Miliardář Kellner v Číně: Víme, co se za žádnou cenu nesmí objevit v médiích
06.11.2014
Foto: Pražský Hrad
Popisek: Prezident s manželkou na recepci ve Španělském sále
Pár obrázků, které by měly obletět svět. Majitel skupiny PPF Petr Kellner a čínský prezident Si Ťin-pching. To je aktuálně jeden z nejzásadnějších snímků, které byly během návštěvy prezidenta Zemana pořízeny. KrajskéListy.cz pátraly po tom, kde mohou onu fotografii získat.
Jak v minulém týdnu uvedly Hospodářské noviny, PPF má už delší dobu vleklé a zásadní problémy v Rusku, kde měla přijít o stovky milionů korun. A to nejen díky krizi, ale také díky Kellnerovým vztahům s prezidentem Putinem. Ty by měly být na bodě mrazu, což se odráží na ekonomických výsledcích společnosti. Právě proto náš zdroj blízký prezidentské delegaci konstatoval, že pro Kellnera je Čína zásadním partnerem, jak dále prosperovat.
Dodejme, že společnost CEFC China Energy Company Limited během Zemanovy návštěvy podepsala smlouvu o navýšení základního kapitálu v české investiční společnosti J&T. Původně slovenskou investiční skupinu založili v roce 1995 Ivan Jakubovič a Patrik Tkáč. Zaměřuje se na finanční služby, bankovnictví a projektové financování. Doposud působila především v ČR a na Slovensku, omezeně též v Rusku a v Karibiku. Nejznámější je díky svému působení v Energetickém a průmyslovém holdingu, který založila. Společnost zároveň vlastní například fotbalovou Spartu. Akvizice má být prvním krokem k rozsáhlé spolupráci obou firem. A to nejen na českém trhu, na který se J&T doposud zaměřovala, ale rovněž v ostatních středoevropských zemích a také v Číně, sídle partnerské CEFC. Spolupráce se má zaměřit nejen na finanční služby a bankovnictví, ale rovněž na energetiku, strojírenství, případně další odvětví ekonomiky.
A podobnou akvizici by rád zažil i Kellner. Ale zpět na začátek. KrajskéListy.cz oslovily jak tiskové oddělení úřadu vlády Číny, tak prezidentskou kancelář, stejně jako státní agenturu Číny a klíčová média země: China daily, Xinhua a eCNS. Doposud čekáme na odpověď. Jak nám ale prozradil muž z prostředí PPF, sama společnost platí nemalé peníze za to, aby se Kellnerova fotka nikde neobjevila. Otázkou je, zda se jí to podaří také v Číně.
Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .
Vložil: Zdeněk Svoboda