Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Dvě operace, sedm chemoterapií, třiatřicet ozařování: Jestli to přežiju, stanu se nesmrtelnou, prohlásila populární zpěvačka. Jenže... Tajnosti slavných

11.12.2014
Dvě operace, sedm chemoterapií, třiatřicet ozařování: Jestli to přežiju, stanu se nesmrtelnou, prohlásila populární zpěvačka. Jenže... Tajnosti slavných

Foto: ČT

Popisek: Během léčby rakoviny prsu si zpěvačka Anna K. prošla peklem, protože u ní lékaři odhalili nemoc až ve velmi pokročilém stadiu. Proto apeluje na všechny ženy, aby chodily na pravidelné prohlídky.

Vyrovnat se musela se ztrátou nejbližší bytosti, marnou touhou po dítěti i zákeřnou nemocí. Po dvaceti letech kariéry se Anna K. proměnila z poprockové divošky téměř v šansoniérku. A přemýšlí o tom, že by se ke klidnější poloze přiklonila natrvalo.

Populární zpěvačka spojila svůj boj s rakovinou prsu s kampaní, která má pomoci jiným ženám odhalit zákeřnou chorobou včas. Dobře ví proč, její boj o život byl extrémně dlouhý a vyčerpávající. Přesto ho nevzdala. Jak jí je nyní? „Věřím že skvěle, jen na sebe teď nemám čas. Chodím samozřejmě na preventivní prohlídky, to už mám jednou provždy. Nicméně žiju v dlouhodobém stresu, což je při patálii, jakou jsem měla, naprosto zakázáno. Jenže jak mám žít bez stresu, když se děje, co se děje? Ale jestli přežiju to, co probíhá teď, tak se snad stanu nesmrtelnou,“ prohlásila pro server Kultura.idnes.cz.

Anna K. s přítelem Tomášem Varteckým

Anna K. s přítelem Tomášem Varteckým

Cesta z prkýnek na prkna

Zpěvačka Anna K., původním jménem Lucianna Krecarová, je dítětem z hor. Narodila se 4. ledna 1966 ve Vrchlabí a vyrůstala u své babičky v nedalekém Špindlerově Mlýně a na Vrbatově boudě. Není proto divu, že jako správný Kozoroh vždycky ráda sportovala, hlavně přímo vášnivě lyžovala. Před odchodem do Prahy dokonce závodně lyžovala za lyžařský oddíl TJ Slovan Špindlerův Mlýn. Její cesta se nakonec vydala úplně jiným směrem, ze dvou ‚prkýnek‘, na nichž závodila, přesedlala na prkna, která znamenají svět.

Poprvé stanula na semaforském jevišti již v osmi letech

Poprvé stanula na semaforském jevišti již v osmi letech

Ve třetí třídě se přestěhovala do Prahy a přestoupila na jazykovou základní školu v Ostrovní ulici. Její otec pracoval jako barman ve vyhlášeném jazzovém klubu Reduta a matka v restauraci. Anna byla nesmírně komunikativní dítě, a tak ji rodiče přihlásili na konkurz do legendárního pražského divadla Semafor, kde poprvé stála na divadelních prknech jako osmiletá holčička. Poté vystudovala konzervatoř a její následné angažmá na této scéně trvalo zhruba dvacet let.

Hudba brzy zvítězila

Na konzervatoři sice začala studovat herectví, ale nakonec u ní zvítězila muzika. Už během studií začala zpívat s kapelou a to jí zůstalo. Z Lucianny Krecarové se stala Anna K. Postupně se stala známou, z rádia a televize jsme slýchali její hity, vystupovala na koncertech, v klubech, na festivalech, ve sportovních halách. Na první pohled se zdálo, že se v jejím životě všechno daří.

S novorozenou neteří Scarlet. Vlastní dítě jí osud nedopřál, a tak je alespoň milující tetička

S novorozenou neteří Scarlet. Vlastní dítě jí osud nedopřál, a tak je alespoň milující tetička

Anna působila vždycky bezstarostně, ale její duše si prošla hned několika životními zkouškami. Když jí bylo sedmnáct let, její maminka zemřela na rakovinu. Druhá zkouška souvisela s její touhou po dítěti, které stále nepřicházelo. Rozhodla se, že bude docházet na hormonální léčbu, podstoupila umělé oplodnění, ale všechny pokusy byly marné. Miminka se nedočkala.

Tvrdý souboj se smrtí

Naposledy její životní sílu vyzkoušel osud nedávno. Zhruba před čtyřmi lety u ní lékaři odhalili rakovinu prsu, navíc bohužel již ve velmi pokročilém stadiu. Tvrdou bitvu o vlastní život ale Anna odmítla vzdát. Podstoupila dva velmi vážné chirurgické zákroky, a poté co následné histologické vyšetření potvrdilo ta nejhorší očekávání, rozhodla se nedat svůj život lacino. Absolvovala sedm cyklů chemoterapie a třiatřicet ozařování, což znamenalo mimořádně velkou zátěž pro celý organismus. Během léčby si prošla peklem. Prožila psychické i fyzické propady, ale rozhodla se žít. A to se jí podařilo. Po více než roce měla, jak sama říká, ‚dobré výsledky‘.

Během léčby si Anna prošla peklem a přišla o vlasy

Během léčby si Anna prošla peklem a přišla o vlasy

Podařilo se jí vrátit svůj organismus zase do kondice, znovu stanula na pódiu a pokračuje dál v umělecké kariéře, kterou vlastně nikdy úplně nepřerušila. A navíc se rozhodla veřejně o své nemoci a především prevenci hovořit. Ať už na charitati vních koncertech, či především formou kampaně „Chceš žít jako já?“, během níž nabádá všechny ženy k preventivním prohlídkám. Upozorňuje na každém kroku, že hlavně mladší ženy by si měly uvědomit, že nemoc může potkat i je. „Karcinom prsu není nemoc, která by udeřila až po čtyřicítce, onemocní mnoho žen už kolem třiceti. Když slyším, že se někdo bojí jít na mamograf, mám z toho husí kůži. A jsou to i inteligentní ženy,“ dodává.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace