Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Vyšetřovatel pařížského masakru spáchal sebevraždu, západní civilizaci prý ohrožujeme než džihád spíš my svým rouháním, horlí katolický aktivista Semín

12.01.2015
Vyšetřovatel pařížského masakru spáchal sebevraždu, západní civilizaci prý ohrožujeme než džihád spíš my svým rouháním, horlí katolický aktivista Semín

Foto: Reprofoto Parlamentní listy

Popisek: "Kdyby si Evropa uchovala svůj křesťanský charakter, dokázala by se islámu nepochybně mnohem účinněji bránit," tvrdí radikálně křesťansky orientovaný publicista Michal Semín

Kritickým pohledem se dívá na práci francouzského časopisu Charlie Hebdo, jehož redaktory minulý týden povraždila dvojice džihádistických teroristů, radikálně křesťansky orientovaný publicista Michal Semín. Do podivných souvislostí se ale událost dostává i záhadnou smrtí vyšetřovatele případu, který údajně spáchal sebevraždu. Co se vlastně děje?

Nejasností kolem středečního útoku na pařížskou redakci časopisu Charlie Hebdo s přibývající hodinami spíš přibývá, a tak není divu, že se ve světových médiích a na sociálních sítích množí i různé spekulace. Včetně té, že vraždy nemuseli mít na svědomí pouze teroristé. Údajná sebevražda komisaře, který útok vyšetřoval, jim ještě nahrává.

Záhadná sebevražda

Vyšetřování masakru, při němž zahynulo na místě dvanáct členů redakce rukou islámských radikálů, převzal nejlepší z nejlepších, vysoce postavený pařížský kriminalista Helric Fred. A jen po pár desítkách hodin, v pátek 9. ledna ve večerních hodinách, spáchal sebevraždu. O jeho smrti informovaly internetové stránky televize France 3 s odvoláním na informace, poskytnuté policií.

Čtyřiačtyřicetiletý špičkový kriminalista se údajně zastřelil v budově justiční policie v Limoges, kde pracoval, střílet měl ze své služební zbraně. Podle spolupracovníků trpěl depresemi a cítil se unavený, zřejmě prý šlo o syndrom vyhoření. Je to ale opravdu důvod k sebevraždě? A právě nyní, uprostřed vyšetřování, které sleduje celý svět?

Nedostatek informací nahrává konspiračním teoriím

Konspirační teoretici tvrdí, že Helric Fred možná zjistil nějaké zásadní údaje o útoku na Charlie Hebdo, které se ale nesměly dostat na veřejnost. Proto ho někdo jako nepohodlného svědka odstranil. A internet je komentáři v tomto duchu doslova zaplaven. Nahrává tomu i skutečnost, že je kolem smrti vyšetřovatele ‘ticho po pěšině‘. Vyšetřování bylo zázračně rychle uzavřeno a oficiální sdělovací prostředky informaci odbyly pouze několika stručnými řádky.

„Že by Washington vzkřísil Operaci Gladio, která spočívala v bombových atentátech CIA na Evropu v období po 2. světové válce, které Washington sváděl na komunisty a používal je ke zničení vlivu komunistů při volbách v Evropě? Právě tak jako tehdy svět měl uvěřit, že za teroristickými útoky Operace Gladio stojí komunisté, nyní jsou obviňováni muslimové z útoků na francouzský satirický magazín,“ píše například čtenář serveru ac24.cz.

Spekulace a otázky, na které nikdo neodpovídá

Otázkami, na které zatím nikdo neodpověděl, se internet přímo hemží. „Proč není vidět krev u policisty, střeleného do hlavy, a média originální záběr cenzurují? Proč mají údajní civilisté, kteří sledovali útok ze střechy, na sobě neprůstřelné vesty? Proč byly záběry, které byly vydávány za přímý přenos, sestříhané? A proč francouzský prezident Holland prohlásil o útočnících, že to jsou ilumináti?“ ptá se například na serveru Pravdivě.eu čtenář, který se na zveřejněná videa podíval pozorněji.

S reakcemi, tvrdě kritizujícími spíš oběti masakru než jeho pachatele, se setkáváme i v našem mediálním prostředí. Například radikálně křesťansky orientovaný publicista Michal Semín se v článku, který vyšel na serveru Protiproud.cz, také zamýšlí nad údajným pokrytectvím západních státníků a nad tím, že cestu islámu do Evropy usnadňuje to, že se starý kontinent sekularizuje, tedy slábne vliv náboženství. Pokládá si otázku, v čem má hrdinství oněch dvanácti ‘mučedníků svobody slova‘ vlastně spočívat. „Snad v tom, že jejich životní náplní bylo urážet, často velmi vulgárně, city druhých lidí?“ pokládá si řečnickou otázkou.

Kreslíři častěji a rouhavěji útočili na křesťanství

Semínovi vadí, že kreslíři z Charlie Hebdo se ve svých ‘provokacích‘ zdaleka neomezovali na symboly islámu. Mnohem častěji a o poznání rouhavěji prý útočili na křesťanství. „Například jejich zobrazování sexuálních scén ze života Svaté rodiny patří k tomu nejodpornějšímu, s čím se lze dnes v mediálním světě setkat,“ postěžoval si. „Tento krajně levicový plátek je co do své umělecké úrovně srovnatelný snad jen s performancemi dalších hrdinů dekadentního Západu Pussy Riot či Femen,“ shrnul svůj pohled na satirický časopis Charlie Hebdo.

Semín také tvrdí, že kdyby si Evropa bývala uchovala svůj křesťanský charakter, na němž byla založena, dokázala by se islámu nepochybně mnohem účinněji bránit. „Takto je však téměř bezbranná. Zvláště když mezi ‘zrádci‘ nacházíme i církevní představitele, varující, tak jako nyní v Německu, před údajným ‘rozdmýcháváním protipřistěhovaleckých nálad‘,“ posteskl si Semín.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská