Kyjevská vláda je podle Tomáše Haase závislá na tamních nacistech a notně ho udivuje, proč se u nás mnoho lidí tváří, že se prakticky nic neděje, když nedaleko od našich hranic vzniká v podstatě nacistický stát větší než Francie

Někdejší poradce Václava Klause a Mirka Topolánka Tomáš Haas monitoruje, co se nejen v Česku můžeme dočíst o situaci na Ukrajině. Všímá si například provolání Pravého sektoru k zapálení Domu odborů v Doněcku v květnu minulého roku. Zaregistroval také, že v Německu si politici konečně uvědomují, jak moc se rozcházejí slova a činy ukrajinských politiků.

„Nerozumím tomu tvrdému a slepému odmítání reality. Jsou stovky důkazů ukrajinského nacismu, toho, že prakticky všechny bojové akce vede 'Pravý sektor' a jeho 'Národní gardy', protože vláda nevěří ani vlastní armádě, toho, že uctívají SS-many a banderovce a prohlašují se za jejich pokračovatele. Oni se tím netají, netají se ani svým antisemitismem a tím, že chtějí 'etnicky čistou' Ukrajinu, bez Rusů, Židů a jiných národů, které prohlašují za 'verbež',“ píše Haas na sociální síti Facebook.

To radši do vězení než do armády, říká novinář, který viděl východ Ukrajiny

Kyjevská vláda je podle Haase závislá na tamních nacistech a notně ho udivuje, proč se u nás mnoho lidí tváří, že se prakticky nic neděje, když nedaleko od našich hranic vzniká v podstatě nacistický stát větší než Francie.

Přitom si situace na Ukrajině všímají i tamní obyvatelé a řada z nich usiluje o to, aby byl bratrovražedný boj zastaven. Jedním z takových lidí je i Ruslan Kocaba, ukrajinský vlastenec, lvovský novinář, válečný dopisovatel kanálu "112 Ukrajina", o němž informoval server Svět kolem nás. Kocaba dal jasně najevo, že nehodlá narukovat do armády a raději půjde do vězení, protože jako novinář viděl, co se na východě země děje. K témuž jednání pak vyzývá i své spoluobčany. Je si přitom vědom toho, že bude označován za agenta Kremlu, ale postoj měnit nehodlá.

Pravý sektor a Německo

Podle Hasse ale stojí za pozornost i to, co hlásá Pravý sektor, a to, co slyšíme z Německa. Pravý sektor totiž na svých internetových stránkách informuje, že před soudem stojí aktéři útoku na Dům odborů v Doněcku z loňského května. Celý případ byl prý tajně vyšetřen a viníci nalezeni. Haas k tomu přidává poznámku: „Takže jestli si stále myslíme, že květnové vraždění v Domě odborů v Oděse, jehož objektivní vyšetření slíbila krátce po událostech ukrajinská vláda, nikdo nevyšetřoval, mýlíme se. Vyšetřovalo se pečlivě, objektivně a hlavně tajně. A úspěšně – vrazi z Oděsy již stojí před soudem. A hádejte, kdo to byl – no přeci Rusové!“ poznamenává.

Pozornosti analytika ale neušel ani text serveru Prvnízprávy.cz, v němž koordinátor rusko-německých vztahů vlády Spolkové republiky Gernot Erler upozorňuje, že kyjevská vláda sice hovoří o míru, ale činy spíše směřuje k válce, když vyhlašuje mobilizaci a volá po dodávkách zbraní. Zmocněnec k tomu dodává, že mírové řešení je také v bytostném zájmu EU, takže by měla sledovat, zda se shodují slova a činy ukrajinských politiků v čele s prezidentem Porošenkem.

„To pan koordinátor nepochopil, že Porošenko mluví jinak s evropskými politiky a jinak doma? A nikdo nezjišťuje, z čeho Ukrajina hradí výdaje na válku a na armádu? A nikdo se nestará, za co jsou utraceny peníze z EU, MMF a evropských vlád? To je ale překvapení, pane koordinátore, že? Ale asi bych na pana Erlera neměl být tak přísný. Je snad prvním evropským politikem, který o ukrajinské válkychtivosti a Porošenkově lhaní veřejně promluvil,“ omlouvá zmocněnce Haas.

Co přesně napsal Tomáš Haas:

Nerozumím tomu tvrdému a slepému odmítání reality. Jsou stovky důkazů ukrajinského nacismu, toho, že prakticky všechny bojové akce vede „Pravý sektor“ a jeho „Národní gardy“, protože vláda nevěří ani vlastní armádě, toho, že uctívají SS-many a banderovce a prohlašují se za jejich pokračovatele. Oni se tím netají, netají se ani svým antisemitismem a tím, že chtějí „etnicky čistou“ Ukrajinu, bez Rusů, židů a jiných národů, které prohlašují za „verbež“.

Já už opravdu nevím, jak dál. Roste nám za humny velký evropský stát, větší než Francie, který se rychle stává nacistickým státem, už dnes je na nacistech úplně závislý pro vedení vyhlazovací války proti vlastním občanům, který se blíží k nacismu, nacisté disponují jeho ozbrojenými silami, vraždí a vyhánějí lidi z Ukrajiny po milionech a u nás i lidé, kterých jsem si vždy vážil a stále si chci vážit, se tváří, jakoby se nic z toho nedělo, a podporují Kyjevskou vládu. Bez výhrad dokonce.

Včetně ODS.

Jak je to možné, kde žijeme?

Takže jestli si stále myslíme, že květnové vraždění v Domě odborů v Oděse, jehož objektivní vyšetření slíbila krátce po událostech Ukrajinská vláda, nikdo nevyšetřoval, mýlíme se. Vyšetřovalo se pečlivě, objektivně a hlavně tajně. A úspěšně – vrazi z Oděsy již stojí před soudem. A hádejte, kdo to byl – no přeci Rusové!

Radost z úspěchu Kyjevské vlády kalí jen to, že se i dnes v Oděse najdou individua, která počínání vlády nechválí. Jsou to ovšem jen zrádci, separatisté, agenti Kremlu a opilci. Jsou dokonce tak drzí, že se zúčastnili jednání Oděského soudu. Ještě že jsou zde pořádkové oddíly Pravého sektoru, vyslané k ochraně soudu, které zjednávají pořádek.

V tom jim ovšem překáží sabotéři – dokonce z řad Oděské policie, kteří včera nezakročili proti ruským separatistickým provokatérům, ale proti domobraně Pravého sektoru.

Ještěže máme internetový portál vlastenecké Banderovské strany „Pravý sektor“, který dnes na svých stránkách přinesl následující informaci.

V České televizi to zatím nebylo.

---

To pan koordinátor nepochopil, že Porošenko mluví jinak s evropskými politiky a jinak doma?

A nikdo nezjišťuje, z čeho Ukrajina hradí výdaje na válku a na armádu?

A nikdo se nestará, za co jsou utraceny peníze z EU, MFF a evropských vlád?

To je ale překvapení, pane koordinátore, že?

Ale asi bych na pana Erlera neměl být tak přísný.

Je snad prvním evropským politikem, který o Ukrajinské válkychtivosti a Porošenkově lhaní veřejně promluvil.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

 

Vložil: Redaktor KL

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace