Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Ringo Čech, Jan Saudek… Neuvěřitelné sobectví celebrit: Myslí jen a jen na sebe a ještě se s tím pomalu chlubí v novinách. Co na to psycholožka?

07.01.2015
Ringo Čech, Jan Saudek… Neuvěřitelné sobectví celebrit: Myslí jen a jen na sebe a ještě se s tím pomalu chlubí v novinách. Co na to psycholožka?

Autor: stránky fotografa

Popisek: Slavná fotografie Jana Saudka jako by přesně vystihovala téma: Ruce se k sobě blíží, nemají ale šanci se sevřít...

Na jiném místě tohoto webu píšeme článek o zdravotním stavu slavného baviče Petra Novotného, který má po rozsáhlé mrtvici stále obtíže. O nich promluvil do bulvárního deníku Aha! jeho velký kamarád František Ringo Čech. A nás jeho slova zarazila natolik, že jsme oslovili psycholožku, doktorku Martinu Kovářovou. „Zdá se, že se egoismus pomalu stává normou,“ říká k tomu.

A dodává: „Média na tom mají nemalý podíl viny. Když stále čtete 5 rad, jak se v životě prosadit, jak si udělat dobře, kterak to zařídit, abyste byli ve vztahu spokojeni, má to jedno společné. Já, já, já, nikoli my, nikoli ti ostatní kolem vás,“ říká PhDr Kovářová.   

Čech: On je nemocný, já trpím

Baviče Petra Novotného v říjnu 2013 postihla mrtvice. Jeho největší kamarád, František Ringo Čech, k tomu pro Aha! řekl: „On si nevzpomíná na některá slova, nepoznává některé lidi a já tím hrozně trpím.“ Ringo také pořád odkládá návštěvu svého kamaráda, a to prý proto, že nemá sílu vidět Petra v takovém stavu. „To je přesně doklad toho, co tvrdím,“ komentuje to Martina Kovářová. „Prý jde o největšího kamaráda. To nechce svému příteli udělat návštěvou radost, podpořit ho, byť by on sám u toho trpěl, jak říká? To je vrchol sobectví, jinak se to nazvat nedá,“ nebere si servítky psycholožka.

Saudek: Bratr je odepsaný

Stejný případ je i u světoznámého fotografa Jana Saudka. Jeho bratr, dvojče, slavný komiksový kreslíř Kája Saudek leží již devět let v kómatu.  Pokud by u nás byla povolena eutanazie, neváhal by prý jeho bratr Jan Saudek odpojit své dvojče od přístrojů, nehledě na přání Kájovy rodiny, tedy i jeho vlastní rodiny, hlavně švagrové: „Není mu pomoci! Náš společný přítel tvrdí, že nic nevnímá. Já mám za to, že to je už odepsaný," odhalil svůj náhled na zoufalou situaci bratra Jan Saudek v Top Star magazínu. „Od té doby, co se to stalo, se mě Jan nikdy nezeptal, jak se Kájovi daří, nikdy za ním nebyl," postěžovala si Kájova manželka Johana. A Jan Saudek s klidem přiznává: „To, že za ním nechodím, to je pravda. Protože to není on. Já ho miloval... Nikoho jsem nikdy nemiloval tak, jako jeho," prohlásil fotograf.

„Opět myslí jen a jen na sebe. I kdyby jeho bratr v kómatu nic nevnímal, a o tom se vedou mezi lékaři spory, co bratrova rodina? Na její city ohledy nebere?“ ptá se psycholožka s tím, že i takováto vyjádření celebrit způsobují, že se sobectví stává ve společnosti normou, což je alarmující. „A nic dobrého to nepřinese. Protože zítra na místě toho postiženého po mrtvici, či ležícího v kómatu může být kdokoliv z nás,“ dodává psycholožka.

Není to tak zlé, říká Pavel Novotný

Spojili jsme se i se synem Petra Novotného, známým bulvárním novinářem Pavlem Novotným. Zajímalo nás, co on tomu říká. „Vážím si pana Čecha natolik, že to nebudu komentovat,“ byl zpočátku strohý šéfredaktor eXtra. Pak ale trochu roztál: „Tátovi to nevadí, on nikomu nikdy nic nevyčítá. Nakonec, ani on sám nechodí přátelům na pohřby, protože funusy nesnáší,“ sdělil nám Pavel Novotný a dodal, že zdravotní stav jeho tatínka není zdaleka tak špatný, jak se píše.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.          

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace