Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Skandál na internetu jménem Pražské roztahovačky: Jak vznikl, kdo ho má na svědomí a kdo to všechno vypátral? To jediné nepřekvapí...

17.11.2014
Skandál na internetu jménem Pražské roztahovačky: Jak vznikl, kdo ho má na svědomí a kdo to všechno vypátral? To jediné nepřekvapí...

Autor: Facebook

Popisek: Zatímco policie o identitě zakladatele skandálních facebookových stránek mlčí, server eXtra.cz ho údajně nejen vypátral, ale dokonce i vyzpovídal

Když se před pár dny objevila na Facebooku stránka Pražské roztahovačky, její zakladatel netušil, jak obrovskou lavinu uvede do pohybu. Kdo za tím stojí, proč to vlastně udělal a kdo ho vypátral?

Facebooková stránka, nazvaná Pražské roztahovačky, dosáhla rychlostí blesku obrovské popularity a vyhecovala další lidi k zakládání podobných stránek, pouze s „roztahovačkami“ z jiných měst. Po pár dnech policie zaregistrovala více než třicet trestních oznámení, dvě skandalizované dívky dokonce promluvily ve Zprávách televize Prima.

Novotný se minul povoláním?

Zatímco policie o identitě zakladatele skandálních stránek mlčí, server eXtra.cz tvrdí, že on, respektive ´profesionální spratek‘ Pavel Novotný, ho prý už našel. A dokonce ho i vyzpovídal! Zdá se, že syn kdysi populárního baviče Petra Novotného se zřejmě minul povoláním a české bezpečnostní složky na takový talent, jako je on, vyloženě čekají.

Holky jsou prý zkažené

Podle eXtra.cz chtěl zakladatel Pražských roztahovaček ukázat, jak moc jsou dnešní mladé holky zkažené, a ani ho nenapadlo, jak obrovskou reakci zveřejněná galerie holek „dávaček“ vyvolá. E-mailovou schránku mu prý začaly zahrnovat desítky fotografií holek, z nichž některé si možná právem zaslouží titul roztahovačky, ale některé jsou v tom naopak nevinně.

„V posledních několika letech se Praha setkává s problémy, které si mladší vrstva vůbec nepřipouští. Dnešní doba je celá jen o ‚mrdání systému‘, alkoholu, drogách a sexu za peníze. Praha je plná slečen, které chodí s nosem vysoko, novým iPhonem a kabelkou z Pařížské, přitom večer chodí natáčet Czechcastingy nebo tráví příjemné chvíle s fakeagentem. Začalo mi to vadit, proto mě napadalo, že bych všechny tyhle provařené slečny dal na jedno místo. Vytvořit takovou virtuální galerii kuv, aby chlapci věděli, na co si dávat pozor, a zároveň jsem doufal, že to trošku nastávající generaci odradí,“ říká údajně muž, jehož totožnost server nechce prozradit.

Zahraniční popularitu rozhodně nečekal

To, že se tématu Pražských roztahovaček chopí i zahraničí bulvární média, prý zakladatel vůbec nečekal. „Založil jsem skupinu ‚Pražské roztahovačky‘ a byl jsem zvědavý, jak se to chytí. Netušil jsem, že to bude mít takový ohlas, během pár hodin se to dostalo téměř mezi 400 000 lidí a já jsem jen sledoval, jak se mi zahlcují zprávy fotkami expřítelkyň a kamarádek s popisky, čeho jsou schopné,“ popsal serveru začátek facebookové stránky.

Mezi zveřejněné snímky se bohužel dostaly i fotky dívek, které jen kdysi poslaly svou obnaženou fotku expříteli, který se chopil příležitosti pomstít se bývalé partnerce. Stránka s fotografiemi a popisky dívek, které měly údajně vlézt do postele s kdekým, a dokonce i brát drogy, řadě z nich ale pořádně pocuchala nervy a vystrašila ty, které se daly na dráhu zlatokopek, protože samy nejsou schopné vydělat si peníze slušnou prací, komentuje doposud největší český skandál na Facebooku server eXtra.cz.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace