Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Rozhlasové sólo pro Miroslava Kalouska: Štěkající mopslík Rath, výhrůžky oběšením od dvoumetrového rabiáta a Babišovo šetření na knedlících

29.10.2014
Rozhlasové sólo pro Miroslava Kalouska: Štěkající mopslík Rath, výhrůžky oběšením od dvoumetrového rabiáta a Babišovo šetření na knedlících

Autor: Hans Štembera

Popisek: Miroslav Kalousek

První místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek se s četnými útoky na svou osobu vyrovnává tak, že si je nebere osobně. Podle něj si totiž spousta lidí těmito útoky řeší své osobní frustrace. Kalousek to uvedl v sobotním vydání pořadu Pressklub Frekvence 1. V pořadu mimo jiné označil Davida Ratha za „štěkajícího mopslíka“, zkritizoval současnou vládu za to, že údajně lže o návrhu státního rozpočtu na příští rok a v závěru pořadu přemítal nad tím, kdy lidé pláčou.

Na začátku pořadu se ale mluvilo o proslulém incidentu, kdy Kalousek fyzicky napadl mladíka poté, co jej tento slovně napadl. Politik událost popsal tak, že na ulici dvacetiletý mladík měřící asi 190 cm na něj křičel, že oběsí Kalouska i celou jeho rodinu, a tak se neudržel. „Přitom média píší, že to byl bezbranný mladík,“ podotkl místopředseda TOP 09.

Ratha jsem nikdy nevnímal jako politika na své úrovni

Řeč přišla i na Davida Ratha, který se v době svého působení ve vrcholné politice často pouštěl právě do Kalouska, kterého jednou označil za „geniální zločinecký mozek.“ Kalousek se ale o Rathovi vyjádřil poměrně pohrdlivě. „... teď možná spoustu lidí popudím a řeknou, že jsem arogantní, ale já jsem Davida Ratha nikdy nevnímal jako politika na své úrovni. David Rath byl regionální štěkající mopslík,“ uvedl bývalý ministr financí.

Poměrně rozsáhle se věnoval návrhu státního rozpočtu na příští rok, ve kterém se na investiční výdaje počítá s méně penězi, než kolik jich na ně plynulo v době, kdy státní rozpočty připravoval právě Kalousek.

Rozpočet na příští rok je plýtvavý

Na konkrétních číslech lze prý doložit, že současná vláda zvyšuje provozní výdaje na úkor investic. Prý by mu nevadil ani tak samotný fakt, že se to děje, ale vadí mu to, že kabinet to nepřizná. „To že lžou o rozpočtu a spoléhají na to, že knížku rozpočtu nikdo neotevře,“ uvedl s tím, že na to nepoukazují novináři, považuje za jejich selhání. Sám označil rozpočet na příští rok za plýtvavý.

Netušil jsem, že na ministerstvu je závodní kuchyně

Jak je v poslední době obvyklé, pustil se Kalousek i tentokrát do současného ministra financí Andreje Babiše (ANO). Prý se dočetl, že v době, kdy byl ministrem financí, se na ministerstvu koupila drahá nádoba na knedlíky do závodní kuchyně. Kalousek přiznal, že mu uniklo, že měl na ministerstvu závodní kuchyni. „Takže já přiznávám panu ministru financí, že ušetřil 200 tisíc na nádobě na knedlíky, to je asi pravda. On se tím velmi vytahuje, že koupil levnější nádobu na knedlíky a říká, jak šetří,“ uvedl s tím, že ale Babiš na druhou stranu celkové provozní výdaje státu zvýšil o 15 miliard. „Takže on, když říká, že šetří provozní údaje je asi stejné, jak kdyby vy jste přišel domů a vaše milá vám řekla: „Miláčku, koupila jsem v akci levnější houbičky na nádobí. Úžasně jsem ušetřila a když mi to šetření tak šlo, tak jsem si vedle koupila nový norkový kožich.“ Tak takhle šetří ministr financí Babiš,“ uvedl Kalousek.

Čtěte také:

Kauza „Kalouskova varna na knedlíky“ za více než 800 tisíc. Pátrali jsme, kde skončila a co se s ní stalo. Budete se divit

Prozradil také, že než přišel do rádia, byl u zubaře. Prý u něj ale neplakal: „Přiznám se, že občas mi slza ukápne, za slzu se nestydím. U zubaře se syká, úpí, pláče se nad křivdou, nad zradou, nad vlastním selháním,“ zamyslel se exministr Kalousek.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace