Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Šéf „žlutých autobusů“ Student Agency Jančura řekl něco ohromujícího o své firmě. A prozradil svůj největší podnikatelský omyl, znáte ho dobře

13.11.2014
Šéf „žlutých autobusů“ Student Agency  Jančura řekl něco ohromujícího o své firmě. A prozradil svůj největší podnikatelský omyl, znáte ho dobře

Autor: TV Prima

Popisek: Radim Jančura

ROZHOVOR Jako host nedělní show TGM, kde si moderátoři Michal Suchánek a Richard Genzer za aktivního režisérského dohledu Ondřeje Sokola povídají, ale také hrají s různými hosty v klubu La Fabrika, přišel i podnikatel v dopravě Radim Jančura. Poté, co moderátoři přečetli pár novinových titulků, z nichž jeden hlásal, že pan Jančura svou firmu nikdy neprodá, Michal se zeptal: „Kolik by stála taková firma?“ Odpověď byla překvapující…

„Já bych ji možná i daroval. Když budete inteligentní a dobře ji vést a budete umět řídit autobus... Hledám následovníka, který firmu povede alespoň tak dobře, jako já, a bude dál rozšiřovat ty hlavní cíle, které jsem si stanovil,“ vysvětloval podnikatel.

Michal připomněl, že pana Jančuru jednou viděl v politické debatě a že on si na znamení toho, že se tam lže, nasadil molitanový nos. „Já ten nos nosím s sebou pořád, protože nikdy nevíte, kdy narazíte na nějakého pitomce a nos je potřeba vytáhnout,“ řekl podnikatel. Moderátoři se toho hned chytli a vytáhli také své červené nosy a v průběhu povídání si je několikrát nasadili a zase sundali.

„Že byste podnikal ještě třeba v pohřební službě, to vás nenapadlo?“ zeptal se Richard? „Já miluju starat se o zákazníka, nosit mu kafíčko, ale potřebuju, aby se mi pak vrátil,“ vysvětlil pan Jančura. Ondřej Sokol upozornil na to, že Richard mimořádně dobře řídí autobus a že by si mohli vyzkoušet první road talk show. A host i s moderátory se usadili do stylizovaného vnitřku autobusu. Michal: „My si podáváme ruce, když nastupujeme do autobusu?“ „My jsme společenský autobus, u nás mají lidi k sobě blízko,“ vysvětlil host. „Dobrý den, jmenuju se Richard Genzer a budu vás doprovázet do vaší cílové destinace. Tento stroj byl vyroben v roce 1962 a má najeto 300 tisíc kilometrů, než se to v tomhle budíku zaseklo... Během jízdy není dovoleno používat mobilní telefony, děkuji,“ upozorňoval Geňa cestující. Za volant si pak sedl i sám majitel firmy…

Radim Jančura: Jsem pracovitý a nerad prohrávám

Věděl jste, co vás v tomto pořadu čeká?

Občas pořad sleduju, věděl jsem, do čeho jdu, i když s těmito dvěma „týpky“ člověk může čekat leccos. S Michalem Suchánkem jsem se potkal před necelými čtrnácti dny na Primě. Když mě do pořadu zval, mluvil o tom, že ve studiu budou mít rozřezaný autobus.  Uvěřil jsem mu a později jsem si uvědomil, že je to naprostý nesmysl a já mu skočil na lep a připadal jsem si trapně. Ale autobus ve studiu skutečně je. Tak mě těší, že nakonec nejsem za hlupáka.

Stává se vám často, že někomu skáčete na lep?

Nestává, ale jsem poměrně důvěřivý, to je pravda.

Není důvěřivost pro podnikatele nebezpečná vlastnost?

Záleží na tom, koho mám před sebou. Například vůči politikům jsem velmi nedůvěřivý.  Ale v osobním životě mi má míra důvěřivosti připadá v pořádku.

Tušil jste třeba před dvaceti lety, jakým směrem se vydáte?

V tu dobu jsem ještě studoval vysokou školu a netušil, že se budu jednou zabývat dopravou. Mám před sebou horizont jednoho dvou let, ale co bude dál, třeba za tři roky, netuším. Mám určité vize, ale rozhodně ne přesně nalinkované.

Označil byste se za snílka?

Nevím, jestli jsem snílek. Ale stává se mi, že někdy řeknu něco médiím a pak toho lituju. Plácnu, že něco chystám, napíše se o tom a já to pak musím doopravdy udělat, splnit to, co jsem řekl. (smích). Protože jsem pracovitý a nerad prohrávám. Lidé chtějí uskutečnit spoustu svých snů, ale neumějí je dokončit. Úspěšný člověk nemusí být výjimečně chytrý, já se za chytrého vůbec nepovažuju, naopak, říkám o sobě, že jsem hloupý sedlák. Úspěšný člověk je podle mě takový, který má pevnou vůli danou věc dokončit. Což já mám.

Jak vám podnikání změnilo život ve špatném slova smyslu?

Neexistuje špatný smysl. Jak už jsem řekl, komplikuju si život sám tím, že něco vypustím z pusy a pak své slovo musím splnit, sám sebe donutím udělat něco, do čeho bych se třeba ani jinak nepustil.  Nemít vlaky, mám život jednodušší. Ale nelituju, je to jen další výzva, kterou musím zvládnout, protože každá výzva vás někam posune. Nebo taxíky v Praze. Byl to asi největší omyl v mém životě. My za naše lidi platíme zdravotní i sociální pojištění, díky tomu je provoz mnohem nákladnější. Je těžké konkurovat někomu, kdo má dvakrát menší náklady. Ale protože voják z boje neutíká, musím to dotáhnout do konce. Do pozitivních čísel. Necítím žádný negativní dopad svého podnikání.  Mám veřejně dostupný mobil, na který mi chodí spousta zpráv od nejrůznějších, často úplně cizích lidí. Nebo jdu po ulici a lidi mě zastavují a děkují mi. To není špatný pocit. Když mi cizí člověk řekne něco milého, hned mi to zvedne náladu. Díky takovým situacím mám pravidelný přísun pozitivní energie, který vyvažuje běžné denní nepříjemnosti nebo starosti.

zdroj: TV Prima

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace