Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Zasel vítr, sklidí bouři? „Ani chvály kumpána Horáčka nezastřou, že Hapka byl přeceněný kýčař.“ Neuvěříte, co se objevilo na Twitteru známého hudebního kritika

28.11.2014
Zasel vítr, sklidí bouři? „Ani chvály kumpána Horáčka nezastřou, že Hapka byl přeceněný kýčař.“ Neuvěříte, co se objevilo na Twitteru známého hudebního kritika

Foto: ČT

Popisek: Jan Rejžek

Ještě v noci na středu, sotva pár hodin poté, co média přinesla smutnou zprávu o smrti hudebního skladatele Petra Hapky, si jej hudební kritik Jan Rejžek vzal na Twitteru do úst. Ohlasy na tento nevkusný výstup na sebe nenechaly dlouho čekat, i samotná diskuze na Twitteru byla dost bouřlivá… Zjistili jsme, že podobných skandálů má Rejžek za sebou více, skoro to vypadá, jako by se rozhodl, že když nemůže být oblíbený, bude alespoň co nejvíce nenáviděný. A oběti si vybírá nejen z řad slavných, nenávistnými maily pronásleduje po nocích na příklad i jednu naši kolegyni novinářku.

„Ani sebevětší chvály kumpána Michala Horáčka, natož disco zombie Miloše Skalky nezastřou, že žel zesnulý Petr Hapka byl přeceněný kýčař," napsal Jan Rejžek na Twitteru.

Do diskuze se s Rejžkem pustil například uživatel Richard A. Pupowski, který mimo jiné poznamenal slova takt a konvence a napsal: „Nemůžu-li o zemřelém říct nic alespoň neutrálního, mlčím." Zároveň se hudebního kritika zeptal, proč se nemohla uzavřít kapitola českého popu, jejíž kvality prověří historie. „Byl jste zlý. Ne rejžkovsky, prostě zlý."

Richard A. Pupowski přesně napsal: Co Vás vede k tomu, že si zgustnete na někom, kdo teď odešel? Proč není v tuhle chvíli nemlčíte? Pošlete mu věnec se stuhou LOSER? Rejžek odpověděl: Naivo. Jaké zgustnutí? A kdy se má promluvit? Až na Velikonoce? Totéž jsem řekl ČTK a ČT, aby neslzel jen Horáček a Skalka.

„Kvality už dávno prověřeny a moc jich nebylo. Vy si to holt pletete s komerčním ohlasem. Jsem zlý, protože na Skoumala Hapka nemá," nenechal se odbýt Rejžek s tím, že o mrtvých jen dobře.

Václav Pohl k tomu dodal: Bože můj, vy jste vážně narcistní vůl... Díky tomuhle výkřiku jsem si vás všimnul. Dobrý? Pak do diskuze vstoupil i novinář Luděk Staněk, posluchačům Rádia 1 známý jako Rodriguez, který ji vtipně odlehčil: „Už se ví, kdo bude psát nekrolog Jana Rejžka? Já bych si to kdyžtak zamluvil, mám pár nápadů...“ „Do Aha! nebo do Šípu?“ zareagoval Rejžek. Rodriguez se nenechal rozhodit:  „Mně je to celkem jedno a vy už to číst asi nebudete, takže žádnej stres.“

Kdo je ten nenávistný pán?

Jan Rejžek podle Wikipedie v 70. letech přispíval jako sportovní novinář do časopisu Gól, později proslul svými mnohdy nekompromisními kritikami v časopise Melodie. Od roku 1979 připravil na 900 poslechových pořadů v klubech po celé republice, příležitostně uváděl rockové a folkové festivaly včetně festivalu v Lipnici nad Sázavou v roce 1988, kde na závěr pozval na pódium tehdejšího předního disidenta Václava Havla. Do samizdatových Lidových novin přispíval pod pseudonymy Robert Žák a Milan Frýda. Aktivně se zapojil do vzniku petice Několik vět, když získal velké množství podpisů. Patřil mezi kontaktní osoby uvedené na Petici novinářů, která protestovala proti uvěznění Jiřího Rumla a Rudolfa Zemana.

Po listopadu 1989 byl úředníkem v sekci vnitřní politiky v Kanceláři prezidenta republiky, pak tiskovým mluvčím politické strany ODA, pak krátce redaktorem zpravodajství Československé televize, později redaktorem českého vysílání rádia Svobodná Evropa. Donedávna pracoval pro bývalý Český rozhlas 6, kde připravoval hudební pořad Kaleidoskop a také Kritický klub Jana Rejžka, kde se se svými hosty kriticky vyjadřoval ke kulturním událostem. Kritický klub byl v podstatě pokračováním podobného pořadu Katovna, který připravoval společně s Vladimírem Justem v České televizi. Pořad byl po neshodách s vedením České televize zrušen. Spolupráci s ním v létě 2014 rozvázal i Český rozhlas kvůli vulgaritám vůči jedné z posluchaček. Pravidelně také píše sloupky do Lidových novin.

Janu Rejžkovi k šedesátinám

Na webu Neviditelný pes vyšel letos v červnu sloupek Petra Adlera s názvem  „Janu Rejžkovi místo blahopřání“. Uvádíme jeho část, protože dokonale ilustruje, respektive vysvětluje nenávistný Rejžkův atak na zesnulého Petra Hapku, který se se vkusem dotyčnému vlastním odehrál sotva pár hodin po skladatelově odchodu. Stojí zde mimo jiné: „Jsou mezi námi jednotlivci, a zdá se, že i celé kolektivy, kteří milují českého všeznalce, ba co, všeznalce, všeuměla jménem Jan Rejžek. Jeden takový, jmenuje se Milan Dřevojánek, sepsal přímo hymnickou oslavu na počest Rejžkových šedesátin. Hm.

A jedním z veleknězů populární hudby, které sice nikdo nikdy nikde nijak nevysvětil, ale kteří se ke svým velekněžským titulům dopracovali (dle jejich nijak neověřeného vlastního tvrzení) vlastní mravenčí pílí, byl (a patrně dodnes je) Jan Rejžek. Ten samý Jan Rejžek, který si za vlády jedné strany ve svém neslýchaném hrdinstvi vyskakoval hlavně na začínající zpěvačky, které možná mohly doufat, že mohou mít nosný hlas, případně i trochu toho sluchu, ale kdyby se jich někdo zeptal na (třeba) Pythagorovu větu, mrkaly by nalepenýma řasama. Jako kdyby šlo o to, zda ta děvčátka znají jadernou fyziku. Tyhle holčičky, které zcela vyděšeně nesly kůži na trh, se stávaly oblíbeným terčem posměchu z pera (psacího stroje) Jana Rejžka. Psát proti těm opravdu mocným pánům československé pop-mjůzik si Jan Rejžek ovšem netroufl. Věděl, že tihle ostří hoši by s ním zametli dřív, než by dokázal složit psací stroj do kufříku a pokusit se o záchranu útěkem.

Mimochodem, ono ani nebylo třeba být ostrým hochem. V době, kdy Jiří Černý, takto skutečný král české hudební kritiky v této oblasti, nesměl zveřejňovat, snažil se Jan Rejžek psát v jeho stylu. Jako napodobitel nebyl z nejlepších. Chyběla mu jedna drobná, avšak nepřehlédnutelná kvalifikace. Jiří Černý je totiž v hudbě pečlivě a hluboce vzdělán. Člověk by rád slyšel Rejžkovo vysvětlení rozdílu mezi, dejme tomu, C-dur a c-moll, abychom mu to neztěžovali. Jan Rejžek patří k těm, jímž je podezřelé, když má někdo úspěch mezi nejširším posluchačstvem, diváctvem či čtenářstvem, prostě: obecenstvem. Jan Rejžek je důsledným zastáncem čistého umění.

A hlavně: Jan Rejžek je typickým důkazem správnosti tvrzení Karla Čapka o tom, že kritik je člověk, který řekne umělci, jak by to dělal on. Kdyby to ovšem uměl. Budiž Janu Rejžkovi přáno, že se dožil šedesátky. Budiž mu také přáno, aby si urychleně začal užívat důchodu. Napáchá tím menší škody, než kdyby pokračoval ve své údajně kritické práci, z níž čiší zajímavá diagnóza: Minderwertigkeitskomplex.

Jsi zmetek, který proplouval dovedně bolševismem, píše Bok

I Britské listy otiskly zajímavý článek na účet Jana Rejžka z pera skutečného bývalého disidenta, Johna Boka. Sloupek má podtitul Bok Rejžkovi k Vánocům:  „Nejsem stoupenec přeposílání mailového smetí, nicméně jsem přesvědčený o tom, že je dobré vědět, kdo byl kdo v době, která byla v roce 1993 ze zákona označená za zločinnou a temnou. Neměli bychom zapomínat. Jen tak se stáváme méně manipulovatelní. Ač vím, že nízkost, sprostota a ubohost se mají ignorovat, vím také, že nepovšimnuté zlo se stává zlem požehnaným, pokud jenom přihlížíme a netrestáme ho. Proto poslušen svému českému dědovi Karlovi, reaguji na hrubou díru hrubou záplatou, odpovídám na Rejžkovu ubohost, uvedenou níže, vytětím políčku. Rejžku, do prdele jdi ty...

Za totáče jsi byl posraný až za uši, a jen protože tě přizvali na Lipnici, tak jsi se stal hrdinou za pět minut dvanáct, když už šlo o hovno. Než o někom, ty ubožáku, budeš říkat, že je prase, tak si musíš v prvé řadě vzpomenout, co jsi dělal za totality ty sám. Sportovního pisálka. Režimního slouhu. Zasraného konformistu, kterého soudruzi nechali uvádět něco tak upadlého, jako jsou sentimentálně kýčovité folkové festivaly. Ty bolševikovi nevadily. Lezls komunistům do zadku tak dlouho, až nakonec tě za tvoji horlivost soudruzi odměnili, žes mohl zvracet do Tvorby, což byla de facto tiskovina ÚV KSČ. Pokud chceš vynášet soudy o lidech, kteří jsou vedeni v seznamech StB, pak nejprve musíš nahlédnout do jednotlivých svazků, řádně je prostudovat, rozlišit, co je skutečnost a co konstrukce, ale hlavně tomu rozumět. Což ty bys měl, neboť coby blbej sportovní redaktor zcela evidentně zvládáš a rozumíš všemu, jak často předvádíš v různých médiích. Amíci takového výstižně označují, jako hovno plné samo sebe.

Ty sám by ses při prvním výslechu v Barťárně posral a žvanil bys jedna radost. Jsi přesně ten hrdina, který obezřetně kolaboruje s režimem, a když padne, ukazuje na jiné, jak kolaborovali oni. Do pipky Vondráčkové jsi se sice "statečně" navezl, ale na kritizování a pranýřování Hegenbarta, Lorence, a obdobných zločinců, tj. skutečných zmetků, jsi odvahu a chrabré srdce v sobě nenašel. Neboť ty se umíš uboze vytahovat jenom tehdy, když to není o hubu. Půjdeš-li se podívat do Libri prohibiti k Jirkovi Gruntorádovi, najdeš tam spousty toho, na čem se Joska Skalník podílel (aniž by to bylo prozrazené) v samizdatu, Revolver Revue,  ilegální Lidové Noviny i Sport, nikoli bolševický Gól, cos do něj přispíval ty... Edici zakázaných výtvarníků, obaly na LP pro kapely, které byly na indexu a vedle toho nespočet knih, a spoustu akcí, happeningů, výstav etc.,  Ludvíka Kundery Dada, Hrabalovo Jak jsem obsluhoval anglického krále, atd. Na rozdíl od tebe zůstane po něm skutečná hodnotná stopa. A ať už byl kvůli svým třem malým dětem a hlouposti lidí z americké ambasády přinucen ke styku s estébákem Čadkem, který si dnes zdařile podniká coby bezúhonný občan, zůstane skutečností, že patří a bude patřit k lidem, kteří druhým za totáče zpřístupnili zakazovanou  kvalitní literaturu, kulturu a muziku, zatím co jsi ty směl psát do Melodie své "statečné" sračky a zprostředkovávat socialistický bigbít. Pro kohos to vlastně psal? Pro sobě rovné, pro svazáky. My jsme takové zvratky nečetli.

Navíc jsi prolhaný zmetek. Vzpomeň si, jak jsi překroutil rozhovor s Joskou Skalníkem, když ti popisoval, jak cenzoři nepovolili jeho návrh na obal LP pro jednu nechtěnou kapelu a tys namísto toho připosraně napsal, že šlo o nějakou pohádku, ač Joska žádné pohádky nikdy neilustroval. Až tak's byl posraný.

Panu Jemelíkovi, ty hovno u cesty, nesaháš ani po kotníky. Ve svazku vedeném na něj nenajdeš nic, coby dokazovalo, že by udával a škodil jiným. Až uděláš pro druhé, co on za ta léta v Šalamounu udělal pro desítky lidi, které sešrotovala postbolševická justice, pak bys snad mohl o něm činit soudy. Jenže ty, sebestředný zkurvysynu, nejsi s to pochopit, co je to empatie, soucit a sounáležitost. Jsi klasické polistopadové konjunkturální prase, dobový prostitut, žvanil, jenž si otírá tu svou držku o kdeco, přitom sám jenom produkuješ kýčovité maloměšťácké sračky. Ano, to je tvá podstata-upatlaný zakomplexovaný maloměšťák, který svojí předlistopadovou připosranost vydává za ohromné hrdinství a po kterém nezbude nic než něco grafomanských samolibých cintů.

Hájíš Žáčka, neboť jste ze stejného kadlubu. Koho by tak asi komunisté nechali studovat na novinářské fakultě, než svazácký zmrdy, o kterých věděli, že jim budou poslušně sloužit při šíření lží a zblbování poslušných ovcí. Je jaksi pozoruhodné, ale spíš příznačné, že lidem jako jsi ty, začíná životopis až v roce 1989 nebo krátce před tím.Jako by těch tvých 35 let před tím jaksi neexistovalo. Co kdyby si někdo vzpomněl, že jsi byl připosraným zmetkem už zamlada.

Až tě potkám, tak ti nařežu

Jestli si myslíš, že můžeš donekonečna urážet, pak se mýlíš. Věř mi, ty hovado upadlé, že až tě potkám, tak ti nařežu, jako ti nenařezal ještě nikdo v tvém životě, neboť na zbabělé zmetky tvého formátu platí v zásadě, co kdysi říkával mu děd o hrubé díře, na kterou patří hrubá záplata, čili hrubá síla.

Co jiného může vzejít z póvlu, který byl ochoten být v sádce bolševického potěru, čili svazák. Jsi pokřivený ubožák, a proto ti, až tě kdekoli potkám, konečně po letech, kdy jsem měl už dávno chuť, nafackuji ten tvůj arogantní ksicht. Protože ti za ta léta prošlo tolik neomaleností, myslíš si, že teď už si můžeš dovolit cokoli. Mýlíš se a spletl ses. To, že jsem ti už dávno nedal přes tvojí nevymáchanou a sprostou držku, bylo jen proto, že jsi byl jen jako poštěkávající mopsl. Jenže tvoje neomalenost se proměnila ve zpupnost a ta se musí trestat. Já budu tou boží vykonávající rukou, která ti jako nevycválanému frockovi dokáže, že některé věci se prostě nedělají. To není vyhrůžka, ani zastrašování či varování. Jen prosté sdělení. Ty si ty zmetku, který jsi proplouval dovedně bolševismem, o mně svou držku otírat nebudeš. Tys vedle mne lidská sračka. Jednoduše, už je toho dost. Pokud si myslíš, že jen straším, pozeptej se Jardy Kořána, co se mu stalo, když to před mnoha lety přehnal. Zeptej se Cibulky, kterému jsem natlouk, když si otíral hubu o mého zemřelého otce, bývalého RAFáka. Sděluji ti to, aby ses na to mohl řádně psychicky připravit. Jsem na rozdíl od tebe slušně vychovaný a nejednám tak jako ty zákeřně a podle. Ta exekuce bude veřejná, aby sis toho ponížení užil do sytosti a pocítil to, co všichni, kterýms, ty "hrdino", to beztrestně dával sežrat. Jsem ochoten i nést právní následky, jako jsem byl ochoten nést za totáče následky svého otevřeného odporu proti komoušům. Věř, že mi to za to stojí. Sice se říká, že když se s hovnem mažeš, že víc smrdí. Jenže já říkám, že hovno patří do žumpy a tam také patříš.“

Neobtěžujte, estébácká služko

Jak už jsme poznamenali v perexu, Rejžek se neotírá jen o slavné lidi, občas si vybere oběť veřejnosti zcela neznámou. Nakonec, dělával to i v za komančů, jak trefně poznamenal o začínajících zpěvačkách Petr Adler na Neviditelném psu. Poslední dobou se jeho terčem stala kolegyně, redaktorka ParlamentníchListů.cz Alena Hechtová, která od něj dostává nenávistné maily, dokonce ji v noci, ve čtyři ráno ji neváhá Rejžek obtěžovat svými výlevy,, hodnými nápisů na chlapeckých záchodcích základní školy. Důvod? Hechtová psala zpravodajské články o konferenci, kterou v týdnu před 17. listopadem zorganizovaly Nadace Železná opona, Evropské hnutí v České republice a Informační kancelář Evropského parlamentu v České republice v Evropském domě. „Zazněla tam celá řada názorů, vzpomínek i poznatků lidí – odborníků i těch, co se pohybovali v politice. Některé věci přitom padly veřejně možná úplně poprvé,“ stojí v jednom ze série článků.

16. listopadu píše Rejžek Hechtové (s předmětem Blbá nebo navedená?): „Dobrý den, po jisté době Vám musím sdělit, že jste se z ničeho nepoučila. Jste fakt tak nevědomá, blbá. nebo to děláte schválně? Proč zakládáte svou existenci na nepřetržitém nábožném naslouchání estébáckých gaunerů? To vám stačí k životu? Vy nemáte partnera? Podívejte se k výročí sametové revoluce do zrcadla. Přeji Vám, abyste se nepoblinkala. Bez pozdravu Jan Rejžek.

Alena Hechtová odpověděla, a to velmi slušným tónem: „Milý Jane Rejžku, myslím, že máte zřejmě vy sám nějaký problém v sobě - tak kolem sebe plivete. Já ho za vás řešit nebudu, i když konstatuju, že jste hulvát. Ta zloba nakonec stejně nejvíc ublíží vám samotnému. Navíc - možná bych i já vám mohla doporučit podívat se do zrcadla - už ji v tváři dávno máte vidět. Proto - na rozdíl od vás - je mi úplně fuk, zda máte partnerku, či nikoli - já osobně bych si o vás neopřela ani kolo.

K Vaší připomínce - já svoji existenci nezakládám na nábožném poslouchání kohokoli - a tím méně na poučování nějaké zapšklého a zamindrákovaného člověka, jakým jste. Dělám svoji práci a snažím se ji dělat objektivně - ne přenášet jen informace, které jsou aktuálně vhodné,„in“, hodící se a populární. Úkolem novináře je přenášet i informace z druhé strany a je jen na čtenáři samotném, co si z nich vezme, jaký názor si z nich udělá. Já nevnucuju nikomu to, že texty, které jsem napsala, protože jsem ta vyjádření slyšela a prostě ve společnosti zaznívají, jsou pravdivé. Vycházím z toho, že ParlamentníListy.cz jsou zaměřené na politiku ze všech stran - jako názorová platforma tedy přinášejí i různé pohledy na věci, které se dějí nebo děly.

Asi byste po svých letech praxe kritika měl vědět, že novinář by neměl čtenářům vnucovat svůj názor - ať je jakýkoli - ale být zprostředkovatelem informací, které získá. To jsem udělala - nic víc - nic méně. Pravdu musí hledat čtenář sám - i podle toho, jací lidé se na onom diskusním panelu sešli. S pozdravem, AH“

Rejžek si ovšem nedal pokoj:  „Chudinko. Je zcela nepodstatné, o koho si Vy, estébácká frigidní ropucha opřete kolo. Navždy si vás veřejnost bude pamatovat jako Holoubkovu služku, která sloužila zlé věci, přes Vaše kecy  o naslouchání druhé straně. Pravdu čtenář dávno zná a ví, co jste za žumpu. Proč nepřejdete do Haló novin?“ Kde hledat pravdu? Zde najdete linky na inkriminované články, kdy sami můžete posoudit o tom, kdo čemu slouží:

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zdenek-Zboril-vzpominal-na-rok-1989-Bylo-to-uplne-jinak-nez-dnesni-hrdinove-vykladaji-Kdyz-si-vzpomenu-co-provadel-Vondra-nebo-Mejstrik-344791

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Jan-Kavan-Thatcherova-chtela-aby-SSSR-udrzel-komunismus-tam-kde-byl-Havel-se-zlobil-kdyz-KSC-rikala-ze-zavede-kapitalismus-344655

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/O-listopadu-1989-se-pry-nikdy-nemuzeme-dozvedet-pravdu-Pametnik-Oskar-Krejci-ukazuje-jak-si-akteri-upravuji-realitu-344943

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Soveti-si-me-zavolali-na-ambasadu-a-predali-mi-tyto-informace-Pametnik-listopadu-89-promluvil-344894

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Historik-prozradil-co-se-pripravovalo-uz-pred-listopadem-89-Zminil-i-jedineho-odvazneho-Ransdorfa-344798

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Exdiplomat-Polreich-Mladezi-se-zatajuje-zasadni-vec-o-listopadu-1989-Zmena-prisla-z-Moskvy-u-nas-zijeme-v-rusofobii-Prestanme-uz-drzet-hubu-zatim-nam-nic-zleho-nedelaji-345297

Na závěr by se možná hodilo ocitovat alespoň kousek textu jedné ze skvělých písní tvůrčího tandemu Hapka Horáček Buřty, pivo a nenávist, nakonec, vždyť je to vlastně k tématu:

Hospůdka páté cenové skupiny.
Na zemi bláto, ve stěnách pukliny.
No, není bůhvíjaká.
Jenže mě stačí, jen žádný obavy.
S borcema pivo leju si do hlavy.
Pijeme na stojáka.

Na jídelním lístku
co bych asi měl tak číst?
Dávno vím co na něm stojí:
Jenom buřty a pivo a nenávist.

V hospůdce páté cenové skupiny
ať hodí šutrem ten, kdo je bez viny.
Šéfíku, ty to nejsi.
Jen si svý řeči nabouchej do kecek,
nezkoušej na mně, že nikdy nemáš vztek.
A na ten připijem si.

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace