Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

EXKLUZIVNĚ Co prý stálo za odstřelem Babišova ministra? Plán, jak zničit premiéra Sobotku a zastavit jeho pravou ruku

18.11.2014
EXKLUZIVNĚ Co prý stálo za odstřelem Babišova ministra? Plán, jak zničit premiéra Sobotku a zastavit jeho pravou ruku

Foto: Hans Štembera

Popisek: Andrej Babiš

I když se hnutí ANO všemožně snaží dokázat, jak transparentní je jeho fungování, pravda je jiná. Své o tom naší redakci řekli dva blíže nespecifikované zdroje z Poslanecké sněmovny. Dodejme ale, že oba patří právě do stáje Andreje Babiše. Otázka zní, na jak dlouho.

„Chtěl bych panu ministrovi poděkovat, je extrémně pracovitý a dělal všechno pro to, aby dal resort do pořádku. Pan Prachař ale neměl jednoduchou úlohu. Dostal na starosti zdecimovaný resort, který byl po působení předchozích vlád v naprostém rozkladu a jehož chod byl prakticky paralyzován," konstatoval po jednání předsednictva předseda hnutí Andrej Babiš. Slova řekl poté, co Antonín Prachař údajně dobrovolně rezignoval. Což je podle našich zdrojů naprostá lež. 

Babiš prý dlouhodobě nemohl překousnout, že Prachař spíše než s ním fungoval s premiérovým přítelem, právníkem Pokorným a zároveň s šéfem klubu poslanců ANO Faltýnkem. Tato trojice měla podle všeho řídit ekonomické toky ministerstva mimo dosah miliardáře Babiše. Tlak, jakým Babiš Prachaře ničil, byl podle všeho dost silný, ale vycházel naprázdno. Babiš přitom používal jak rádio Impuls, tak další svá média. 

„Když například podnikatel Jančura v Impulsu řekl, že slyšel, že to má Prachař za pár, bylo to předem domluvené a instruované,“ řekl náš zdroj. Dodejme, že zkraje listopadu tato slova na rádiu Impuls skutečně padla. Krom jiného Radim Jančura v Babišově médiu řekl, že jeho ministr není bystrý muž, nepřímo jej tak označil za hlupáka. „Jistě, vše bylo domluvené. Stejně tak tlak na různá trestní oznámení na Prachaře. Sobotka zkrátka prohrál jedna nula a přitom to není všechno,“ řekl náš zdroj. 

ODJINUD:

Co přesně svými slovy myslel? Jde o nominaci zaměstnance Skansky na post ministra dopravy. Podle našich informací má přitom Babiš mnohem blíže k zástupci stavební firmy Eurovie Martinu Borovkovi. I přesto nominoval Dana Ťoka, který, jak nám řekl jeden z pracovníků stavebního průmyslu, je naprosto v souladu s toky a podmínkami, které v tomto resortu fungují už dlouhé roky. Babiš měl Ťoka podle našich zjištění použít jen jako obětního beránka a dočasného muže pro řízení finančních toků na dopravě. Pravý plán? „Babiš tohle udělal jen jako provokaci. Čekal, že Sobotka jeho nominanta nevezme, protože je to vrchol pokrytectví, ale Sobotka ho paradoxně vzal. To překvapilo nejen lidi uvnitř ČSSD, ale i samotného šéfa ANO. Ten vlastně chtěl vyvolat vládní krizi a předčasné volby, jak se o to snaží už řadu měsíců,“ dodal náš zdroj jednu z častých kuloárních spekulací.

Konec Březiny v Čechách 

„Babiš navíc míří ještě víc. Pro Prahu je v případě premiéra Sobotky klíčový Březina a Hulinský. První jmenovaný byl přitom před dvěma týdny odsouzený, a tudíž ztratil veškerou svou sílu a Hulinský? O tomto muži se Babiš vyjadřuje opravdu drsně, hnusně, to ani nechci nahlas vyslovovat,“ uvedl náš zdroj. Vypadá to tedy, že Babiš prostřednictvím svých lidí v Praze sbírá zásadní informace proti důležitým lidem premiéra, aby ohrozil jeho fungování. A tlačil tak na předčasné volby v příštím roce. Toto je mimochodem názor, který redakce KrajskýchListů.cz slyšela hned z několika partají naráz. 

Zajímavé je v tomto ohledu tvrzení šéfa poslaneckého klubu opozičního Úsvitu Radima Fialy. Ten zcela paradoxně, překvapivě a nepoliticky označil Ťoka za muže, který potřebuje čas. Žádné kritice jej na přímou otázku v ČT nepodrobil. Důvod? „Asi ho má Faltýnek na paušálu,“ glosoval poslanec ANO, který tvrdí, že šéf poslaneckého klubu Úsvitu Fiala dlouhodobě podporuje a dělá to, co mu nařídí jeho oponent ve sněmovně Jaroslav Faltýnek.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Zdeněk Svoboda