Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Bude prezident Zeman ve vánočním projevu mluvit sprostě? Můžete si vsadit, bookmakeři ale soudí, že vulgarity nezazní. Projev odvysílá Nova, ČT má stopku. Proč?

22.12.2014
Bude prezident Zeman ve vánočním projevu mluvit sprostě? Můžete si vsadit, bookmakeři ale soudí, že vulgarity nezazní. Projev odvysílá Nova, ČT má stopku. Proč?

Foto: Pražský Hrad

Popisek: Prezident Miloš Zeman

Sázková kancelář Unibet zvolila pozoruhodný způsob lákání soutěžících. Lidé si mohou vsadit na to, jaká slova užije prezident ve svém vánočním proslovu k občanům. Pokud si vsadíte, že ze Zemanových úst vyjde např. slovo „pussy" a on by to pak skutečně udělal, můžete pod stromeček se zpožděním obdržet ještě pěkný balík peněz. Výška kurzů ale zároveň ukazuje, že podle bookmakerů bude Zeman podstatně slušnější.

O sázkách na vánoční projev prezidenta republiky informuje server E15.cz. Pokud by ve vánočním projevu padlo třeba slovo „pussy" jako v Hovorech z Lán, občan, který by si na to předem vsadil, vydělá šestašedesátinásobek vsazené sumy.

Zeman promluví na Štěpána a bookmakeři počítají s tím, že přijde řeč na premiéra Bohuslava Sobotku, Rusko nebo Čínu. Na Sobotku je vypsán kurz 1,3 ku jedné a na Čínu 2 ku jedné. Na Babiše už je vypsán kurz tři ku jedné a na jméno Vladimira Putina již pět ku jedné. U tzv. pražské kavárny už je to jedenáct ku jedné. Marketingový manažer společnosti k tomu přidává jedno vysvětlení. „Sázky na novoroční projevy významných politických představitelů jsou poměrně zaběhlou tradicí nabídky sázkových kanceláří, takže jsme se rozhodli ji přinést i do Česka. Navíc pan prezident Zeman udělal ze svých projevů poměrně sledovanou událost,“ uvedl k důvodům vypsání sázek marketingový manažer Unibetu Milan Klemš.

Zemanův projev odvysílá na Štěpána opět Nova

Televize Nova opět zajistí živý přenos Vánočního poselství prezidenta Miloše Zemana. „Vzhledem k tomu, že je to již druhé Vánoční poselství prezidenta republiky, jde už o určitou tradici. Oceňujeme profesionální přístup Novy,“ řekl pro Lidovky.cz mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Server Lidovky.cz dvakrát položil mluvčímu Hradu otázku, proč v tomto případě preferují soukromé médium před veřejnoprávním. Ani v jednom případě Ovčáček nepodal uspokojivé vysvětlení. „Navazujeme na loňské Vánoční poselství prezidenta republiky, které též natáčela televize Nova,“ kroužil Ovčáček kolem odpovědi.

Vánoční poselství prezidenta Miloše Zemana odvysílají Nova, která jako loni televizní přenos zajišťuje, Česká televize na stanici ČT24 a Český rozhlas. Projev lidé mohou sledovat ze záznamu v pátek 26. prosince ve 13:00. ČT na rozdíl od předchozích let projev odvysílá jen na zpravodajské ČT24, kde jej bude tlumočit také do znakového jazyka, informují Lidovky.

Proč si Zeman zvolil komerční televizi?

„Česká televize byla připravena vyrobit a odvysílat Vánoční poselství prezidenta republiky. Před jakýmkoli jednáním ale obdržela oficiální dopis Kanceláře prezidenta republiky oznamující, že se dohodla na výrobě a odvysílání vánočního poselství s TV Nova,“ vysvětlila ČTK mluvčí České televize Alžběta Plívová.

Kancelář prezidenta republiky k přípravě oslovila opět Novu. Prezidentovo poselství natočí dopoledne na zámku v Lánech a nabídne je dalším provozovatelům k zařazení do programu. Televize Prima stejně jako v loňském roce Vánoční poselství na programu nemá a záznam využije ve zpravodajských pořadech. Prima loni divákům místo Zemanova poselství nabídla speciální novoroční vydání debatní Partie, kam pozvala bývalého prezidenta Václava Klause. O letošní nabídce zatím neinformovala.

Nova by si neměla za pořad u ostatních televizí nic účtovat. „Nova prý přislíbila součinnost s ostatními vysílateli,“ tvrdí Plívová.

Prezident nemá ČT rád

Prezident Miloš Zeman v poslední době několikrát kritizoval veřejnoprávní Českou televizi. Naposledy kvůli vystřižení jména miliardáře Zdeňka Bakaly ze záznamu jeho projevu. Hrad také několikrát kritizoval technické problémy, které měla Česká televize živého přenosu předávání státních vyznamenání.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.          

Vložil: Anička Vančová

Tagy
Zeman,

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace