Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Chantal Poullain pootevřela svůj sejf: Místo ráje zažila peklo, Bolka ale přesto dosud miluje. Jsou vůbec rozvedeni? Tajemství slavných

30.12.2014
Chantal Poullain pootevřela svůj sejf:  Místo ráje zažila peklo, Bolka ale přesto dosud miluje. Jsou vůbec rozvedeni? Tajemství slavných

Foto: Facebook

Popisek: Chantal Poullain

Několik let pracovala na své vzpomínkové knížce Život na laně herečka Chantal Poullain. I když je známá tím, že se stále usmívá a šíří kolem sebe pozitivní náladu, její zpověď, kterou zaznamenala Michaela Zindelová, často obsahuje pocity zklamání. Prozrazuje, že život na laně není vůbec jednoduchý. Chantal, podobně jako mnoho jiných klaunů, musela pod veselou maskou skrývat bolest a trápení.

Knížka je velkým překvapením i pro ty, kteří o životě populární francouzské herečky, léta žijící v Čechách, dosti vědí. Zatímco o lidech, kteří ji zklamali, hovoří velkoryse,  k sobě je často velmi kritická.  To, že spolupracovat s živlem, jako je Chantal, není vůbec jednoduché, připouští  i sama spoluautorka Michala Zindelová: „V celé řadě setkání, během bezpočtu hodin, večerů a podvečerů, jsme si musely jedna k druhé najít cestu,“ konstatuje hned v úvodu knihy. Chantal jí navíc varovala, že věc skrečuje bez sentimentu, pokud nebude text dobrý. Ale na rozdíl od jiných  projektů se tento podařilo dotáhnout do konce. A je nutné říci, že jde o projekt velmi zdařilý a noblesní.  Přes všechna rozčarování, která Chantal v Čechách prožila, si s nikým nevyřizuje účty. Naopak, leckdy dává vinu  sama sobě, své nespoutané povaze a divokosti.

Chybí mi partner

„Nenechám se osudem jen dirigovat. Chci být autor svého života, chci rozhodovat, i jednat s ním... Já nemám strach změnit svůj příběh. Ale chybí mi partner na jevišti života,“ vypráví v jedné z kapitol. A  vzápětí dodává, že se nebojí o sebe, ale o lidi, které miluje: „Žiju víc pro ostatní.“ To dokazují i momenty, v nichž vypráví o lásce. Ta je pro ni nejdůležitější na světě, víc než práce a herecká kariéra. Připomíná znovu, jak potkala svoji životní lásku, Bolka Polívku, den před tím, než měla odjet studovat do Ameriky. Byla beznadějně zamilovaná, letenku vzápětí  roztrhala. Právě pasáž o soužití s Bolkem, je  vůbec nejdojemnější a  nejsmutnější. Chantal  se netajila svým zklamáním nad tím, že nechtěl děti, na vytouženého syna Vladimíra čekala celých jedenáct let. Ale bohužel, byl jediným dítětem, které se jí narodilo, zatímco vždy snila o veliké rodině. Tu si Polívka nakonec dopřál s jinou ženou. 

Místo ráje peklo

Když Chantal vztah s Bolkem bilancuje, mimo jiné uvádí, že „nepraskl“ najednou, ale, že mu předcházelo pomalé odcizování: „Rozcházeli jsme se dlouho a neustále se ve mně vznášely pocity: doufám, možná, snad, to přece není možné...“. Kromě stále větších rozporů se na partnerské krizi dvou umělců, kteří slavili úspěch na celém světě, podepsalo soužití na farmě v Olšanech. Herečka tam byla uzavřena, bez telefonu, cítila se nesmírně osaměle. „Dům, který měl být naším rájem, se pomalu stal naším peklem,“ posteskla si. Ale dodnes lituje, že manželství nepokusila zachránit a nebyla více tolerantní: „Dneska bych víc bojovala.“ Dokonce se zamýšlí nad tím, zda je vůbec řádně rozvedená. S Bolkem totiž měla dvě svatby, jednu v Americe, druhou v Čechách a myslí si, že by tedy měla být také dvakrát rozvedená. 

Jedna z největších chyb

Přes všechny trable, které ji manželství s Bolkem Polívkou přineslo, ale za  jednu z největších chyb svého života považuje automobilovou nehodu, při které zranila dva mladé lidi. Řídila, ač byla unavená a vystresovaná. Silný pocit viny ji nikdy neopustil: „Udělala  jsem přece chybu, jela jsem rychle a teď za to musím platit,“  kaje se. Ale zároveň statečně bere vše, co jí život dal. „Slova kdybych nebo není možné nemám ráda. Stojím si za svým rozhodnutím. Kvůli knize jsem musela otevřít dveře, které neotvírám. Některé jsem odemkla snadno, v jiných zámcích nešly klíče dlouho ani pootočit,“ končí svoji upřímnou  zpověď.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.          

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace