Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Krutý osud české Audrey Hepburn. Syn potřebuje stálou péči, manžel přišel o oko... Tajnosti slavných

10.11.2014
Krutý osud české Audrey Hepburn. Syn potřebuje stálou péči, manžel přišel o oko... Tajnosti slavných

Foto: shakespeare.cz

Popisek: Se svými starostmi se herečka Simona Postlerová nerada svěřuje. Trápení má však křehká brunetka tolik, že by to porazilo metrákového chlapa.

Na veřejnosti sice rozdává úsměvy, v duši je ale herečce Simoně Postlerové velmi těžko. Poté co před devíti lety bojoval její muž se zákeřnou nemocí, přišla další rána – zdravotní stav jejího syna Damiána vyžaduje stálou péči. Co ji drží nad vodou?

Je temperamentní, praktická, věcná a nesnáší plané tlachání, které považuje za ztrátu času. Její hlas neodmyslitelně patří k francouzské herečce Audrey Hepburn v legendární Snídani u Tiffanyho. Představitelka Patricie Štroblové ze seriálu televize Prima cesty domů, která právě tuto neděli slaví padesátiny, sice působí křehce, ve skutečnosti je však až nepředstavitelně silná. Musí být! Osud jí totiž uchystal tak těžké zkoušky, že by se s nimi leckdo vůbec nedokázal vypořádat.

Jako legendární francouzskou herečku Audrey Hepburn ji vidí nejen známý fotograf Robert Vano. Herečka jí i propůjčila svůj hlas v dabingu

Jako legendární francouzskou herečku Audrey Hepburn ji vidí nejen známý fotograf Robert Vano.
Herečka jí i propůjčila svůj hlas v dabingu.

Rovnou cestou do Národního

Simona Postlerová se narodila 9. listopadu 1964 v Plzni, krátce nato se ale rodina přestěhovala do Ostravy, kde Simona prožila dětství a středoškolská léta. Její otec Alexandr Postler byl herec a režisér, matka Jana je herečka, režisérka a hlasová poradkyně. Herecké múze obětoval svůj život i její o dva roky starší bratr Alexandr Postler mladší, hraje ale především ve Východočeském divadle v Pardubicích a tu a tam se mihne i před kamerou, například v seriálu Kriminálka Anděl či Ulice.

Jako královna Alžběta v představení Richard III. s Jiřím Langmajerem při děkovačce na Letních shakespearovských slavnostech

Jako královna Alžběta v představení Richard III. s Jiřím Langmajerem
při děkovačce na Letních shakespearovských slavnostech

Simona chtěla být herečkou už od raného dětství. Studovat šla sice na gymnázium, které úspěšně dokončila, pak se ale přihlásila na pražskou DAMU a již během studia herectví hrála v Národním divadle, kde získala v roce 1987 po ukončení studií stálé angažmá. Od roku 1992 je její domovskou scénou pražské Divadlo na Vinohradech, zahrála si však i v nekonečné řadě televizních inscenací. V poslední době ji dobře znají milovníci primáckého nekonečného seriálu Cesty domů, v nichž ztvárnila milenku Ladislava Potměšila Patricii Štroblovou alias Pacinu.

Manžel v ohrožení života

Už téměř deset let bojuje herečka se sérií vážných zdravotních problémů svých nejbližších, které by psychicky zlomily i velmi silnou osobnost. Nejtěžší chvíle života ji zasáhly, když onemocněl její o deset let starší manžel Zdeněk Hrášek. Začalo to nenápadně – kytarista orchestru Národního divadla a člen pražské jazzrockové skupiny Mahagon najednou začal protáčet oko ke stropu. Přiznal, že nevidí nahoru, má tam jen stín. „Šel s tím za doktorem, který mu řekl, že přišel za pět minut dvanáct,“ popsala Postlerová v rozhovoru pro Ona Dnes okamžik, kdy lékaři Zdeňkovi diagnostikovali rakovinu oka. Ortel byl nemilosrdný – jedinou nadějí na záchranu bylo oko vyjmout.

Simona Postlerová s manželem, kytaristou Zdeňkem Hráškem

Simona Postlerová s manželem, kytaristou Zdeňkem Hráškem

„Podlomily se mi nohy. Obrazně, ale i doslova. Poprvé v životě jsem zažila, když na člověka přijdou mdloby,“ přiznala Blesku. „Vzápětí jsem ale začala cítit i naději. Řekla jsem si, že ta potvora sice opravdu existuje, ano, ale je něčím nehmatatelným, co prostě musíme se Zdeňkem zdolat. Šlo o melanom, tedy velmi nebezpečný druh nádoru, ale můj muž se s nemocí skutečně úspěšně popral. Dnes už je pro nás vše minulost. Zaplaťpánbůh.“ Když onemocněl, tím víc prý cítila, jak moc je jí blízký a jak ho potřebuje. Jejich vztah, který byl i předtím velmi pevný a harmonický, to ještě víc posílilo. „Nejvíc si vážím toho, jak to manžel všechno ustál. ‚No co, jsem jazzman, já to zvládnu i poslepu,‘ vtipkoval. Takže nás to posílilo,“ dodala.

Následoval i syn

O tři roky později však přišla další rána. S manželem má Simona dvě děti – dnes dvaadvacetiletou Janu Magdalénu a dvacetiletého Damiána, mimořádně inteligentního a cílevědomého studenta s téměř geniální pamětí. Diváci si dodnes vybavují silvestrovské vydání televizní soutěže Kufr z roku 2000, v němž tehdy šestiletý Damián bravurně vyjmenovával různé planety a světelné vzdálenosti. A pak se náhle něco zlomilo. „Víte, je geniální. Má tak velký talent, až to tělo nevydrželo a zhroutilo se v určitou diagnózu. Musíme ho hlídat, střídáme se u něj, protože nemůže být sám. Mohl by si ublížit,“ prozradila herečka v jednom z mála rozhovorů, protože se svými osobními problémy se svěřuje jen výjimečně a velmi nerada.

V seriálu Cesty domů hraje Simona Postlerová Patricii alias Pacinu, milenku Petra Kosíka v podání Ladislava Potměšila (vlevo Taťána Medvecká)

V seriálu Cesty domů hraje Simona Postlerová Patricii alias Pacinu, milenku Petra Kosíka
v podání Ladislava Potměšila (vlevo Taťána Medvecká)

Nemoc podrazila Damiánovi nohy ve čtrnácti letech. Dva roky byl hospitalizován a zoufalá maminka za ním jezdila denně, i když natáčela nebo měla představení v divadle. Sice se pak konečně mohl vrátit domů, musel ale přejít do speciální školy, neustále brát léky a nemohl být ani chvilku sám. „Mohl by si ublížit,“ přiznala herečka, které s péčí o syna ze všech sil pomáhala i dcera. Podle informací z hereččina okolí se jedná o nemoc, podobnou těžké skleróze, a nastávaly chvíle, kdy ji syn ani nepoznával. „Se synem je to na delší trať, ale jeho stav se o milimetry zlepšuje a s odchodem puberty to možná odezní úplně,“ prozradila pro ONA Dnes Postlerová.

Co skrývá za temperamentem

Navenek neuvěřitelně vitální herečka v sobě skrývá i své vlastní trápení – připouští, že je depresivní. „Řekla bych, že je to taková dědičná vlastnost nebo temperament, dalo by se říct. Není to vyloženě nemoc, nic špatného mi to zatím neudělalo, nic fatálního se nestalo, ale je pravda, že proti tomu bojuji,“ přiznala v rozhovoru. Každou situaci, která na ni nepříjemně zapůsobila, se vždy snaží dopodrobna analyzovat, jestli ji nevidí třeba černější, než ve skutečnosti je.

V pěvecké soutěži České televize Duety – když hvězdy zpívají, vytvořila dvojici s Petrem Kolářem

V pěvecké soutěži České televize Duety – když hvězdy zpívají, vytvořila dvojici s Petrem Kolářem

Navíc je to prý vlastnost, výborná pro herectví. „Když máte v sobě skryté třinácté komnaty, můžete pak o své roli přemýšlet víc do hloubky. Konkrétní postava se pak dá zajímavě naplnit a ztvárnit. Díky přecitlivělosti vnímáte každý záchvěv v jednání, a to je výborné,“ umí si herečka na každém nepříjemném záchvěvu duše najít něco pozitivního. Právě v neděli 9. listopadu slaví tato mimořádná česká herečka padesátiny. Simonko, gratulujeme!

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace