Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Po sametu se k moci dostali veksláci, po amnestii kriminálníci, otevřely se hranice a přišla lůza. I to je ale demokracie, bilancuje zpěvák, jehož podtrhl Zeman

29.11.2014
Po sametu se k moci dostali veksláci, po amnestii kriminálníci, otevřely se hranice a přišla lůza. I to je ale demokracie, bilancuje zpěvák, jehož podtrhl Zeman

Foto: Archiv

Popisek: Milan Drobný v roce 2010 kandidoval za Zemanovce, do sněmovny se ale nedostal.

ROZHOVOR Já jsem nikdy nebyl v žádné politické straně, ani v SSM. Po změnách v republice jsem se chtěl seznámit se stranami, kde byli lidé, které jsem znal, řekl naší redakci zpěvák Milan Drobný.

Co si myslíte o současné politické atmosféře v naší zemí?

Já si myslím, že situace se vyvíjí od toho, jak pracují (nepracují) politici, které jsme volili. Ono to bude stále stejné. Jsou lidé, kteří jsou spokojeni a lidé co budou nespokojeni pořád za jakékoliv situace. Spíš mi vadí, že po tzv. sametové revoluci se k moci dostali veksláci, po amnestii mezi nás vlítli kriminální živly, kteří si mysleli, že najednou mohou všechno a mnozí byli za chvíli zpět, otevřely se hranice a dostala se sem všelijaká lůza, ale to taky patří k demokracii a my se s tím budeme vypořádávat hodně dlouho. Ale zase můžeme cestovat, kdo na to má, může si koupit téměř vše, opravila se spousta památek, vznikly nové domy, nákupní centra, ničíme přírodu, prodáváme cizincům vše, co jde, někdy i svou důstojnost a to není dobře.

Byly podle Vás protesty vůči našemu prezidentovi na místě?

Víte, když už je někde někdy nějaký veřejný protest, tak to není dobře. Svědčí to o nespokojenosti s nějakou věcí, činem, člověkem. Tady se to sešlo všechno po roce vládnutí. A je dobře, když společnost na něco upozorní takto, aby se dotyčný chytil za nos a stačil s tím ještě něco udělat, protože to není hlupák.

I Vy sám jste se částečně zapojil do politiky. Co Vás k tomu vedlo?

Já jsem nikdy nebyl v žádné politické straně, ani v SSM. Po změnách v republice jsem se chtěl seznámit se stranami, kde byli lidé, které jsem znal, jako je Radek John, na různých seznamovacích kláních v ÚKDŽ na Vinohradech. Tam byl i Miloš Zeman, u kterého jsem v té době obdivoval jeho rétoriku i bonmoty a když se zakládala Strana přátel Miloše Zemana, stal jsem se členem. Posléze se strana transformovala na SPOZ a v té době jsem jezdil do Liberce za svým druhým otcem a strana mě navrhla za předsedu jedné liberecké části. Po roce dojíždění za své a bez nějaké finanční podpory mě Miloš navrhnul do senátních voleb, což jsem jako vůl po jednomyslném schválení osazenstva absolvoval.

Proč jako vůl?

Protože to bylo v den, kdy Miloš Zeman složil předsednickou funkci a já všude na mítincích slyšel, my bychom Vás, pane Drobný, i volili, ale jaký máte program a kdo je Váš předseda? My měli prd. A já tam šel hlavně kvůli tomu, abych pomohl starým lidem, aby se měli důstojně, jak si zaslouží. A jak jsem zjistil, kdo tahá za nitky, a když nemáte na zadku pořádný balík, abyste mohli něco prosadit, vystoupil jsem. Už je to tři roky.

Za pár týdnů oslavíte životní i kariérní jubileum. Jak byste charakterizoval svůj dosavadní život?

Vždy jsem se snažil, abych byl něčím prospěšný a v mé profesi dělal lidem radost. Udělal jsem také mnoho životních kopanců v rodině, s ženami, málo se věnoval dětem. Ale vždy jsem se snažil jednat čestně a stále se snažím, aby po mě něco zůstalo, aby si lidé jednou řekli, že třeba někomu chybím, že to byl fajn a férový chlap.

Co považujete za Váš největší úspěch a co za Vaší největší prohru?

Vytvoření nového člověka - nemyslím ten akt, ale po devíti měsících co vzejde na svět. A když jste přímo u toho, je to nádhera. A prohry? To jsem již naznačil v předchozí odpovědi, víc nechci vzpomínat, bylo by toho víc, a to třeba bych dělal reklamu jiné osobě, a to nechci.

Co Vás vedlo k vyprodukování Vašeho posledního CD „A život běží dál“?

Chtěl jsem si zazpívat krom country, kterou dělám léta, i blues a swing. Proto jsem se dal touto cestou, kde jsou obsaženy všechny tyto žánry, protože když jsem si CD financoval, splnil jsem si sen. Myslím, že se povedlo, mám z něj radost, ale hlavně aby se líbilo posluchačům, což podle prvních průzkumů na koncertech, vypadá velmi slibně.

Kromě zpěvu se věnujete i psaní. Podle Vás jste lepší zpěvák nebo spisovatel?

Já se za spisovatele nepovažuji,  i když jsem napsal již devět knih a desátou mám v hlavě. Stále něco vymýšlím, je spousta „srandálních“ situací kolem nás, tak proč se o to nepodělit dál. Proto si dělám poznámky, a když je toho dost, pak to vypustím. Podobně to mám i s malováním. Ale vždy se budu považovat za zpěváka.

Co byste vzkázal všem našim čtenářům, kteří budou mít šanci vidět Vás na lednovém galavečeru?

Divákům, kteří přijdou na koncert, slibuji, že uslyší spoustu nádherné muziky, hitů našich i světových, od hostů hudební dárky, a mě i v  repertoárových proměnách, jak mě třeba neznají, i různá recesní překvapení, prostě bude to takový dodatečný Novoroční mejdan, aby se všichni pobavili. Vše za doprovodu vynikajícího orchestru Charlie Blažek band. A těšit se můžete opravdu na plejádu mých pěveckých kolegů, kteří mé pozvání přijali, a já si toho nesmírně vážím a jsou to Miro Žbirka, Jiří Suchý, Václav Neckář, Petra Janů, Dalibor Janda, Yvetta Simonová, Petr Kolář, Leona Machálková, Martin France, Heidi Janků, Kamelie, Yvonne Přenosilová, Petr Spálený, Felix Slováček, Ondřej Ruml, Dasha, Jiří Štědroň, Gabriela Goldová ad. Takže se máte opravdu na co těšit. A navíc, kdo si vstupenky zakoupí, může mít i dobrý pocit z toho, že 70 korun (protože mi bude 70 let), věnujeme na nadační fond Veselý senior, jehož patronka, herečka Tereza Kostková, si osobně přijde šek slavnostně převzít do Lucerny.

Tomáš A. Nový

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.          

Vložil: Anička Vančová