Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Krasobruslař Verner přiznal, že si za závodní kariéru nic moc nevydělal, přesněji nic než moc. Jak chce přijít k penězům? A jaká by měla být jeho holka? Víme to

08.11.2014
Krasobruslař Verner přiznal, že si za závodní kariéru nic moc nevydělal, přesněji nic než moc. Jak chce přijít k penězům? A jaká by měla být jeho holka? Víme to

Autor: TV Prima

Popisek: Tomáš Verner

ROZHOVOR Do dalšího dílu talkshow TGM přijal pozvání mistr Evropy v krasobruslení Tomáš Verner. Český krasobruslař, mistr Evropy z roku 2008, letos ukončil svou závodní kariéru, brusle si ale stále obouvá. Premiéru dalšího dílu TGM uvidíte v neděli 9. listopadu na Primě, my už ale víme, co se tam bude dít. A co prozradil blonďatý fešák a bývalý přítel Lucie Vondráčkové, Tomáš Verner? Čtěte

Prvním hostem v TGM bude mistr Evropy v krasobruslení z roku 2008 Tomáš Verner. Závodní kariéru už sice ukončil, ale bruslí dál, ovšem pouze exhibičně. Jako například v show na ledě Jen počkej, zajíci!, kde prý hraje devět postav. „A kolik jich je tam celkem?“ zajímalo Michala. Když Tomáš řekl, že jednou z nich je Vlkozajíc, Michal hned začal rozvíjet teorii: „Aha, takže já jsem konečně pochopil, že vlk vždycky v tom kresleném seriálu pronásledoval zajíce ne proto, aby ho sežral, ale aby si užil.“

Tomáš Verner pak mluvil o tom, proč přestal se závodní kariérou. „Co jsi skončil s bruslením, jsi pěkně oprsklej,“ připadalo moderátorům ve chvíli, kdy je Tomáš žádal, aby mohl odpovědět na jednu otázku ještě jednou a aby jeho předchozí odpověď vystřihli. „Teď už můžu být, už o mně nikdo nerozhoduje, žádní rozhodčí,“ vysvětlil Tomáš. Dodal taky, že celá léta do sportu dával peníze a že teď už by byl rád, aby díky sportu také nějaké peníze získal.

Moderátoři mu vysvětlili, že pokud si chce najít nějaké děvče, neměl by takové věci říkat na rovinu. A začali s ním rozebírat, jaké děvče by si Tomáš rád našel. „Mám mindrák ze základky, dlouho jsem nerostl a všechny holky byly vyšší, než já, tak bych nerad měl slečnu, která by byla vyšší.“ Geňa také dal Tomášovi rady, jak slečny balit.

Tomáš Verner: Pořád žiju ve svých kufrech

Jste připravený na to, že v tomto pořadu se může stát cokoliv?

Nevím, do čeho jdu, a jsem zvědavý, co na mě Michal s Geňou vymyslí. Člověk nemůže být nikdy na všechno připravený. A v případě takového pořadu je asi lepší nevědět, do čeho jdete. Skočit do situace rovnýma nohama a nemít prostor něco si připravovat.

Se závodní kariérou jste skončil, ale kolem krasobruslení se pořád pohybujete. 

Pořád si udržuju svůj zájem o sport. Po skončení soutěžní kariéry jsem se dal na podporu sportu jako takového, spolupracuju s Českým olympijským výborem na několika projektech.  Jedním z nich je například Olympijský víceboj a mě teď čeká jedna z hlídek. Hlídka je pracovní název, jezdíme do nejvíce aktivně zapojených škol, abychom projekt, který chce děti ve školách motivovat k tomu, aby sportovaly i ve svém volném čase, podpořili. Podporujeme děti, aby si stanovily své výzvy, k tomu jim pomůže, že se v různých sportovních disciplínách utkají se sportovci. Když školák porazí mistra Evropy, je to pro něj mnohem větší motivace, aby se sportu věnoval, než nějaká teoretická přednáška. Ať už se děti rozhodnou dělat jakoukoliv profesi, potřebují být ve správné fyzické kondici. I neurochirurg musí u stolu vydržet náročnou šestihodinovou operaci. Na vysoké škole si také dodělávám ekonomické vzdělání, abych mohl sport podporovat nejen svými zkušenostmi, ale i vědomostmi o tom, kde například vzít finanční prostředky, jak financování některého projektu správně propočítat a podobně. 

Vždycky jste trávil hodně času v zahraničí. Jak je to teď?

V tom se moc nezměnilo, stále žiju ve svém kufru nebo cestovní tašce, podle toho, jaké zavazadlo je na cestu lepší. Hodně času trávím v Německu, ve Švýcarsku, Japonsku, Rusku.

Kde budete na Vánoce?

V Litvě. Těsně před nimi odlétám do Litvy a domů se vrátím až na konci ledna.

Co budete dělat v Litvě?

Čekají mě první nácviky na ledovou show Sněhový král s Jevgenijem Pljuščenkem. Jde o adaptaci známé pohádky Hanse Christiana Andersena Sněhová královna. Moc se na ni těším, show má velký potenciál na to, aby objela celý svět. Teď aktuálně mě ale čeká několik představení show na ledě Jen počkej, zajíci!, kde hraju několik rolí. Pak budu trénovat a připravovat na závodní sezónu pár našich krasobruslařů, před sebou mám taky workshop Dvojitá kariéra. Týká se možností, jak mohou sportovci po ukončení své závodní kariéry dál fungovat, jak své zkušenosti předávat dál nebo je uplatnit v jiném oboru. Mám teď posledních pár měsíců hodně hektických, ale nevadí mi to, jsem zvyklý a užívám si tu různorodost. Vážím si toho, že jsem pořád pánem svého času, nebo spíš svého diáře, že si čas a práci stále můžu plánovat tak, jak já chci.

zdroj: TV Prima

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace